Róbert Mikla a skupina Projekt vyrážajú na koncertný trip


Nekonečný rebel Róbert Mikla so skupinou Projekt pokračuje v sérii koncertov, aby cez autentickú rockovú šou odprezentoval debutový album Niečo je vo vzduchu, z ktorého bol prvým singlom eurovízny song Oheň a vzduch. Aktuálnymi vecami rotujúcimi v rádiových éteroch sú nadupaná skladba Nie som pánom času a balada Keby zastal čas.

Najbližšie Róbert Mikla & Projekt vystúpia v sobotu 22. januára v žilinskom Smerr Pube. Na druhý deň sa zúčastnia benefičnej akcie Objatie tónov v Leviciach a koncertný trip zakončia v utorok 25. januára o 19.00 hod. v kaviarni Vea v bratislavskej Eurovea Galleria.

Mimoriadnou spoločenskou udalosťou bude predovšetkým benefícia Objatie tónov, kde sa R. Mikla predstaví spolu s Vidiekom, Mishou, Old School Brothers, Patríciou Vittek, Jánom Mitaľom feat. Gionno, Mariánom Grexom feat. GREXABAT, či LeRou. Spoločným menovateľom celej akcie sú zdravotne postihnuté deti a pacienti s mentálnym postihnutím Zariadenia sociálnych služieb Domum v Krškanoch, ktorí si pozvali aj priateľov z ostatných organizácií venujúcich sa starostlivosti o mentálne a zdravotne postihnuté deti z Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Priznám sa, že som zvedavý, lebo moje informácie hovoria o veľkolepej akcii. Teším sa na muziku, muzikantov a najmä na ľudí, ktorí prídu. Som si istý, že v Leviciach strávime popoludnie v príjemnej atmosfére. Keďže k úspechu celej benefície chceme prispieť aj my, play list sme vyskladali z našich rezkejších vecí, no chýbať nebudú ani pomalšie a tanečnejšie piesne,“ pozval na Objatie tónov Robo Mikla.

Na koncertné pódia v Bratislave sa vracia R. Mikla po viac ako polroku. V marci krstil v hlavnom meste album Niečo je vo vzduchu a posledným vystúpením bola benefícia v Dúbravke. Zážitok z koncertu v kaviarni Vea v  Eurovea Galleria určite znásobí aj exkluzívny výhľad na Dunaj a kombinácia rockových verzií so skladbami v unpluggedových úpravách. „Na náš posledný bratislavský koncert máme úsmevnú spomienku, pretože ráno sme sadli v Bardejove do auta, prešli celé Slovensko, odohrali hodinu a pol, zbalili nástroje a vrátili sa naspäť do Bardejova. Hoci nám po 24-hodinovej šichte nebolo všetko jedno, dnes sa na tom už len zabávame,“ zaspomínal si R. Mikla.

Celý album Niečo je vo vzduchu si môžete vypočuť na http://www.robertmikla.sk. „Ak máte chuť stretnúť sa so mnou a kapelou na koncerte vo vašom okolí, napíšte mi, prosím, poštu na facebook alebo cez e-mail na webovej stránke. Ak nám dáte tip na rockový klub vo vašom meste, určite veľmi radi prídeme,“ dodal Robo Mikla.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Róbert Rybársky