S Blue Motion (SK) si na SIGNAll_FM FESTIVALE užijete celé spektrum Autonomic soundu


Abstraktnejšie drum&bassové polohy, príjemné, ale aj temné nálady a pohodový liquidfunk. Taká je belgicko-slovenská producentská dvojica Blue Motion! Na SIGNAll_FM FESTIVALE ju bude zastupovať práve slovenská polovica – DirrrtyB! Ich meno sa v drum&bassovom svete skloňuje čoraz častejšie, a preto vám ponúkneme ich zvuk aj na domácej pôde. Bude to stáť za to.

Obaja sa hudbe venujú už hodne dlho a pod svojimi pseudonymami Eros (BE) a DirrrtyB (SK) im vyšli prvé skladby niekedy v rokoch 2008/2009. Venovali sa hlavne liquidfunku, no čoskoro ich to oboch začalo ťahať k zvuku, ktorý sa začal výraznejšie tlačiť na drum&bassovú scénu minulý rok. Tzv. Autonomic sound. Abstraktnejšia a minimalistická zmes drum&bassu, ambientu, dubstepu, či techna, ktorej sa dnes venujú mená ako ASC, Instra:Mental, Consequence, D-Bridge a mnoho ďalších. To všetko na drum&bassovej rýchlosti okolo 170 bpm.

Ich producentské cesty sa definitívne spojili jednej chladnej novembrovej noci roku 2009, keď uviedli k životu nový spoločný projekt nazvaný Blue Motion. Čoskoro na to začali chrliť jeden track za druhým a mnohé z nich si všimli zahraničné vydavateľstvá ako Fokuz, Vibez, Phunkfiction, Good Looking, Touched By, či Amen Brothers. Prvý spoločný track „You Don’t Need M (With The Square ft MsdoS) “ vyšiel len nedávno, v Januári 2010 na holandskej značke Fokuz. Nasledovalo EP „Another Morning“ na labeli Silk Recordings a čoskoro kopec ďalších releasov aj na Erosových vydavateľstvách Influenza Media a Influenza Minus. O remix ich tracku Only Words sa dokonca postarali nemeckí Triad!

Zatiaľ čo kopec vecí im vyšlo len digitálne, rok 2010 je pre Blue Motion aj v znamení vinylu. V júni im vychádza historicky prvý 12“ na holandskom labeli Fokuz a na ňom tracky Methany a Loosing Brave. Hneď na to sa na pultoch obchodov objavil singel Only Words spolu so spomínaným remixom od Triad a tiež VIP verzia s trackom All The Time na druhej strane.

Chalani už plánujú aj ďalší vinylový release na značke Next Sense Records a usilovne pracujú na debutovom album „Stay Forever“, ktorý by sa mal objaviť koncom tohto roka.

Stay Forever LP by bluemotion

Nakoľko Erosovi sa nedávno narodila dcéra, od djingu si dal pauzu a svoju energiu venuje produkovaniu. To, ako znejú Blue Motion dnes si budete môcť vypočuť práve vďaka slovenskej polovici tejto dvojice na SIGNAll_FM FESTIVALE, ktorý sa nebojí experimentovať a ponúka aj iný pohľad na súčasný drum&bass.

SIGNAll_FM FESTIVAL
21. August 2010 – Kúpalisko Čajka, Bojnice

http://www.signallfm.sk
http://www.radiofm.sk
http://www.codered.sk

via
signallfm.sk