Red Bull Music Academy Nights rozvibrují NuSpirit a KC Dunaj


Hudobní fanúšikovia už určite zaznamenali, že sa v Česku o pár týždňov uskutoční hudobný workshop Red Bull Music Academy Bass Camp Prague, ktorého sa zúčastní aj niekoľko českých producentov. Unikátny koncept sa dotkne aj Bratislavy, kam z českého hlavného mesta zavítajú lektori a zároveň headlineri Red Bull Music Academy Nights, konkrétne Dorian Concept, Thundercat a Mathew Jonson, aby predviedli svoje hudobné umenie v bratislavských kluboch. Doplní ich sonic sci-fi techno producent Benjamin Damage.

V piatok 13. 2. sa Red Bull Music Academy Night uskutoční v KC Dunaj, kam zavíta kanadský producent, performer a majiteľ labelu Wagon Repair: Mathew Johson, parťák skvelého Richie Hawtin. Mathew Johson spolupracuje s Red Bull Music Academy už niekoľko rokov, naposledy v japonskom Tokiu. Jeho originálny hudobný rukopis spoznáte okamžite, a preto dnes patrí k najvýraznejším hlasom elektronickej tanečnej hudby.

Druhým zahraničným hosťom sobotňajšej noci bude britský producent a DJ, ktorý aktuálne pôsobí v Berlíne: Benjamin Damage, účastník akadémie v New York City v roku 2013. Ben sa do nemeckého hlavného mesta presťahoval z Veľkej Británie, potom ako si ho zamiloval a na svoje vydavateľstvo upísal Modeselektor. Waleský rodák milujúci techno vo všetkých podobách má za sebou vynikajúci album Heliosphere a účasť na takmer všetkých zásadných letných festivaloch.

Lokálny support poskytne zostava Bad Mojo, Michael Priest, Oswald a Pjoni.

RBMA_BassCamp_A3_SK_052

V sobotu 14. 2. sa hudobná vlna preleje do Nu Spirit Clubu, kde sa uskutočnia dva výnimočné koncerty interpretov, ktorých hudobný materiál hrdo nosí nálepky labelov Brainfeeder a Ninja Tune. Z turné skvelej Erykah Badu do Bratislavy pricestuje jej dvorný gitarista Thundercat, okrem iného blízky spolupracovník hudobného vizionára Flying Lotus. Americký basista, skladateľ a spevák Stephen Bruner aka Thundercat má v sebe hudbu zakorenenú už od útleho veku, okrem iného pôsobil nejaký čas v kapele Suicidal tendences. Na konte má dva sólové albumy The Golden Apocalypse (2011) a Apocalypse (2013). Red Bull Music Academy sa zúčastnil v roku 2013 v New York City ako jej čestný hosť.

Rakúsky inštrumentalista Dorian Concept je na Slovensku veľmi dobre známy. Prvýkrát však prichádza s live projektom, v ktorom figurujú aj jeho viedenskí parťáci Cid Rim a the cloniOUs, aby spolu bratislavskému publiku predstavili nový album Joined Ends. Oliver Thomas Johnson aka Dorian Concept patrí medzi najzaujímavejšie mená súčasnej elektronickej hudby. Guru tanečnej scény, britský DJ Gilles Peterson zaradil túto dosku na zoznam najlepších dosiek minulého roka.

O lokálny support sa postarajú Vec, Ink Midget, Biomat, Stroon, Jimmy Pé, Tea Trálna a ASSQUAKESS, účastníci buď Red Bull Music Academy alebo minuloročného Bass Camp v Bratislave.

Viac info na:
http://www.redbull.sk/rbma
http://www.redbull.sk/basscampcz
http://www.redbullmusicacademy.com
#rbma