[re:jazz] poteší fanúšikov jazzu aj elektroniky


Nu Spirit Club na štvrtý marcový pondelok pripravil koncert pre fanúšikov jazzu a elektronickej hudby. Po premiérovom slovenskom koncerte vo Vodnej Veži a úspešnom učinkovaní na Bratislavských Jazzových Dňoch v roku 2008 sa k nám 22. marca vracajú [re:jazz], aby ukázali, že tieto dva, na prvý pohľad odlišné, svety sa dajú spojiť.


 
Nemecká formácia sa osem rokov pohybuje na výslní klubovej scény a veľmi úspešne prerába veľké hity elektronickej hudby do svojskej jazzovej podoby. Ich bratislavský koncert je súčasťou promo šnúry pri príležitosti vydania nového albumu Electrified, ktorý okrem jedného nového vlastného tracku prináša hlavne remixy tých predošlých.
 
Od svojho debutu v roku 2002 šestica sympatických hudobníkov a charizmatická speváčka Inga Lühning predali viac než 60,000 nosičov a ich skladby sa ocitli na viac ako 80 kompiláciach tých najzvučnejších mien mapujúcich súčasnú tanečnú alebo aj jazzovú scénu.
 
Jazz, aj keď ho dnes mnohí vnímajú ako komplikovanú zábavku pre intelektuálov, vznikol ako tanečná hudba. Preto spojenie jazzovej virtuozity a jazzového chápania sveta spolu s ikonickými skladbami elektronickej scény v podaní [re:jazz] tak skvele funguje. Electrified, už druhý album [re:jazz] remixov, predstavuje v tomto vzťahu akýsi spätný process. Sú na ňom opäť zelektrifikované jazzové prerábky pôvodne elektronickej hudby. A medzi remixérmi nájdeme skutočne zvučné mená ako Nicola Conte, Swell Session, Akufen alebo Jazztronik.
 
Lístky na tento jedinečný koncert sa dajú kúpiť za výhodnú predpredajovú cenu u Dr. Horáka, v Artfóre a na všetkých predajných miestach siete Ticketportál.


http://www.ticketportal.sk/predstavenie_javisko_view.asp?IDpred=121529
http://www.nuspirit.sk/
http://www.re-jazz.de/

via http://www.nuspirit.sk/