První limitovaná série lístků na Rock for People 2011 se začne prodávat na koncertu The Inspector Cluzo


230 dní před začátkem Rock for People 2011 míří do předprodeje první série vstupenek na 17. ročník festivalu, který se uskuteční mezi 2. a 5. červencem ve Festivalparku u Hradce Králové. Počínaje čtvrtkem 18. listopadu bude limitované množství e-ticketů za cenu 1 150,- Kč ke koupi prostřednictvím festivalové předprodejní sítě na http://www.ticketsforpeople.cz. S blížícím se datem festivalu cena vstupenek postupně poroste až na finálních 1 800,- Kč při koupi na místě.

Ještě před oficiálním spuštěním předprodeje připravili pořadatelé z agentury Ameba Production pro fanoušky Rock for People jednu exkluzivní sadu vstupenek. Série čítající sto lístků bude za cenu 1 090,- Kč k dostání na nadcházejícím pražském koncertu francouzských divochů The Inspector Cluzo (a Detroit 7) – ve středu 17. listopadu v Lucerna Music Baru.

Právě středeční koncert bude jednak warm-upem a zároveň připomínkou Rock for People, kde The Inspector Cluzo podvakrát excelovali. Bubeník Phil a kytarista a zpěvák v jedné osobě Malcolm jsou jako ostrá francouzská delikatesa, která chutná nejlépe, když je okořeněná pořádnou dávkou decibelů. Před nimi se na podiu představí japonská garáž-rocková kapela Detroit 7. Charismatická zpěvačka a kytaristka Tomomi Nabana, bubenice Miyoko Yamaguchi doprovázené baskytaristou Nobuakim Kotajim si své schopnosti dostat publikum do varu prověřili už dříve při předskakování kapelám jako Manic Street Preachers, Reef nebo i domácí Vypsané Fixe.

Vstupenky na koncert v Lucerna Music Baru jsou v předprodejích na http://www.ticketsforpeople.cz v ceně 250 Kč, na místě za 300 Kč. Předprodej formou převodu končí dnes, kartou je možné platit i ve středu 17. listopadu. Vše další na http://www.rockforpeople.cz.

Místo půvabných francouzských frází oprašte před koncertem živelného dua The Inspector Cluzo nefalšovaný anglický argot. To aby vám neuniklo, o čem bude na pódiu řeč. Dvojice Francouzů si totiž v nejmenším nebere servítky a je jen dobře, že většina jejich koncertu proběhne po 22té hodině.

Svojí směsici rock’n‘rollu s čerstvým funkovým groovem nazývají fuck’n’roll (a na koncertě záhy pochopíte proč) a svou energií zadupou do země kdejakou početnější partu. Kromě fantastického hudebního zážitku přináší i cenné poučení, že kvalita vůbec nesouvisí s kvantitou.

Francouzští bastardi, napsal o nich australský tisk po několika obzvláště divokých koncertech a bitkách s techniky. Jelikož kromě nezměrné energie, hudební kreativity a dalších v zásadě kladných vlastností je těmhle dvěma chlapíkům, kteří nemají rádi baskytaristy a vystupují ve vyžehlených oblecích, vlastní i smysl pro sebereflexi, složili obratem na toto téma písničku. Své druhé studiové album, které vyšlo na začátku letošního roku, totiž nazvali The French Bastards.

„Zamilovali jsme si je stejně jako publikum. I proto jsme je coby náš objev viděli na Rock for People v roce 2009 i letos. Ti, kdo je neměli v Hradci Králové možnost spatřit naživo, po první druhé písničce pochopí, čím si nás omotali kolem prstu,“ dodává Michal Thomes z agentury Ameba Production, která Rock for People každoročně pořádá a stojí i za koncertem The Inspector Cluzo.

K  poslechu:
http://www.myspace.com/theinspectorcluzo
http://www.myspace.com/detroit7

Ceny vstupenek na Rock for People 2011 (výhradně na http://www.ticketsforpeople.cz)

listopad / prosinec – 1 150,- Kč (zvýhodněné vstupné 1 090,- Kč)
leden – 1 240,- Kč
únor – 1 310,- Kč
březen – 1 380,- Kč
duben – 1 450,- Kč
květen – 1 520,- Kč
červen – 1 590,- Kč
na místě – 1 800,- Kč

via rockforpeople.cz