Prvé BWO roku 11 privezie do Subclubu hostí z Anglicka a Poľska


25. február, Subclub Shortstuff (Blunted Robots, UK), The Phantom (Senseless Records, PL),
Wofe, Detlef Dakar, Biomat (BWO) http://bwlog.posterous.com/

Prvé BWO roku 11 privezie do Subclubu hostí z Anglicka a Poľska. 25. februára si budete môcť vypočuť, ako zvuk mesta Londýn v podaní DJa a producenta Shortstuffa dobieha hlavné mesto Maľopoľského vojvodstva Kraków, odkiaľ priletí The Phantom.

Shortstuff je z Lutonu pri Londýne a prevádzkuje vydavateľstvo Otupení roboti. Ku každej nahrávke pridáva komix na pokračovanie – krátke príbehy, kde sa producenti prebíjajú cez mierne vyšinutý dystopický svet. Bok Bok ako Gandalf preoblečený za pumpára podáva Shortstuffovi dávku magických nočných slimákov, Brackles zachraňuje Martina Kempa z rúk zlého Geioma. Shortstuff má checklist a postupne si odfajfkáva: vytvoriť vlastný zvuk („zoberieme uk funky, primiešame house a acid“), založiť label, vytvoriť legendy, spraviť remixy Ms. Dynamite, Wileyho a Cassie, zahrať si na Slovensku.

Zatiaľ čo sme sa nepozerali, vytvorila sa v Poľsku za rok-dva scéna, ktorú dnes nálepkujú PL funky. UK má svoj garage a funky, tak prečo nie poľské varianty. The Phantom je jeden z producentov na kompilácii PL funky a hýbe sa rovnako rýchlo ako scéna na pomedzí UK funky a hybridného dubstepu (tam nájdeme aj Shorstuffových robotov). Vydal EP na anglickom labeli Senseless, koncom minulého roka hral v Žiline na Eastern Daze a mesiac po BWO bude v New Yorku. Vo svojich setoch spája produkciu z Anglicka a Poľska s klasickým 2stepom a housom. Pre viac o Phantomovi odporúčame rozhovor pre slovenský blog Splash, dozviete sa aj niečo o Krakovskej bass scéne.

Vaši lokálni BWO provideri zahrajú na začiatok a na koniec. Wofe z vysunutého pracoviska v Prahe, kde občas škriabe überstaré jungle platne, sem-tam nové dubstepy a niekedy to lepšie zo súčasného dnb. Biomat príde s kapsou plnou nových platní UK funky a žánrov bez mena, posilnený odvysielaním svojho setu na Rinse FM. Detlef Dakar vyváži “čistý vinyl“ set Biomata čisto digitálnymi releasmi, výberom od dubstepu nasiaknutého technom až po hrubozrnný zvuk juke.

Video k Shortstuffovým remixom

Shortstuff – This is Getme! guest mix
http://bwlog.posterous.com/bwo-222-preview-shortstuff-mix

The Phantom rozhovor na Splash.sk
http://splashpodcast.blogspot.com/2011/02/interview-phantom.html

The Phantom live na Eastern Daze v Žiline
http://soundcloud.com/easterndaze/the-phantom-live-at-easterndaze-night-zilina-10-12-2010

Phantomov afrohouse mix
http://www.mixcloud.com/mentalcut/the-phantom-x-mentalcut-afrohouse/

Biomat on BWO LIVE – 28.10. 2010

via BWO crew