Rakúsky festival FM4 Frequency láka Slovákov na Linkin Park, The Prodigy aj Alt-J


Oslavy 15-tych narodenín festivalu FM4 Frequency sa v rakúskom meste St.Pölten ponesú v slávnostnom duchu. Počas víkendu 20. – 22. augusta 2015 sem prídu narodeninové serenády zanôtiť kapely ako Linkin Park, The Prodigy, The Chemical Brothers, Alt-J, Interpol, Offspring, Casper, Ellie Goulding, Major Lazer, Martin Garrix a moho ďalších. Vstupenky na jeden z najvychytenejších európskych festivalov na Slovensku predáva sieť Eventim.sk.

Festival FM4 Frequency je kultová akcia v príjemnom prostredí, ktorú treba zažiť na vlastnej koži. Dva festivaly na jednom mieste a zhruba 120 rôznych vystúpení na 8 scénach počas štyroch dní. Festival, kde sa neviete rozhodnúť, na ktorý koncert bežať skôr. Mesto St. Pölten je navyše vzdialené od Bratislavy len 150 kilometrov, čo výrazne uľahčuje dopravu na akciu. FM4 Frequency je tradične (podobne ako v minulých rokoch) rozdelený na Day Park a Night Park. Denná zóna s názvom Day Park ponúka koncerty rockových a alternatívnych interpretov. Night Park sa zasa orientuje na tanečné veci. Zábava sa tu začína vo večerných hodinách a vrcholí skoro ráno. Celý festivalový park ponúka okrem hudby a zábavy aj množstvo zelene, športový areál, výtvarné session či gastronomickú zónu.

Zatiaľ zverejnený line up:
Linkin Park, The Prodigy, The Chemical Brothers, Alt-J, Interpol, The Offspring, Casper, Ellie Goulding, Major Lazer, Martin Garrix, Porter Robinson live, The Script, Simple Plan, OMD, Modestep live, Kwabs, Enter Shikari, Nero, Fritz Kalkbrenner, Alligatoah, Jose Gonzalez, K.I.Z., The Wombats, Bad Religion, Mad Cadies, Halestorm, Mighty Oaks, William Fitzsimmons, Irie Révoltés, New Found Glory, SDP, The Menzingers, Ruen Brothers, courtney barnett, Bakermat, Claptone, Gorgon City DJ set, Aka Aka, Hannah Wants, The Districts, Truckfighters, Exclusive, Sigma live, Klangkarussell live, Kill The Noise, Oliver Koletzki, KOAN Sound, DJ CRAZE, Cyril Hahn, Fukkk Offf, Fakear, Steve Hope, Wilkinson (DJ Set), TC, Loadstar, DC Breaks, Teddy Killerz, Body & Soul, Disaszt, MC Daxta a mnoho ďalších!

História:
FM4 Frequency festival má za sebou 14 rokov existencie, cez leto oslávi okrúhle 15-te jubileum. Prvý Frequency festival sa konal v roku 2001 vo Viedni, nasledujúcich sedem ročníkov sa uskutočnilo v Salzburgu a od roku 2009 podujatie hostí St. Pölten. V roku 2009 boli headlinermi festivalu legendárni Radiohead, o rok neskôr Muse a v roku 2011 Foo Fighters. Okrem nich sa na podujatiach v ostatných rokoch predviedli takí interpreti ako System of a Down, Oasis, Franz Ferdinand, Kasabian, Rise Against, Pendulum, Mumford & Sons, The Prodigy, Massive Attack, Billy Talent, Skunk Anansie, LCD Soundsystem, NOFX, Weezer, Queens of the Stone Age,, Franz Ferdinand, Morrissey, Interpol, R.E.M., Nine Inch Nails, The Roots alebo Hurts.

Vstupenky:
Klasická permanentka na Frequency festival sa predáva v sieti Eventim za 151,40 eura, VIP permanentka stojí 230,40 eura. V predpredaji sú aj klasické a VIP permanentky s parkovaním pre karavan. St. Pölten je od Bratislavy vzdialený 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom. Z hlavnej stanice v St. Pölten bude opäť premávať kyvadlová doprava. Kapacita areálu je približne 45-tisíc ľudí na každý deň.

Predpredaj tu: http://www.eventim.sk/sk/umelec/fm4-frequency-679/profile.html

Viac info:
https://www.facebook.com/fm4frequency.sk