Rock for Churchill odhalil headlinery DJ stage


Tanečnímu šapitó bude kralovat hned pětice britských DJs a producentů – Ed Rush, Far Too Loud, A.Skillz, Tantrum Desire a Mad Professor. Festival Rock for Churchill proběhne tradičně poslední prázdninový víkend v severočeském městečku Vroutek.

Na světě není mnoho lidí, kteří mohou tvrdit, že změnili tvář hudebního žánru, natož aby se jim to podařilo vícekrát za sebou. Legenda neurofunku a techstepu skvělý DJ a producent Ed Rush patří mezi šťastlivce, kteří to dokázali. Založil vlivný label Virus Recordings, se svým kolegou Opticalem stál u zrodu drum & bass a stále určuje jeho vývoj. Druhým projektem s nálepkou dnb jsou Tantrum Desire. Duo Jay Faleye a Devin Smith si na mainstreamové drum & bassové scéně získalo respekt především za hymnu Reach, která přes noc zaznamenala milion views na YouTube, stala se jedním z nejhranějších singlů na scéně a vyšplhala na první místo žebříčků Beatport, Trackitdown a D&B Arena. Na konci června vychází Tantrum Desire nová deska Diversified, takže se můžeme těšit na svěží set plný nových pecek!

Fanoušky poctivých breaků dostal loni do varu Krafty Kuts, letos dostane šanci jeho věrný parťák A.Skillz. Tento britský DJ a producent je opravdový master za gramofony. Ve svých setech s bravurou sobě vlastní míchá funk, soul, hip hop, breakbeat a dubstep a celé to doplňuje skvělým scratchem. Breaků se návštěvníci dočkají i od producenta jménem Far Too Loud, jedné z nejvýraznějších postav electro a break scény poslední doby. Far Too Loud se může pyšnit vítězstvím v Breakspoll Awards, remixy pro The Prodigy a Lilly Allen a hitovkami Start The Party a You Know The Sound, které se hrají v klubech po celém světě.

Na Rock for Churchill se poprvé v historii podívá sám zakladatel labelu Ariwa a velký zvukový čaroděj Mad Professor. Máte se na co těšit, protože Mad Professor je tím, kdo utvářel podobu dub music a zasloužil se o velký rozmach dubu v Británii. Zásadních jmen, s kterými spolupracoval je dlouhá řada, vzpomeňme alespoň na King Tubby, Jah Shaka, Lee Scratch Perry, Sly & Robbie, Sade, Massive Attack nebo The Orb.

Zvučnými jmény je našlapaná také hlavní scéna festivalu. Do Vroutku přijedou Selah Sue, Archive, Asian Dub Foundation, Looptroop Rockers, Royal Republic, Babylon Circus, Submotion Orchestra, Tata Bojs, Horkýže Slíže a další.

Do konce června pořídíte dvoudenní vstupenky za 700 Kč (+ případné poplatky). Do 12. června můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 nebo 10+2. Vstupenky jsou k dispozici na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku), na http://www.rfch.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal, Ticketpro a Sazkaticket. Kompletní informace o předprodeji najdete na http://www.rfch.cz/vstupenky.

Generálním partnerem Rock for Churchill je Staropramen.

Oficiální událost na Facebooku: http://bit.ly/RFCH2015_FBevent

ROCK FOR CHURCHiLL 2015
28. – 29. 8. 2015
Vroutek, areál Myslivna

Hlavní stage:
Selah Sue (BE), Archive (UK), Asian Dub Foundation (UK), Royal Republic (SWE), Looptroop Rockers (SWE), Babylon Circus (FR), Submotion Orchestra (UK), Mad Professor (UK), Ed Rush (UK), Far Too Loud (UK), A.Skillz (UK), Tantrum Desire (UK), Tata Bojs, Horkýže Slíže, N.O.H.A., Wohnout, United Flavour, Sto zvířat, Pipes and Pints, Prague Conspiracy, Mydy Rabycad a další

DJ stage:
Ed Rush (UK), Far Too Loud (UK), A.Skillz (UK), Tantrum Desire (UK), Mad Professor (UK) + další

http://www.rfch.cz
http://www.facebook.com/rfchfest
http://www.instagram.com/rfchfest
http://www.twitter.com/rfchfest