Red Bull Music Academy Bass Camp je workshop bez hudobných hraníc


Pätnásť mien a mnohonásobne viac hudobných štýlov, také bude žánrové zastúpenie na Red Bull Music Academy Bass Camp Prague, ktorá začína tento štvrtok v priestore Elektra. Štvordňový hudobný workshop pre muzikantov zo Slovenska a Česka privíta zástupcov nu folk-rapu, piano folku, elektra, future garage, deep-atmo alebo neosoulu. Takto by sme tu mohli menovať, pretože Red Bull Music Academy Bass Camp nepozná hranice. Je iba o jednej veci: o muzike!

Vo štvrtok 12. februára sa vo funkcionalistickej budove bývalých Elektrických podnikov v pražských Holešoviciach zíde jedenásť Slovákov a štyria Česi, aby sa navzájom inšpirovali, odovzdali si skúsenosti, spoločne tvorili, bavili sa, strávili štyri dni len hudbou. Účastníci Bass Campu budú mať k dispozícii špičkovo zariadené štúdiá, ktorých vybavenie do Prahy dorazí z nemeckej centrály Red Bull Music Academy. Podporiť a odovzdať im skúsenosti zo zahraničia pricestujú Rakúšan Dorian Concept, Američan Thundercat (obaja Ninja Tune), Kanaďan Mathew Jonson a talianske duo Tiger & Woods. Pre participantov Bass Campu majú pripravené prednášky alebo lekcie v štúdiu a večer si s nimi zahrajú na Red Bull Music Academy Nights v pražských kluboch. Špeciálnymi hosťami malej lokálnej „akadémie“ budú pán Zdeněk Pelc, majiteľ legendárnej vinylovej továrne GZ Média v Loděnicích a česká hudobníčka NeverSol, ktorá sa minulý rok zúčastnila „veľkej“ akadémie v Tokiu, kam sa dostala po tom, čo sa zúčastnila Bass Campu v Bratislave.

A kto už si balí kufre na Bass Camp v Prahe? Katarzia, Petijee, Subject Lost, Kenny Rough, Troniq, GLGN, Whithe, Rezen, Esli, WZ, Keosz, Grizzlybeats, Emilio Esso Smoliga, Ega a Tante Elze. Vysnívaný hudobný workshop sa aj tento rok dotkne Bratislavy, v kluboch NuSpirit a KC Dunaj sa uskutočnia párty s headlinermi pražského Bass Campu.

Red Bull Music Academy Night @KC Dunaj, 13. 2. 2015

✖ MATHEW JONSON (CAN)
✖ BENJAMIN DAMAGE (UK)

LOCAL SOUND:
✖ Bad Mojo
✖ Michael Priest
✖ Oswald
✖ Pjoni

Red Bull Music Academy Night @NuSpiritClub, 14. 2. 2015

✖ THUNDERCAT (US)
✖ DORIAN CONCEPT (AT)

LOCAL SOUND:
✖ Vec
✖ Ink Midget (Ink)
✖ Biomat
✖ Stroon
✖ Jimmy Pé
✖ Tea Tralna
✖ ASSQUAKESS