Prvá Voices Live v roku 2011


Prvýkrát v tomto roku prichádza večer plný zážitkov – Voices Live s poradovým číslom 19. Vo štvrtok 17. februára 2011 sa o 19:00 h roztočí pestrý mix hudby, literatúry, animovaného filmu, sveta reklamy a mladých ľudí v  uvoľnenej atmosfére moderného divadla Heineken Tower Stage v Bratislave. Program bude opäť bohatý. Elektropopová kapela Puding pani Elvisovej predstaví pesničky z nového albumu v akustickom šate, mladí indie-rockeri Rara Avis sa ukážu na pódiu aj na plátne v krátkom filme Voices zo série Hudobné úlety. Spisovateľka Monika Kompaníková opíše vznik mimoriadne úspešnej knihy Piata loď a vlastný animovaný seriál pre dospelých prinesie Andrej Kolenčík, dramaturg festivalu Fest Anča. Do sveta reklamy a natáčania reklamných spotov návštevníkov zavedie Juraj Janiš z Hitchhikerfilms a Voices premiérovo premietne aj svoj najnovší film o mládežníckej organizácii Plusko, ktorá sa venuje zážitkovému vzdelávaniu.

V programe devätnástej lajfky sa v unpluggedovej zostave doplnenej o špeciálneho hosťa predstaví skupina Puding pani Elvisovej. Kapela odohrá pesničky z aktuálneho albumu π (Pí), nominovaného kritikmi aj fanúšikmi ako album roka v blížiacich sa Radio_Head Awards 2010. Druhým hudobným hosťom bude mladé česko-slovenské zoskupenie Rara Avis. O nej Voices premietne novú časť zo série videofilmov Hudobné úlety, natočenej v Prahe, kde kapela pôsobí.

Literárny blok vyplní spisovateľka Monika Kompaníková s ostatnou knihou Piata loď. Na poli animovaného filmu sa ako dramaturg festivalu Fest Anča pohybuje Andrej Kolenčík. Na Voices Live 19 premietne pilotný diel svojho animovaného seriálu pre dospelých Luníček & Perešníček a porozpráva o jeho vzniku.

Ako funguje svet reklamy na Slovensku priblíži Juraj Janiš –producent množstva reklamných spotov a kampaní, ktorý sa predstavil aj v úlohe režiséra úspešného a nedávno aj Stratégiami oceneného virálneho videa PPE Fiction. Voices zároveň uvedie premiéru krátkeho filmu o mládežníckej organizácii Plusko, venujúcej sa zážitkovému vzdelávaniu.

Po programe budú už tradične pripravené chutné špeciality Chránenej kaviarne Medzi nami, vytvárajúcej pracovné príležitosti pre ľudí s duševnými poruchami a tiež handmade vecičky od dizajnérov združených na portáli SAShE.sk. Pódium a scénu doladí originálny kartónový nábytok a eko doplnky z portálu Greenoffice.sk.

Voices Live 19 sa uskutoční vo štvrtok 17. februára 2011 od 19:00 do 21:00 h v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave.

Partnermi Voices Live 19 sú Západoslovenská energetika, Slovak Telekom, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Nadácia SPP a Heineken Tower Stage. Mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk a Rádio_FM. Podujatie v priamom prenose vysiela multimediálna televízia Metoo.sk.
Viac na http://www.voices.sk/Voices_Live_19, predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal.

via voices.sk