SIGNALL_FM Festival – profily


Raiden nezabudol na poriadne kyslý techno zvuk
Koncom leta 2010 vychádza na legendárnej značke Renegade Hardware nové EP s názvom “Last of a Dying Breed”. Vyjde vo vynilovej aj CD verzii a nájdete na ňom tracky od producentov ako Vicious Circle, Dose & Menace, Calyx & Teebee, Ink, Loxy & Resound, ale aj Raidena, ktorý už v sobotu vystúpi na SIGNAll_FM Festivale. Trackom Alpha Centauri dokazuje, že stále nezabudol na starý dobrý a poriadne kyslý zvuk ovplyvnený technom a acidom! Track je už staršieho dáta, a konečne vyjde aj oficiálne.

Prolix z vás vymláti aj poslednú kvapku potu!
Londýnčan Chris McCarthy známy ako Prolix už vyše piatich rokov valcuje drum&bassovú scénu prostredníctvom svetových vydavateľstiev ako Ganja-Tek, Renegade Hardware, Virus a najnovšie aj Bad Taste svojim unikátnym zvukom a vysokou kvalitou produkcie.

Keď sa v roku 2009 rozhodol odísť z práce, zanechať život bežného smrteľníka a naplno vstúpiť do sveta drum&bassu, nik ešte netušil, že už za necelý rok sa vypracuje na jedného z popredných producentov. Rok 2010 sa tak pre Prolixa stáva zatiaľ jeho najúspešnejším rokom s nabitým kalendárom releasov a vystúpení po celom svete. Po skladbách na labeloch Bad Taste, Unique, Temper D Recordings, či Virus (kde sa jeho remix klasiky Gel Ill stáva jedným z najpredávanejších trackov) vydáva dvojplatňové EP na labeli Ganja-Tek. Práve na túto značku ho upísal dj Hype, ktorý bol jeho soundom úplne fascinovaný.

Podporu dostáva aj od Pendulum aj Frictiona, ktorí jeho skladby zapracovali do svojich výberových setov. Tým sa však nič nekončí! Prolix má aktuálne naplánovaný release na jednom z najprestížnejších drum&bassových labelov sveta – Metalheadz, pre Close2Death Recordings remixuje Taliana Aepha,
pre C4C Recordings a Bad Taste má tiež pripravené po jednej platni. Momentálne sa očakáva najmä jeho remix hitovky Cretin od Blokhe4d.

Hádam netreba pripomínať, že popri špičkovej produkcii je Prolix aj uznávaým djom s vystúpeniami po celom svete. Svojim energickým mixovaním a tvrdými neurofunkovými setmi z každého tanečníka vymláti aj poslednú kvapku potu.

V drum&basse je doma. Insideinfo (UK)!
Po internete vraj o ňom koluje kopa výmyslov a nepravdivých rečí. Jedna vec je však pravdivá! Zo štúdia Paula Bondyho aka Insideinfo vychádza hudba, ktorá je jednou z technicky najpokročilejších a najsilnejších, akú kedy ľudia počuli (pozn.: toto tvrdenie zatiaľ nebolo overené nezávislou štúdiou).

Čo ste robili vy keď ste mali 10 rokov? Učili sa v škole, hrali sa na dvore, alebo ste sa naháňali s ostatnými deťmi? Malý Paul bol iný, zaujímala ho len hudba. V Anglicku vypukla Prodigy mánia a začali sa objavovať pirátske rádio stanice s akousi novou hudbou, ktorá Paulovi dlho nedala spávať. Jedného dňa si za ťažko našetrené peniaze kupuje lístok práve na Prodigy, vystojí si hodiny do prvého radu a keď začne koncert, je úplne unesený z toho, čo sa deje za tou kopou neznámej elektroniky!

Aj keď by sa zdalo, že hlavným zdrojom inšpirácie sa pre Paula stalo Prodigy, nie je tomu tak. Každotýždenné povinné počúvanie drum&bassových shows v rádiách ho okamžite priniesli k tomuto hudobnému žánru. Keď však na všetkých Paulových priateľov prišiel rockový a metalový ošiaľ, Paul sa chytil tiež. Jungle vystriedal metal a Paul sa na pár rokov stráca..

..a jedného dňa sa stalo toto: „Len tak zo zvedavosti som si chcel vypočuť, ako sa drum&bass zmenil za tie roky, čo som sa venoval metalu a rocku. Dychtivo som sa pustil do počúvania Kiss 100 drum&bass show a úplne detailne si spomínam na ten moment, keď mi došla krutá pravda: čo som to preboha po tie roky počúval?!“ Návrat k drum&bassu bol otázkou dní. Počas štúdia si Paul kupuje prvé gramofóny, neskôr pribúda sampler a púšťa sa do jednoduchej produkcie. Nejakým zázrakom sa jeho počiny dostávajú k dj Pappa G z Kool FM, ktorého zaujalo, ako rýchlo sa tento chalan zlepšuje a napokon prišiel aj do jeho štúdia, kde mu dal kopec cenných rád.

S kamarátom formujú duo Insideinfo, robia prvé tracky, no ich cesty sa pomerne rýchlo rozchádzajú. Paul si berie pôžičku, nakupuje serióznu štúdio výbavu, necháva si meno Insideinfo a dáva sa do práce.. Jej plody na seba dlho nenechali čakať a v krátkej dobe si ho všimne dj Hype, ktorý mu vydáva prvý singel Concentrate / Rumble On Signal na značke Ganja-Tek.

Rok 2010. InsideInfo je už roky vyhľadávaný DJ a vysoko kvalitný producend s doskami vydanými na svetových značkách ako Viper, Critical, Mainframe, Subsonik Sound, Horizons Music, Ganja-Tek, či Breed12Inches. Naživo ho budete počuť v sobotu 21.08.2010 na kúpalisku Čajka v Bojniciach na prvom ročníku drum&bassového SIGNAll_FM Festivalu.


SIGNAll_FM FESTIVAL
21. August 2010 – Kúpalisko Čajka, Bojnice

http://www.signallfm.sk
http://www.radiofm.sk
http://www.codered.sk

via signallfm.sk