Rekordný predpredaj na Bažant Pohodu 2011


Letný multikultúrny festival Bažant Pohoda zaznamenal rekordný predpredaj vstupeniek na svoj pätnásty ročník, ktorý sa uskutoční 7., 8. a 9. júla 2011 na trenčianskom letisku.

V prvej fáze predpredaja, ktorá trvala od začiatku októbra 2010 do 14. januára 2011 sa predalo vyše 10 000 permanentiek, čo je o štvrtinu viac, ako vlani. K tomuto počtu treba prirátať 665 permanentiek zo špeciálnej edície, ktorá bola v predaji na trenčianskom letisku počas ostatného ročníka festivalu. Predalo sa aj 70 jednodňových lístkov na sobotu a takmer 800 parkovacích miest. „Je to pre nás príjemná správa, ceníme si dôveru návštevníkov, keďže zatiaľ sme potvrdili len malú časť programu,“ hovorí Katarína Tomášeková z Agentúry Pohoda. „Urobíme všetko preto, aby ľudia zažili opäť krásny festival.“
V súčasnoti až do 14. marca 2011 sú permanentky k dispozícii za 59 eur a jednodňové vstupenky na sobotu za 49 eur.

Rovnako sa zvýšil záujem o špeciálnu spiatočnú festivalovú dopravu, ktorá dovezie vo štvrtok 7. júla 2011 návštevníkov festivalu rovno na festival a po jeho skončení, v nedeľu 10. júla 2011 zase domov. Jeden autobus z Bratislavy je už vypredaný, samozrejme, pripravený bude aj ďalší. Stále sú v ponuke aj autobusy z Banskej Bystrice, Brna, Komárna, Levíc, Martina, Myjavy, Nitry, Nových Zámkov, Ostravy, Piešťan, Prahy, Prievidze, Senice, Skalice, Trnavy, Zvolena a Žiliny, rovnako aj rýchlik z Košíc, ktorý bude stáť cestou do Trenčína a späť aj v Kysaku, Spišskej Novej Vsi a v Poprade.

Vstupenky na festival aj spiatočné cestovné lístky na špeciálnu dopravu, sú v predaji v sieti Ticketportal a v online obchode organizátorov shop.pohodafestival.sk.
 

PRÍDE AJ JUNIP

K doteraz potvrdeným interpretom pätnásteho ročníka pribudla aj skupina Junip s frontmanom José Gonzálezom. Švédsky pesničkár sa predstavil na Bažant Pohode už vlani, sám so svojim hlasom a akustickou gitarou úplne ovládol veľké pódium a podmanil si nadšené publikum. „Tentokrát príde s kompletnou skupinou, ktorú sme videli hrať len pred niekoľkými dňami v holandskom Groningene a bol to nádherný koncert s priam magickou atmosférou,“ hovorí produkčná Agentúry Pohoda Jana Polnischová.

Na Bažant Pohode 2011 vystúpia aj Portishead, Public Image Ltd., Tony Allen, We have band, Florrie, ale aj Balkan Brass Battle či českí interpreti Prago Union a Dva, ku ktorým pribudol Vladimír Mišík so skupinou Etc… a mnohí ďalší.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na http://www.pohodafestival.sk.

via pohodafestival.sk