S Vecom, Hafom, Lucifers v zabudnutom podzemí, aj to je Spots #3


Unikátny projekt spájajúci neobvyklé miesta a umenie sa opäť dočká už svojho tretieho pokračovania. Spots #3 sa uskutoční v stredu 18.3. v dávno zabudnutých, skoro 100 ročných vínnych pivniciach nemeckého kultúrneho domu. Pivnica, jedna z najväčších svojho druhu, bude hostiť subkultúru snowboardingu a najmä jeho počiatkov. Priestory sa nachádzajú pod zemou, čiže osadenstvo môže pre zmenu zotrvať dlhšie, nočný pokoj tým rušený nebude.

O hudbu sa postarajú DJ’s Vec a Haftomas, ale aj živá kapela Lucifers – punk revival band založený členmi snowbordovej komunity spolu s členmi obľúbeneých kapiel ako Iné kafé a ďalšie. Súčasťou podujatia bude aj uvoľnená talkshow Tomáša Hafnera s priekopníkmi slovenského snowbordingu.

Na tejto originálnej akcii ďalej uvidíte vernisáž fotografií Boardlife od najuznávanejších fotografov svojho druhu na Slovensku: Mat Rendek, Peter Kubaľák či Kubo Krížo. V rámci vernisáže sa predstavia, ako doplnok, aj fotografie dalších autorov venujúcich sa súbežným športom ako skateboard, wakeboard a surf.

Ako špecialitka večera bude vystavený prvý snowboard na Slovensku, vyrobený v roku 1981 surferom Robom Sitarom (mnohí ho určite poznáte pod menom Rosi). Ten vznikol ešte v čase, keď sa nepoužívalo slovo snowboard, ale snurf – skôr však pripomína sánky z troch lyží a viazania. Vystavené budú aj ďalšie dosky, ako napríklad už reálny snowboard z roku 1989, s dizajnom vtedy aktuálnej revolúcie.

Čakať bude na vás aj 6 kubíkov snehu a snowboardovanie hlboko pod zemou v duchu “džibni si chladničku”. Tak túto srandu by si si nemal nechať ujsť!

Ďalšie detaily nájdete na: https://www.facebook.com/events/810154502384073