Program Kasárne/Kulturpark na október 2010


1.OKTÓBER – PODEBAL (CZ) – ´´KOŠICKÝ PROGRAM´´| VERNISÁŽ
ŠTART – 18:00 | VSTUP 0 €
Kurátorka výstavy : Lenka Kukurová
Výstava potrvá od 2.októbra do 31.októbra a bude otvorená Ut-Ne od 16:00 do 20:00.
„POLITICKÉ UMENIE MUSÍ BYŤ KONTROVERZNÉ. POLITICKÉ UMENIE MUSÍ BYŤ DOSTATOČNE JASNÉ. POLITICKÉ UMENIE POTREBUJE DOBRÚ STRATÉGIU. POLITICKÉ UMENIE POTREBUJE POZORNOSŤ VEREJNOSTI.“
Pode Bal sa po revolúcii ako jedni z prvých začali zaoberať opätovným prepojením umenia s politickými a spoločenskými otázkami, preto je ich tvorba zároveň exkurziou do situácie poprevratového politického umenia. Výstava Pode Bal s názvom Košický program predstaví výber diel, ktoré boli zrealizované v priebehu posledných desiatich rokov a mnohé z nich skutočne rozruch vzbudili avšak v prvom rade im ide o spoločenskú diskusiu.
Umelecká skupina Pode Bal vznikla v roku 1998 a v súčasnosti ju tvoria traja členovia: Michal Šiml, Petr Motyčka a Antnín Kopp,. Vo väčšine ich prác sa rozvíjajú dve hlavné línie: problematika historickej pamäte, vyrovnávanie sa s jej traumami a kritika vizuálnej komunikácie. Ich projekty sa vyjadrujú k témam ako napríklad odsun sudetských Nemcov, totalitná minulosť, spoločenská amnézia, rasizmus, militarizmus, násilie na ženách alebo invazívna reklama. http://www.podebal.cz
Lenka Kukurová vyštudovala dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V súčasnosti sa vo svojej dizeratčnej práci na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej zaoberá skúmaním pojmu a prejavov súčasného politického umenia v našom prostredí.
Spoluorganizátor výstavy : Make Up collective
http://www.makeupcollective.org/

1-3.OKTÓBER – KONVERGENCIE | KONCERT
ŠTART – 19:00 | VSTUP: 19€ – PERMANENTKA, 5€ – VSTUP NA JEDNO PODUJATIE (RÓMSKE BALADY – 10€).
ŠTUDENTI A DOCHODCOVIA MAJÚ 50% ZĽAVU NA VŠETKY PREDSTAVENIA.

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie spojí už druhýkrát prostredníctvom hudby metropolu východného Slovenska s hlavným mestom. V Košiciach sa predstavia Vrbovskí Víťazi, Ida Kelarová & Škampovo kvarteto, Robert Cohen, Joze Lupták, Boris Lenko a mnoho ďalších. Podujatie si dalo za cieľ tvorivo nadviazať na tradície uvádzania komornej hudby na Slovensku a prispôsobiť ich pre prítomnosť. Košice, ako ďalšie miesto konania Konvergencií, sú pokračovaním ambície vytvoriť komunitu interpretov a poslucháčov, ktorých spája radosť z hudby a odvaha objavovať nové hudobné svety.   
Viac info : http://www.konvergencie.sk/
Predpredaj lístkov : http://www.ticketportal.sk/

4.OKTÓBER – WHAT THE HELL 8BIT IS? ŠPECIÁL | PREDNÁŠKA
ŠTART – 19:00 | VSTUP 0 €
CHLAPCI Z DIE MODERNE WELT VÁM NA PREDNÁŠKE POROZPRÁVAJÚ AKO NAMIEŠAŤ 8BITOVÝ KOKTEIL PO KTOROM UŽ NIČ NEBUDE TAKÉ AKO PREDTÝM!

Termín 8bit opisuje procesory, ktoré sú schopné spracovávať 8 bitov informácií súčasne. Stroje od Atari po Commodore, od Nintenda po Sega boli prvými priekopníkmi v technológiách kozmického veku určených pre domácnosti bežných ľudí. Dnes špeciálny zvuk týchto skorých počítačov predstavuje hudobný prejav označovaný termínom 8bit.
Ide o veľmi obmedzené možnosti v porovnaní s modernými počítačmi, ktoré umelcov predstavujú výzvu vyťažiť z nich čo najviac. Hudobníci po celom svete sa spojili v komunitách ako je micromusic alebo 8bitcollective. Značky ako musikfladen, 8bitpeoples alebo retinascan a mnoho ďalších ponúkajú semináre, organizujú festivaly a produkujú kompilácie.

