Rock for People 2010 má dlouhodobé partnery a zahajuje další předprodej zvýhodněných vstupenek


Pozice generálních partnerů hudebního festivalu Rock for People i v roce 2010 obsadí Česká spořitelna a.s. a T-Mobile a.s. pod značkou t-music. Pořadatelé tak mohou slíbit neméně silný program jako v předchozím roce, kdy areál Festivalparku v Hradci Králové navštívilo na 27 000 hudebních fanoušků. „Potvrzení od našich dlouhodobých partnerů nás potěšilo dvojnásobně: jednak prochází celá ekonomika nelehkým obdobím, jednak jsme loni při patnáctém ročníku nastolili náročnější hudební dramaturgii, kterou míníme dále rozvíjet,“ říká Michal Thomes z pořadatelské agentury Ameba Production.

Partnerství již přináší návštěvníkům první výhody: klienti T-Mobile i České spořitelny totiž budou moci kupovat vstupenky na letní Rock for People s 15% slevou – výhradně však přes vlastní předprodejní systém festivalu http://www.ticketsforpeople.cz. Druhá série vstupenek v ceně 1 290 Kč vstupuje do prodeje v pátek 5. února (12:00). Ten samý den začíná i předprodej v předprodejních sítích Ticketstream a Ticketportal, kde ale bude cena zvýšena o 7-10% předprodejní poplatek.

Zájemci o zvýhodněnou nabídku musejí být buď klienty České spořitelny, nebo T-Mobile, případně obou – slevy však nelze kombinovat a jedna osoba má nárok pouze na dva takto zvýhodněné lístky. Společnost T-Mobile nabídne rovněž možnost nákupu vstupenek na letní Rock for People na splátky – její zákazníci tak nemusejí hradit částku najednou, ale postupně v rámci svých měsíčních plateb. Detaily budou zveřejněny na http://www.rockforpeople.cz a http://www.ticketsforpeople.cz.

Vyvážený rozpočet umožní podle organizátorů získat světová jména kapel (potvrzeni jsou již legendární punkrockeři NOFX), z nichž některé se před tuzemským publikem představí opět poprvé. Zároveň značná část financí poputuje do dalšího zkvalitnění služeb pro návštěvníky, včetně preventivních bezpečnostních opatření a stanového městečka. V letošním roce se Rock for People uskuteční od 3. do 6. července. Další informace na http://www.ticketsforpeople.cz nebo http://www.rockforpeople.cz.

Oba generální partneři – Česká spořitelna i t-music – se na rozšíření nabídky pro návštěvníky intenzivně podíleli již v předchozích letech. V roce 2009 tak mohli držitelé Chytrých karet výhodněji uhradit vstupné přímo na pokladnách, v areálu byl rovněž jako první v republice k dispozici festivalový bankomat České spořitelny. Celkem došlo k 1 500 výběrů! Více než 3 500 návštěvníků mělo aktivovaný festivalový sms kanál od T-Mobile, který poskytl i deset (permanentně vytížených) notebooků s připojením a kompletní servis pro majitele mobilních telefonů.
„Z uvedeného výčtu vyplývá, že partneři Rock for People nevnímají jen jako cestu, jak získat nové klienty, ale zároveň náš festival berou také jako určitý benefit či bonus i pro své stávající zákazníky či partnery,“ říká Michal Thomes. A dodává: „Při výběru firem poptávajících sales promo, sampling nebo road show dbáme na to, aby to hudební fanoušky neobtěžovalo a znamenalo pro ně přínos. Nemíníme mít z Rock for People čtyřdenní product placement – chceme, aby se návštěvníci především bavili, v pohodě a ve fajn prostředí s dokonalým servisem, sledujícím technologické novinky.“
„První červencové dny, kdy se koná Rock for People, jsou již několik let důležitou součástí našeho sponzoringového kalendáře. Festival totiž staví na stejných hodnotách jako T-Mobile – přináší zážitky mladým lidem, kteří je zároveň mohou bezprostředně sdílet se svými blízkými. Těší nás, že se na přípravě takové akce můžeme podílet a společně s pořadateli nabídnout hudební fanouškům každý rok ještě pestřejší podobu tohoto kulturního fenoménu,“ konstatuje Zuzana Kadlečková, manažerka sponzoringu společnosti T-Mobile.

„Jsme velmi rádi, že Česká spořitelna i v letošním roce zahájí svoji festivalovou sezónu generálním partnerstvím s Rock for People. Věříme, že ve čtvrtém roce vzájemného partnerství navážeme na naši úspěšnou loňskou prezentaci, kdy jsme jako první banka v České republice představili mobilní bankomat, a to právě premiérově při Rock for People. Máme radost z toho, že i naším přispěním a aktivní spoluprací roste počet návštěvníků a kvalita festivalu. Stejně jako v uplynulých letech se díky naší podpoře mohou těšit na skvělý program také návštěvníci Colours of Ostrava a putovního festivalu Hrady.cz,“ dodává Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České Spořitelny.

Oba generální partneři se budou podílet i na Zimním Rock for People, který letos kompletně změnil strukturu: namísto přehlídky kapel různých žánrů kumulovaných do jednoho večera Ameba připravila (nejen) pro příznivce Rock for People turné hvězdných ska-punkerů THE LOCOS. Ti jsou personálně i žánrově provázání se španělskými provokatéry SKA-P, jedním z headlinerů RfP 2009.

Kapela v čele s výřečným Pipim se od 24. do 27. 2. postupně představí v Brně, Plzni, v pražské Incheba Areně a v Hradci Králové. „Volba byla jasná. Publikum chce Locos a Locos mají zdejší fanoušky ve zvláštní oblibě,“ dodává Petr Fořt. Oba dva koncerty těchto ska punkových divochů, které zde od roku 2005 proběhly v rámci Rock for People, zaznamenaly mezi publikem maximálně pozitivní odezvu. Ostatně sami SKA-P, kteří loni v únoru dokázali vyprodat pražskou Tesla Arenu, jsou důkazem, že jejich ryčnému politickému cirkusu se v Česku opravdu daří.

Ceny vstupenek na Letní Rock for People v předprodeji
(na http://www.ticktsforpeople.cz bez poplatku!)

únor – 1290,- Kč
březen – 1360,- Kč
duben – 1430,- Kč
květen – 1500,- Kč
červen-červenec – 1570,- Kč

via rockforpeople.cz