Škótski Young Fathers premiérovo na Slovensku


Novinári ich nálepkujú slovami hip-hop, temný gospel alebo nový rap, britský denník Guardian ocenil ich čerstvý album DEAD deviatimi hviezdičkami z desiatich. Škótska partička Young Fathers, ktorá umne mieša množstvo štýlov, ponúka naživo strhujúcu show. V rámci európskeho turné ju premiérovo predvedú aj na Slovensku – 24. 2. v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie. V úlohe predkapely sa predstaví slovenský projekt Prezident Lourajder, aktuálne nominovaný na ocenenie Radio_Head Awrads v kategórii Hip-Hop / Rap / R’n’B.

Trojica raperov pôvodom z Libérie, Nigérie a Škótska – Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole a Graham Hastings, stavia svoju osviežujúco eklektickú hudbu na rozdielnych kultúrnych tradíciách. Výsledkom je unikátna zmes, ktorú môžeme zjednodušene pomenovať rap, no vokály sú utopené v ostrých, občas militantných bítoch, afrických kmeňových rytmoch a elektronike.

Young Fathers debutovali v roku 2008 nikdy nevydaným albumom Inconceivable Child… Conceived a ďalšie 3 roky strávili na turné po Veľkej Británii a Európe. Účinkovali na popredných festivaloch T in the Park, Creamfields alebo Sónar a predskakovali na turné Simian Mobile Disco. Na nasledujúcich nahrávkach Tape One (2011) a Tape Two (2013) sa predstavili už ako vyzretí hudobníci s dôrazom na perkusívnu stránku a hutné basy. Novinka DEAD, ktorá vyšla 3. februára na labeli Big Dada (Európa), resp. Anticon (Amerika), stihla za krátky čas pozbierať množstvo pozitívnych reakcií.

Koncerty Young Fathers sľubujú explozívnu živú show. O pravdivosti týchto chýrov sa môžu slovenskí fanúšikovia presvedčiť premiérovo 24. 2. Vystúpenie v žilinskej Stanici bude jediným slovenským koncertom kapely v rámci aktuálneho európskeho turné.

Prezident Lourajder, čerstvý zjav na slovenskej hiphopovej scéne, prináša špinavé starosvetské ideály oldskúlového repu. Bíty má pod palcom Emil, známy z dídžejského komba Emonoizboiz. Prezident Lourajder je aktuálne nominovaný na ocenenie Radio_Head Awrads v kategórii Hip-Hop / Rap / R’n’B s debutovým EP Inaugurácia.

Koncert pripravujeme v spolupráci s agentúrou Bumbum Satori.

Vstupenky v predpredaji je možné rezervovať si telefonicky alebo mailom – 0948 344 606, rezervacie@stanica.sk.

Web: http://www.stanica.sk/2014/02/young-fathers-prezident-lourajder/, http://www.young-fathers.com
Video: http://www.youtube.com/watch?v=E7UmjvbmHQM (skladba Get Up z albumu DEAD)
Stream nového albumu DEAD: https://soundcloud.com/youngfathers/sets/young-fathers-dead
Stream EP Inaugurácia: http://hustleandfitness.bandcamp.com/album/inauguracia-ep