Purist vydali debutový album ‚Colourful Noise‘


Slovensko-anglické trio Purist vydalo 6. decembra ich dlhoočakávaný debutový album, ktorý nahrávali v Red Bull Studios v Kodani. Ich nový album obsahuje desať pestrých elektropopových skladieb, s potenciálom prekročiť slovenské hranice.

‚Colourful Noise‘ znie podľa slov kapely pozitívne, no zároveň melancholicky, minimalisticky aj veľkolepo, farebne a čiernobielo. Na album prispel aj český hudobník Radimo, známy z projektov Prago Union alebo Champion Sound.‘ Z našej spolupráce vznikla krátka skladba, v ktorej sme namiesto spevu použili hovorené slovo. Skladba má teda špecifickú atmosféru a zároveň necháva priestor skvele hranej flaute ako sólovému nástroju v podaní Radima‘ hovorí spevák kapely, Juraj Peták.

purist_band_photo-1

Kapela v roku 2012 vydala eponymné EP a ich vôbec prvý singlom ‚Renaissance‘ si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM.
Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012.

V roku 2014 prešli Purist personálnou zmenou, ku dvojici Juraj Peták a Alan Prekop sa pridal anglický hudobník Liam Whybrow, ktorý za bicími vystriedal dovtedajšieho bubeníka Stanislava Ilušáka.

Purist si počas krátkej histórie zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves
Bratislava.

Album je možné zakúpiť v digitálnej podobe, alebo ako CD nosič na http://www.purist.sk.