Rock for People přiváží The Inspector Cluzo, získal prestižní Greener Festival Award a má termín na 2011


Hned tři novinky hlásí festival Rock for People zhruba 280 dní před svým dalším ročníkem. Tou nejdůležitější je získání prestižního a v zahraničí zároveň jediného relevantního ocenění Greener Festival Award for 2010 pro „zelený a čistý festival“. Na plnění velmi náročných kritérií vypsaných stejnojmennou organizací (http://www.agreenerfestival.com) dohlíželi její zástupci osobně; o to větším úspěchem je označení „Green & Clean“, které zástupci Rock for People osobně převezmou 18. listopadu v Londýně. Certifikát není jen odměnou za šetrný přístup k přírodě, ale i závazkem pro nadcházející 17. ročník: ten proběhne tradičně ve Festivalparku v Hradci Králové od 2. do 5. července 2011. První limitovaná série vstupenek bude v prodeji od 1. listopadu – a to výhradně na síti Tickets for People – http://www.ticketsforpeople.cz.

Krátce po zahájení předprodeje proběhne netradiční warm-up s kapelou The Inspector Cluzo. Toto „fuck´n´rollové“ duo z Francie prověří 17. listopadu základy pražského paláce Lucerna – v jeho Music Baru totiž tito všechno jen ne uhlazení Francouzi dají vzpomenout na svůj letošní i loňský úspěch právě na Rock for People. „Poprvé pro mnoho z nás nejpříjemnější překvapení festivalu, podruhé již pětitisícový kotel věrných, napotřetí… rozhodně opět skvělý koncert,“ glosuje Michal Thomes z pořadatelské agentury Ameba Production nadcházející koncert bubeníka Phila a jurodivého kytaristy Malcoma – toho času harcujících na skoro tříměsíčním evropském turné s novou desku The French Bastards. Vstupenky budou v předprodejích na http://www.ticketsforpeople.cz od pondělí 20. září v ceně 250 Kč, na místě za 300 Kč. Vše další na http://www.rockforpeople.cz.

Jeden kytarista a jeden bubeník – to je celé složení kapely The Inspector Cluzo. Přesto by se Phil a Malcom mohli směle postavit leckteré řádné rockové kapele a ještě by jí svojí energií zvládli zadupat do země. Mix vysokonapěťového rock’n’rollu s čerstvým funkovým groovem, originální nálada a smysl pro divoký rytmus nenechá nikoho v klidu. Více na http://www.myspace.com/theinspectorcluzo

Po certifikátu Čistý festival znamená ocenění A Greener Festival další důkaz o směřování Rock for People k co nejmenší zátěži životního prostředí a příjemnému pobytu všech návštěvníků. Během letošního ročníku se vysbíralo přes 110 000 pivních kelímků, jejichž složením vznikl had o rekordní délce 1 155,25 metru – RfP se tím s násobným rozdílem oproti jiným open air akcím zapsal do České knihy rekordů. Vedle toho 150 brigádníků vytřídilo během 24hodinového provozu třídící linky na 100 % veškerého odpadu vyprodukovaného ve Festivalparku i stanovém městečku; 80 % z něj bylo recyklováno.

via rockforpeople.cz