4.OKTÓBER – DIE MODERNE WELT (DE) + HUGO & ZOE (CZ) + GWEM (DE) | KONCERT

ŠTART – 21:00 | VSTUP 2 €/1 € Študenti
VEČER HLAVNE PRE KONZUMENTOV ELEKTRONICKEJ (8BIT) KULTÚRY. ZAVÍTAJÚ K NÁM BRATIA Z NEMECKA A TIEŽ Z ČESKA. NENECHAJTE SI ÚJSŤ TENTO 8BITOVÝ MASAKER A NEZABUDNITE SI NAOLEJOVAŤ SVOJE ZVUKOVÉ OBVODY!

DIE MODERNE WELT (DE) Shoegaze / Showtunes / Screamo
Commodore64 naživo na javisku, nová vlna spevu a kompletný 8bitový backline! Matthias Witzke kombinuje hravé detské melódie so samplami odobratými z „dinosaur rock show“. Jeho jedinečný štýl 8bit music sa vyvinul zároveň s nezávislým rockom a popom, ktorých vplyvy budú v jeho hudbe vždy citeľné.
http://www.myspace.com/diemodernewelt

HUGO & ZOE (CZ) Live Electronics / Religious
Brnenský priekopníci 8bitovej scény okúzľujúci kritikov kombináciou naivnej jednoduchosti a lišiackej chytrosti a čo je najdôležitejšie – nemieria na vysoké ciele, ale tie napriek tomu padajú zasiahnuté.
http://www.myspace.com/hugoundzoe

GWEM (DE)
Napriek tomu, že Gareth Morris je jedným z priekopníkov dnešného 8bitového hnutia, vývoj jeho hudby sa v priebehu času nezastavil. Neviete určiť, či očakávať romantické cracktro-style 8bit, hard rockové gitary, epic rave beaty, alebo zmes všetkých troch. Jeho hudba zaznamenala úspech na Shitkatapult Berlín a Muller records. Pozrite sa na jeho príspevok k žánru definujúcom Astralwerks kompiláciu „8bit Operators“.
http://www.preromanbritain.com/gwem/

5.OKTÓBER – EXYT – VÍCHOD (VÝCHOD IS -T BEST) – THEATRE YSTFUD (SK) | PREMIÉRA/DIVADLO
ŠTART – 20:00 | VSTUP 3/2 € Študenti

Po premiére a prvej repríze je tu opäť scénická koláž na spôsob – Cesta do hlbín /nielen/ „Vyhodňarovej“ duše. Autorské výstupy, improvizovaná scénická aj hraná hudba, živé obrazy. Ľudia, ktorí chcú odísť narážajúci na ľudí, ktorí sa nechcú vrátiť, miešajúci sa s ľuďmi, ktorí iba prechádzajú. Uletený kurz francúzštiny, tridsiatničky kopajúce si vlastný hrob stratené existencie hľadajúce možno  neexistujúceho génia loci. Smiech cez slzy, slzy na smiech. Predstavenie, ktorému nič ľudské nie je cudzie a nič cudzie mu nie je sväté…
Námet, réžia: Ľubo Burgr, Dušan Vicen
Spoluautori, účinkujúci: Ľubomír Cvanciger, Peter Križovenský, Romana Maliti, Jozef Mičko,  Lucia Sčensná.
THEATREYSTFUD (SK)
Divadelný projekt pri ktorom sa stretli divadelníci, hudobníci, výtvarníci a ďalší  tvorcovia viac, či menej, bytostne alebo inak, spojení s východom Slovenska.

6.OKTÓBER – VIDEOART MATCH VOLUME 5. + VONOBOX DJS (HU)| PREZENTÁCIA
/AFTERPARTY

ŠTART – 19:00 | VSTUP 0 €
NENECHATE SI UJSŤ SKVELÝ VEČER PLNÝ VIDEOARTU! ČAKÁ NA VÁS PREKVAPENIE VO FORME INTERAKTÍVNEHO PROJEKTU ŠTUDENTKY Z KOŠICKEJ FAKULTY UMENÍ, KTOREJ IDENTITA NATERAZ OSTÁVA ZÁHADOU. PO PREMIETANÍ VÁS ČAKÁ VÝBORNA AFTERPÁRTY DVOJICE VONOBOX DJS Z BUDAPEŠTI!
Výber študentského videoartu kurátorsky zostavili: Lukáš Matejka a Štefan Oliš

