Rock for People přidává kanadskou třešničku na závěr – Billy Talent


Někdo rád brusinky, my rozdáváme třešničky, kanadské. Seznam kapel, které se již za pár dnů začnou sjíždět do Festivalparku u Hradce Králové, je už nějakou dobu veřejně známý a dle předprodejů se zdá, že jména jako MUSE, The Prodigy, Editors, Morcheeba, Skunk Anansie, NOFX, Tricky, The Subways či Jello Biafra, přitáhnou rekordní publikum z celé Evropy. Přesto pořadatelé přicházejí s dalším jménem, které skvěle doplní stávající dramaturgii Rock for People. Tou příslovečnou třešničkou na závěr se stanou kanadští punkrockeři BILLY TALENT.

„Billy Talent jsou v našich končinách velmi dobře známí, ale doteď svou hudbu naživo představili vždy pouze pražským fanouškům. I proto jsme se rozhodli přivézt je Hradce, aby si jejich skvělou a živelnou muziku mohli se vší festivalovou parádou užít i mimopražští fandové,“ vysvětluje Michal Thomes z pořádají agentury Ameba Production. „Navíc sama kapela o účast na festivalu hodně stála – my zase o ni, takže nebylo co řešit.“

Generálními partnery Rock for People, který se koná od 3. do 6. července v Hradci Králové, jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music. Hlavním partnerem je Staropramen. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2, mediálními partnery deníky MF Dnes a Metro, televize COOL, časopis Rock & Pop a Centrum Holdings. Více na http://www.rockforpeople.cz.

Torontská parta Billy Talent začala svojí historii psát už v roce 1993, ale na slávu si museli ještě nějakou dobu počkat – větší pozornosti se jim dostalo až po devíti letech činnosti. Pak už to šlo ráz na ráz – multiplatinová alba, prestižní nominace a získaná ocenění, vyprodané koncerty, turné po všech kontinentech….

Zatím vydali čtyři alba, po prvním, které pojmenovali Watoosh!, si pánové přestali dělat hlavu s vymýšlením názvů a s heslem ´v jednoduchosti je krása´ je začali prostě a jednoduše číslovat. Zatím poslední CD Billy Talent III vyšlo loni v létě. Videoklip k notoricky známé písni „Devil on My Shoulder“ z posledně jmenovaného alba nedávno získal nominaci MMVA na nejlepší video roku 2010.

KOMPLETNÍ PŘEHLED CEN A SLEV VSTUPENEK NA ROCK FOR PEOPLE

Celofestivalový pas 3. – 6. 7.
1denní vstupenky na 4. a 6. 7.
1denní vstupenky na 5. 7.
červen-červenec – 1 570,- Kč
červen-červenec – 1 190,- Kč
červen-červenec – 1 290,- Kč
na místě – 1 900,- Kč
na místě – 1 400,- Kč
na místě – 1 500,- Kč

Speciální VIP vstupenka – 3 000 Kč (v ceně je VIP parkování, VIP vstup, přístup do VIP baru a VIP stanové městečko v zázemí festivalu)

SNÍŽENÉ VSTUPNÉ – POUZE NA MÍSTĚ

Celofestivalový pas 3. – 6. 7.
1denní vstupenky na 4. a 6. 7.
1denní vstupenky na 5. 7.
Junioři (8-12 let) – 650,- Kč
Junioři (8-12 let) – 520,- Kč
Junioři (8-12 let) – 620,- Kč
Junior II (8-12 let) – 630,- Kč
Junior II (8-12 let) – 500,- Kč
Junior II (8-12 let) – 600,- Kč
Senior (nad 55 let) – 660,- Kč
Senior (nad 55 let) – 530,- Kč
Senior (nad 55 let) – 630,- Kč
ZTP – 640,- Kč
ZTP – 510,- Kč
ZTP – 610,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 670,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 540,- Kč
Doprovod vozíčkáře – 640,- Kč

Děti do 8 let vstup zdarma.

SLEVY (pouze na celofestivalové pasy)
sleva 15% pro klienty T-Mobile a České spořitelny na http://www.ticketsforpeople.cz
klienti T-Mobile mohou zakoupit vstupenky na splátky
sleva 150 Kč pro držitele karet ISIC, ALIVE a ITIC
množstevní slevy pro studenty středních škol a ČVUT

Nejlevnější vstupenky na http://www.ticketsforpeople.cz.
Další předprodeje: Ticketstream, Ticketportal, Eventim

Potvrzené zahraniční kapely: MUSE (GB), The Prodigy (GB), Morcheeba (GB), NOFX (US), Editors (GB), Billy Talent (CA), Skunk Anansie (GB), Tricky (GB), The Subways (GB), Alexisonfire (CA), Coheed And Cambria (US), Does It Offend You, Yeah? (GB), Jello Biafra And The Guantanamo School Of Medicine (US), Archive (GB), Gallows (GB), Disco Ensemble (FI), Suicidal Tendencies (US), Juliette Lewis (US), Dreadzone (GB), Death By Stereo (US), The Inspector Cluzo (FR), Skindred (GB), The Mahones (CA), Laco Deczi & Celula (US), Trashtucada (ES), Blasted Mechanism (PT), Evergreen Terrace (US), Horse the Band (US), Wisdom In Chains (US), Lyapis Trubetskoy (BY), D2 Band (BG), Doping Panda (JP), Blackout Argument (DE), Mutabor (DE), Illbilly Hitec (DE), The Feud (GB), Pink It Black (FR) Ginger Ninjas (US)

via rockforpeople.cz