Sedem rokov v…


Bratislavské centrum pre súčasnú kultúru je tu už sedem rokov. Na tento piatok nachystala A4ka pre svojich návštevníkov koncertnú oslavu. Večierok s názvom Sedem rokov v…, ktorý je zároveň otvorením novej sezóny, občerstvia domáci i zahraniční hudobníci.

A4 – nultý priestor je tu už sedem rokov a tak je samozrejmé, že v piatok 14. januára nebude oslavovať len tak hocijako. Narodeninová torta bude mať podobu dvoch koncertov vyskladaných z improvizácie a ambientných plôch na akustických nástrojoch s delikátnymi elektronickými doplnkami: violončelá, saxofón, vibrafón, noisy sem, dróny tam.
Sľúbeným koncertným osviežením bude dvojica Georgij Bagdasarov a Alexander Vatagin a domáci Pjoni v spolupráci so Stroonom. Vizuálnu stránku bude mať pod palcom Chaosdroid.

Georgij Bagdasarov je hudobník a filmár pôvodom z Arménska a čo sa šírky i rozsahu týka, prebrázdil priam audiovizuálnu diaľnicu. Študoval kybernetiku, ale aj hudobnú kompozíciu a film, momentálne pôsobí v Prahe. Alexandr Vatagin pochádza z ukrajinskej Jalty a žije v Rakúsku, kde patrí medzi najzaujímavejších improvizátorov. Hudobné krajiny tohto dua by sa určite nebránili označeniu za meditatívnu elektroakustickú zvukomaľbu.

Domácu scénu okysličí v podobnom duchu svieži vánok poetických aj melancholických violončelovo-vibrafónových plôch dvojice Pjoni a Stroon s live projekciou od Chaosdroida: medzi “váhavým expresionizmom” a “patetickým minimalizmom”… ale v každom prípade s “generatívnym vizualizmom”.

Do názvu Sedem rokov v…, si môže miesto, či už konkrétne alebo imaginárne každý doplniť sám. Isté je, že koncertná oslava sa bude konať ešte stále na Námestí SNP. Vítaní sú všetci, i tí, ktorí sa do A4 – nultého priestoru za celých sedem rokov ešte nedostali.

via a4.sk