Prezentácia, konfrontácia študentského videoartu v negalerijných priestoroch, to je Videoart match. Videoart match vol.5 privíta študentské videá z našich susedných krajín v rámci V4. Kurátori Lukáš Matejka a Štefan Oliš sa pokúsia opäť priniesť výber čo najlepších študentských videí. Event bude tradične prebiehať v dynamickom rytme. Spestrenie ponúknu sprievodné akcie ako interaktívny video projekt študentky z Košickej FU TU a afterparty s Vonobox Djs z Budapešti. Videá študentov sa vydajú v počte 100 kusov aj na DVD.
Hlavným cieľom eventu je prezentácia študentského videoartu v uvoľnenej atmosfére a sprístupnenie digitálnych médii v umení laickému divákovi http://www.videoartmatch.trakt.sk/

VONOBOX DJS (HU)
Duo VONOBOX DJS funguje od roku 2002. Obyčajne hrávajú sety obsahujúce downtempo, hip-hop, jazz, funky, balkánske a orientálne vplyvy s množstvom bootlegov. To čo práve na koncerte hrajú, závisí len od miesta a davu – pure jazz, skutočný hip-hop, balkánsky swing, či šialená electronica- bez problémov točia všetky žánre, skladby. Spolupracujú s medzinárodnými umelcia ako Ursula 1000, Jon Kennedy, Senor Coconut, Nouvelle Vague, Gilles Peterson, Asian Dub Foundation, DRM, DJ Shepdog, Buscemi a ešte mnoho iných. Chlapci majú aj svoju vlastnú rádiovú show v legendárnom rádiu – Radio Tilos FM 90,3 (www.tilos.hu) a webový magazín (webzine) o ekletickej hudobnej scéne (www.manamana.hu). http://www.myspace.com/vonobox

7.OKTÓBER – WHAT THE HELL MOVIE MISTAKE IS? – PETER KONEČNÝ | PREDNÁŠKA/PREZENTÁCIA
ŠTART – 19:00 | VSTUP 2/1 €
ČO DO PEKLA FILMOVÁ CHYBA JE?
AJ VY SI MYSLÍTE, ŽE FILMY A HLAVNE TIE MADE IN HOLLYWOOD, SÚ DOKONALÉ? ŽE V NICH PREDSA NEMÔŽE EXISTOVAŤ ŽIADNA, ANI LEN NAJMENŠIA FILMÁRSKA CHYBIČKA. TAK TO POTOM URČITE ZABUDNITE NA VEČER FILMOVÝCH CHÝB SO ŠÉFREDAKTOROM PORTÁLU KINEMA.SK PETROM KONEČNÝM. POZRIEME SA NA SKRIPTOVÉ, FAKTICKÉ, TECHNICKÉ I INÉ VTIPNÉ CHYBIČKY ZNÁMYCH FILMOV…

Peter Konečný od roku 2000 intenzívne publikuje v desiatkach printových a elektronických médií. Šéfredaktor a zakladateľ najčítanejšieho a najstaršieho slovenského špecializovaného filmového portálu Kinema.sk. Absolvent katedry filmovej vedy a multimédií na Vysokej škole múzických umení. Tvorca a spolupracovník niekoľkých filmových festivalov a prehliadok. Zakladateľ každoročného filmového ocenenia Kinema Film roka a dlhoročný spolupracovník Rádia_FM.
WHAT THE HELL **** IS? / ČO DO PEKLA **** JE?*(popis platformy na http://www.kulturpark.sk)

8.OKTÓBER – NOUVEAU NU FESTIVAL | KONCERT
ŠTART – 20:00 | VSTUP: 7€ PREDPREDAJ, 8 € NA MIESTE

Festival NOUVEAUNU bude aj tento rok kráčať v stopách NuJazzDayz, ktoré už majú za sebou niekoľkoročnú históriu. Táto akcia vždy prinášala na slovenské pódiá nové trendy a inteligentnú hudbu nielen z nujazzových vôd. Festival NouveauNu svojím názvom trošku povolil uzdu hudobným medziam. Po vlaňajšom úspešnom diváckom prijatí sa opäť usadí aj vo východoslovenskej metropole. A kto všetko vystúpi na NouveauNu? Na Slovensko po prvý krát zavíta ďalší z objavov prestížneho vydavateľstva Ninja Tune GRASSCUT (UK). Nemenej zaujímavým bude aj vystúpenie NADEAH vokalistky na Slovensku dobre známych Nouvelle Vague /Fr./. V Bratislave a Košiciach ďalej uvidite Pjoni & Ink Midget, Karaoke Thundra a Foolk .
Viac info na: http://www.vresk.sk
NADEAH / voice of Nouvelle Vague, France/ http://www.myspace.com/nadeahmusic
GRASSCUT /Ninja Tune, uk/ http://www.myspace.com/grasscutmusic
PJONI & INK MIDGET http://www.myspace.com/pjoniinkmidget
MENTALCUT /Poland/ http://www.myspace.com/djmentalcut
VILIAM /PudingPani Elvisovej/

