Savoy Brown, legendární kapela šedesátých a sedmdesátých let, vystoupí na podzim v Čechách


Skupina Savoy Brown s frontmanem Kimem Simmondsem přijíždí na dotočnou na pozvání organizátorů festivalu Blues v lese u příležitosti 10. narozenin festivalu.

Savoy Brown vystoupí 21.10. v Lucerna Music Baru v Praze, 22.10. v Uherském Brodě a 23.10. jako hlavní host Jazz & blues festivalu v Ústí nad Labem. „Jsme si vědomi, že 10. narozeniny festivalu Blues v lese, které se uskuteční tuto sobotu v Lesním divadle v Řevnicích, by bylo dobré doplnit ještě o nějakou žánrovou hvězdu. Proto jsme pro ty, co dorazí na festival, dali do předprodeje kombinovanou zvýhodněnou vstupenku na Blues v lese i na SAVOY BROWN. Jsou k dostání do soboty v předprodeji, ale i po festivalu bude možné na takzvanou dotočnou se SAVOY BROWN v Lucerna Music Baru koupit vstupenky zvlášť“, vysvětluje spojení s festivalem David Gaydečka, který pozval kapelu do Čech.

SAVOY BROWN, kapela původně známá jako Savoy Brown Blues Band, vznikla v roce 1966 v Londýně. Založil ji její frontman Kim Simmonds, který s ní přijede v říjnu také do Čech. Záhy se stala nedílnou součástí britské blues-rockové scény šedesátých let. Kapela dosáhla ale mnohem většího úspěchu v USA. Proslavila se tam svými nikdy nekončícími turné. Skupina je také známá jako dílna, ze které vzešli muzikanti dalších slavných kapel (Fleetwood Mac, Black Sabbath, Ufo, Foghat). SAVOY BROWN odehráli k dnešku přes 5000 koncertů a vydali 33 alb. Kim Simmonds byl uveden do Hollywodského Rock Walk of Fame. Do Čech přijíždí poprvé teprve letos na podzim. Po boku Kima Simmondse (zpěv, kytara) se představí, Joe Whiting (zpěv, sax), Pat DeSalvo (basa) a Garnet Grimm (bicí).

Česká část turné se začne zmíněnou dotočnou festivalu Blues v lese 21. října v pražském Lucerna Music Baru. „Pokračovat bude koncertem v Uherském Brodě a jsme rádi, že právě naše nálehání přimělo organizátory festivalu Blues v lese k výběru téhle kapely “ komentují termín 22. října, který SAVOY BROWN odehraje v Uherském Brodě, spolupořadatelé Borek Kunc a Roman Václavík z Bandr produkce. České turné vyvrcholí účastí na Jazz & blues festivalu v Ústí nad Labem 23. října a pak se kapela vydá na další koncerty po Evropě.

Vstupenky na koncerty jsou k dostání v běžných distribučních sítích.

SAVOY BROWN
21.10. Praha, Lucerna Music Bar
22.10. Uherský Brod, Kulturní dům
23.10. Ústí nad Labem, Jazz and blues festival, Národní dům

via joesgarage.cz