Radio 1 stage na Praděda Festu představí MRK1 nebo B-Complexe


Praděda Fest si pro vás ve spolupráci Radiem 1 připravil cirkusový stan určený všem vyznavačům zlomených beatů a elektronické hudby obecně. Line-up jsme sestavovali spolu s moderátorem, djem a hudebním fanatikem Stanzimem a troufáme si říct, že vás čekají dva dny sonických orgií. Pokud vás tedy nezaujmou Parov Stelar Band, Waltari nebo třeba Dubioza Kolektiv na hlavní stagi, vždy tu pro vás bude šapitó Radia 1.

UK sound posledních let přijede prezentovat jeden z nejpovolanějších – manchesterský MRK1. Dvorní producent proslulé formace Virus Syndicate přirozeně osciluje mezi grimem a dubstepem. Jeho hudební začátky se nesly ještě ve znamení drumandbassu a vášeň pro zlámané beaty je z jeho hyperaktivní tvorby patrná dodnes. Postupem času se ale dostává na 140 BPM street stylu a industriální „špinavosti“. Na kontě má zatím dvě sólová alba (One Way, Copyright Laws), nominaci na BEST GRIME PRODUCER Sidewinder awards, dvě alba s Virus Syndicate (The Work Related Illness, Sick Pay) a tři EP, která již vychází na jeho vlastním labelu Contagious Recordings.

Druhým headlinerem Radio 1 stage je mladá a dravá krev ze sousedního Slovenska, autor notoricky známého singlu Beautiful Lies a letošní nová akvizice Hospitalu. Samozřejmě není řeč o nikom jiném než o B-Complexovi a jeho jedinečném zvuku, kterým uhranul samotného Tony Colmana, šéfa vydavatelství Hospital a člena projektu London Elektricity.
Čeká nás set v rychlém tempu s obrovskou energií vyšperkovaný sofistikovanou harmonií a melodikou. Čeká nás komplexní dnb.

Josef Sedloň je již téměř živoucí legendou české hudební scény. Možná nejeklektičtější dj u nás přijede prezentovat svou fascinaci polámanými beaty, kterou můžete pravidelně sledovat na Radiu 1 v pořadu Breakbeat Conference. Dále se můžete těšit na Babe LN, strhujícího Sayka, „červenobubeníka“ X.Morpha a místní Iwoshka a Tinnituse.

Doslova výživnou show, ultimátní knírek a nekompromisní pupek přijede předvést nejšílenější z alter eg Gregoryho Finna, známého hlavně z kapely Southpaw, vtipný glosátor Kapitán Demo. Vystoupení Sonorityho bude vyžadovat vaše plné soustředění, za které se vám ale odmění intenzivním a téměř až fyzickým požitkem z hudby. Stanzim, Nitrous, Touchwood, Ahz, Rade tvoří seskupení Volnej Průběh. Zvukový azyl, který pěti zkušeným Djs a všem podobně naladěným hudebním fanouškům pomáhá uvěřit, že drum´n´bass je stále schopný se vyvíjet, že většina nemusí mít pravdu. Line-up pak dolní další projekt Semtam, dj Telka, Pierre Urban a další.

Taneční stage Radia 1 se nesnaží jít cestou klasických dnb stagi, které existují na festivalech jen díky momentální popularitě tohoto stylu. Radio 1 stage se může stát tím, pro co bude vaše srdce beat…

Konec léta? Jezdím za Pradědou!

via http://www.pradeda.cz