Sestra Lucie Senášiovej Zuzana si zaskákala s Horskou Chatou


Martinská rocková kapela Horská Chata, ktorá sa v roku 2009 stala Objavom roka v ankete Slávik, sa už pripravuje na cestu do nahrávacieho štúdia. V Bardejove chce dať v priebehu dvoch týždňov do finálnej podoby nový album. „Na východ Slovenska odchádzame v závere januára. Od 1. februára budeme nahrávať a všetko chceme zvládnuť tak, aby CD vyšlo 1. marca,“ povedal frontman kapely Martin Vantúch. S výberom nahrávacieho štúdia Horskej Chate pomohol producent nového albumu Ivan Válek, basgitarista kapely Team. Spolupráca s ním sa rozvinula pri tvorbe skladby pre národné kolo Eurovízie 2010.

Keďže vydanie nového albumu Horskej Chaty je na spadnutie, pred pár dňami sa štyria Martinčania postavili pred objektívy profesionálnych fotografov. Množné číslo je na mieste, pretože o nové fotografie kapely, ktoré budú tvoriť aj booklet cédečka, sa postarali Ľubomír Sabo a jeho kolegyňa Zuzana Senášiová. Tá ako modelka a sestra jednej z najvychytenejších slovenských Missiek Lucie Senášiovej rockerov donútila robiť pózy, o ktorých iste ani vo sne nepremýšľali. Obaja fotografi napríklad štvoricu chalanov vytiahli na breh Dunaja, v teplotách tesne nad nulou museli zhodiť bundy a čiapky a balansovať na kmeni stromu uprostred rieky. Adrenalín stúpal a chatári zabudli aj na zimu. Napokon ich Ľubomír a Zuzana zahriali aj skákaním v centre Šamorína. Táto aktivita oboch fotografov zaujala natoľko, že si s Horskou Chatou skočili aj oni dvaja. „A teraz môžem ísť do lekárne po Coldrex,“ vyhlásil po netradičnej „photo session“ s úsmevom gitarista Pavol Majerčák.

Veríme, že chalanov chrípka neskolí a v zdraví nastúpia 27. januára 2011 (už zajtra!) v bratislavskom klube MMC na pódium ako hosť na turné Inekafe. Odkiaľ sa vydajú rovno na cestu do nahrávacieho štúdia. Apropo, Horská Chata už má aj názov pre nový album. „Bude sa volať 4. Ide o štvrtý album, nebudeme vymýšľať žiadne zložité a zmysluplné názvy. Takto v krátkosti a rýchlo,“ dodal spevák Martin Vantúch.

via Horská Chata