Rozcestovaní divadelníci


Záverečné tri týždne divadelnej sezóny 2009/2010 sa v košickom Štátnom divadle ponesú v znamení cestovania. Na zájazdy po Slovensku, ale aj do Maďarska vyštartujú všetky tri súbory.
Už túto nedeľu 13. júna predvedú svoje umenie na inej ako domácej scéne balet aj opera. Diváci v Národnom divadle v Miškolci si budú môcť pozrieť baletnú klasiku, Labutie jazero Petra Iľjiča Čajkovského. V hlavnom meste Slovenska, v Bratislave, sa po roku opäť predstaví Opera ŠD Košice. V historickej budove SND uvedie operu Gaetana Donizzetiho Lucia di Lammermoor. Pod taktovkou Igora Dohoviča sa v hlavných úlohách predstavia Michaela Várady a Jaroslav Dvorský.
Činohra ŠD Košice sa predstaví 19. júna v Kráľovskom Chlmci s úspešnou komédiou Mira Gavrana Všetko o ženách. Na košických umelcov sa môžu tešiť aj na strednom Slovensku. 23. júna sa Balet ŠD Košice predstaví v Žiline s predstavením Carmen. O deň neskôr v rámci 6. ročníka festivalu Dotyky a spojenia, ktorý organizuje Slovenské komorné divadlo v Martine, uvedie v metropole Turca drámu Henrika Ibsena Nora a balet ukáže svoj najnovší titul Jánošík.

V samom závere sezóny čaká na Operu ŠD Košice už tradičný zájazd do maďarského Šopronu. V rámci letného operného festivalu tu Košičania uvedú dva tituly v atraktívnom prostredí jaskynného divadla Fertőrákos. 25. júna to bude Barbier zo Sevilly Gioacchina Rossiniho, o deň neskôr La Traviata Giuseppe Verdiho.

via sdke.sk