Savoy Brown přijíždí poprvé do ČR


Jedna z nejslavnějších britských blues-rockových skupin šedesátých a sedmdesátých let přijíždí se svým původním lídrem, kytaristou a zpěvákem Kimem Simmondsem na tři koncerty do České republiky. Savoy Brown vystoupí 21.10. v Lucerna Music Baru v Praze, 22.10. v Uherském Brodě a 23.10. v Ústí nad Labem.

SAVOY BROWN, kapela původně známá jako Savoy Brown Blues Band, vznikla v roce 1966 v Londýně. Založil ji v 19 letech její frontman Kim Simmonds, který s ní přijede v říjnu také do Čech. Záhy se stala nedílnou součástí britské blues-rockové scény šedesátých let. Kapela dosáhla ale mnohem většího úspěchu v USA. Proslavila se tam svými nikdy nekončícími turné. SAVOY BROWN odehráli k dnešku přes 5000 koncertů a vydali 33 alb. Skupina je také známá jako dílna, ze které vzešli muzikanti dalších slavných kapel (Fleetwood Mac, Black Sabbath, Ufo, Foghat). Pro příznivce bluesové kytary znamená Savoy Brown tolik, co třeba Cream, John Mayall nebo Yardbirds. Lídr SAVOY BROWN Kim Simmonds byl uveden do Hollywodského Rock Walk of Fame. Do Čech přijíždí poprvé teprve letos na podzim. Po boku Kima Simmondse (zpěv, kytara) se představí, Joe Whiting (zpěv, sax), Pat DeSalvo (basa) a Garnet Grimm (bicí). V Praze budou hosty koncertu bluesrockoví Staří Psi, v Uherském Brodě ostřejší Praetorian a The Old School Band ze Slovenska. V Ústí nad Labem je koncert součástí Jazz & blues festivalu. Vstupenky na koncerty jsou k dostání v běžných distribučních sítích.

SAVOY BROWN
21.10. Praha, Lucerna Music Bar / 22.10. Uherský Brod, Kulturní dům / 23.10. Ústí nad Labem, Jazz and blues festival, Národní dům / Více info na http://www.joesgarage.cz nebo http://www.facebook.com/joesgaragelive.

via joesgarage.cz