Skupina FORMA hlási návrat hororovým klipom


Hard-corová kapela Forma z Lučenca preslávená hitom Je to čisté pripravuje veľký návrat! Slovenskí pionieri v spájaní tvrdých gitarových riffov a emotívneho rapu v týchto dňoch predstavujú nový videoklip k skladbe Útok strach.

Videoklip k pesničke Útok strach vznikal niekoľko mesiacov, celý sa nesie v duchu hororových filmov ako Saw či Paranormal aktivity. Šikovne vyprodukované video je zároveň predzvesťou pre pripravovaný nový album Formy, ktorý by sa mal na trhu objaviť v budúcom roku.

Počiatky fungovania kapely Forma sa datujú do roku 2000. Na základoch rapového dua Rest, projektu D.E.S, trash-coreových Screaming a legendy Navara vznikol celkom nový projekt. V roku 2004 vychádza debutpvý album vo vydavateľstve EMI Monitor a prvý singel „Je to čisté“ sa hneď stal hitom. Pesnička je dodnes pevnou súčasťou nielen koncertných playlistov kapely, ale počuť ju aj od DJ-ov na rôznych snoubordových akciách na Slovensku i v Čechách. Rok 2005 priniesol spoločné turné kapely s Horkýže Slíže Shanghai Cola tour, ktoré vyvrcholilo veľkým koncertom v Leviciach. Horkýže Slíže z tohto koncertu vydali aj live DVD pod názvom Živák. Krátko potom sa kapela rozpadáva a členovia sa venujú vlastným projektom. Frontman a spevák Laky sa v roku 2009 predstavil aj s novým projektom Fall Back, opäť aj na koncertoch s Horkýže Slíže, či HT. Už v tom čase bolo jasné, že stará partia sa dá opäť dokopy. Slovo dalo slovo a Forma je opäť na koncertoch a čoskoro predstaví aj kompletný nový album.

Forma – Útok strach [VIDEO]

Viac info: http://bandzone.cz/newforma

via publique.sk