Radečci hráli skoro celý rok, i na Štědrý den


Šumperská skupina O5 a Radeček strávila skoro celý uplynulý rok na koncertních podiích. K aktuální desce Máš mě na svědomí odehrála bezmála stovku vystoupení po celém Česku, přesně 98 koncertů!

První část celorepublikového turné kapela zahájila už 15. ledna a poslední letošní koncert odehrála na Vánočním festu v pražském Abatonu.

„Původně jsme měli jet turné pouze na jaře, jenže se nám to nějak zalíbilo, a tak jsme se dohodli, že se do koncertování vrhneme i na podzim,“ přiznal zpěvák O5 a Radeček Tomáš Polák.

Během celoročního turné O5 a Radeček společně s kapelou Udg několikrát koncertní sály vyprodali. „Asi nejzajímavější zastávka turné byla v Praze v obřím cirkusovém šapitó, nejlepší koncerty byly v Ústí nad Labem a v Brně a nejvíce koncertů jsme odehráli v jižních Čechám, takže jsme se ze Šumperka, kde žijeme, hodně najezdili,“ vzpomíná charismatický zpěvák.

Radečci neodpočívali ani na Štědrý den, kdy odehráli s orchestrem a pěveckým sborem Rybovu Českou mši vánoční na půlnoční bohoslužbě v Rudě nad Moravou.

Kapela O5 & Radeček z jesenického podhůří funguje již od roku 1994 a je synonymem vkusného českého popu s inteligentními aranžemi. Aktuální deska obsahuje jednu z nejhranějších českých písní roku 2009 Máš mě na svědomí a přináší také povedený singl Zůstaň, v němž hostuje zpěvačka Klára Vytisková z kapely Toxique.

Další info na http://www.o5.cz.