SIGNAll_FM FESTIVAL: “Hudba je únik z reality”, hovorí Raiden


Hudobný príbeh Chrisa Jarmana, v hudobnom svete známeho ako Raiden, naberá na obrátkach každým momentom. Hovorí sa, že hudba je cesta a Raiden sa s týmto mottom úplne stotožnil. Žijúc v pochmúrnej betónovej džungli, v Portsmouth, kde každý deň videl ako sa mu rozpadajú sny a stráca nádej, našiel v hudbe únik z reality. Skladbou Fallin (zaradenou prestížnym magazínom Kmag medzi TOP 50 dnb trackov všetkých čias) sa katapultoval medzi hviezdy. Tak konečne našiel svoju cestu, presťahoval sa do Tallinu a tvrdo pracoval na svojom sounde.

Úspechy nenechali na seba dlho čakať. Začal úzko spolupracovať s legendárnym labelom Renegade Hardware, dostalo sa mu veľkej podpory od fanušíkov a umelcov, ale hlavne si vytvoril svoj typický techno – drum and bass zvuk so štipkou etna a s láskou pre breaky. Čoskoro začína cestovať po celom svete, vydávať tracky na exkluzívnych labeloch a uvažuje nad veľkým krokom do neznáma.

Raiden zakladá svoje vlastné hudobné vydavateľstvo s výstižným menom: Offkey. Offkey už 5 rokov reprezentuje unikátny zvuk drum&bassu zmiešaného s technom. Tento zvuk nevytvoril sám Raiden, ale aj umelci ktorých združuje Offkey: stará garda aka Meth, Propaganda, Lethal, Proket, Sect a Current Value a nové tváre aka Icicle, Spirit, Digital, Morphy, Genotype. Label počas piatich rokov vydal 20 platní fantastickej hudby, ktorá sa od svojich počiatkov výrazne zmenila, no na úspechu jej to ani náhodou neubralo.

Veľká zmena prišla v roku 2009 s Raidenovou platňou – M82/Hubble kde Raiden odprezentoval svoj nový, dlho pripravovaný sound ktorý posunul hranice hudby o poriadny kus ďalej. Ťažké rýchle techno pecky vystriedal ľahší, technickejší a úplne nový štýl, ktorý síce mnohých prekvapil, no postupne si získal veľké uznanie a rešpekt poslucháčov aj umelcov. Raiden žne úspechy, vystupuje po celom svete a ovplyvnený najmä Južnou Amerikou ešte v tom istom roku zakladá vydavateľstvo Voodoo Music. Voodoo je zatiaľ veľmi mladý label na konte iba s jednou platňou, no čoskoro uzrie svetlo sveta aj prvý dlho očakávaný singel Morphy-ho, ktorého Raiden posunul do vyššej hudobnej ligy. Voodoo je label s pravdepodobne najcharakteristickejším zvukom v ktorom Raiden zlúčil dva elemnty: etno hudobné nástroje s rytmom drum&bassu.

Istým spôsobom je to len začiatok novej hudobnej cesty, unikátneho soundu a života jedného z najvýznamnejších ľudí vo svete drum&bassu: Raidena. Ten vystúpi ako jeden z headlinerov na prvom ročníku drum&bassového SIGNAll_FM Festivalu už v sobotu 21.08.2010 na kúpalisku Čajka v Bojniciach!

SIGNAll_FM FESTIVAL
21. August 2010 – Kúpalisko Čajka, Bojnice

http://www.signallfm.sk
http://www.radiofm.sk
http://www.codered.sk

via signallfm.sk