9.OKTÓBER – KIDLAB | WORKSHOP
ŠTART – 10:00 | KONIEC – 12:00 | VSTUP 1 € | POČET DETÍ NA JEDEN WORKSHOP : 15
KONTAKT : kidlab@kulturpark.sk | MOBIL : 0908 458 111
OKTÓBER S KIDLABOM SA ZAČNE V DUCHU VÝSTAVY ČESKEJ VÝTVARNEJ SKUPINY PODEBAL. PROSTREDNÍCTVOM TEJTO VÝSTAVY SI DETI VYSKÚŠAJÚ FOTOGRAFIU, KTORÚ BUDEME VHODNE DOPĹŇAŤ TECHNIKOU KOLÁŽE. OKTÓBER TEDA ODŠTARTUJEME HRAVOU FORMOU V DUCHU MALÝCH FOTOGRAFOV S JASNÝM CIEĽOM KRITICKÉHO POHĽADU NA SVET DOSPELÝCH. NA TOMTO KIDLABE VYSLOVÍME VÁŽNY KOMENTÁR A ZAUJMEME KRITICKÝ POSTOJ VOČI VÁM. TAKŽE DOSPELÁCI TRASTE SA TERAZ VÁM TO ZRÁTAME ČIERNE NA BIELOM, ALEBO MOŽNO AJ RUŽOVÉ NA MODROM.
KIDLAB * (viac o KIDLABE na http://www.kulturpark.sk)

11.OKTÓBER – CYRIL BLAŽO + XYZ – MAKE UP GALLERY | VERNISÁŽ
ŠTART – 19:00 | VSTUP 0 €
Kurátorka výstavy : Lucia Gavulová
Výstava potrvá od 12.októbra do 5.novembra a bude otvorená Ut-Ne od 16:00 do 20:00.
PRÍDTE SA POZRIEŤ NA LEGENDU SLOVENSKEJ VÝTVARNEJ SCÉNY CYRILA BLAŽA. BLAŽO VÁM UMENIE VYKÚZLI Z NIČOHO. VYŠIBE VÁS SVOJÍM ELEGANTNÝM HUMOROM A RANY POTOM ZACELÍ SERIÓZNE UMENIE PÁNOV Z XYZ. ICH SOCHARINA CHUTÍ TROCHU INAK, AKO BY STE ČAKALI A MOŽNO JU BUDETE IBA CÍTIŤ, KTOVIE. TENTO VÝNIMOČNÝ BALÍK UVIDÍTE V OKTÓBRI IBA V MAKE UP GALLERY!
CYRIL BLAŽO (SK)
Cyril Blažo (1970) sa na scéne súčasného slovenského umenia začal výraznejšie profilovať ako absolvent VŠVU v Bratislave v prvej polovici deväťdesiatych rokov (v roku 1994 absolvoval maľbu u D. Fischera). Vo svojej práci sa venuje rôznym médiám – kresbe, maľbe, koláži, fotografii, objektu. Koncom osemdesiatych rokov bol členom skupiny rovesníkov 00 (spolu s B. Ondreičkom, S. Dančiakom, I. Markom, I. Čekirdom a M. Procházkom), vydávajúcej rovnomenný samizdat. V pozmenenej zostave sa skupina neskôr prezentovala pod názvom Blondiak.
Blažové výtvarné techniky a prejav by sa dali označiť ako low – s minimálnymi prostriedkami dosahuje maximálny efekt.
XYZ (SK)
Skupina XYZ združuje Mateja Gavulu (1972) a Milana Tittela (1966), ktorí pod spoločnou hlavičkou figurujú na slovenskej výtvarnej scéne od roku 1997. Obaja autori sú zameraním bytostní sochári. Využívajú popri klasických sochárskych postupoch najmä tvorbu priestorových situácií a prácu s nájdeným objektom, ktoré zachytávajú digitálnym fotoaparátom a kamerou. Ich diela majú hybridnú povahu, ktorú dosahujú narábaním s krehkými a prchavými situáciami, využitím minimálnych vstupov, ako aj náročných technologických postupov.

Lucia Gavulová (1980) vyštudovala v Bratislave históriu umenia a momentálne je doktorandom na Katedre a dejín umenia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa pravidelne kurátorskej a publicistickej činnosti. Pracuje aj ako koordinátorka Nadácie – centrum súčasného umenia. Žije v Bratislave.

11. OKTÓBER – LILJA 4-EVER (SWE/DEN) | FILM
ŠTART – 20:13 | VSTUP 2 € | MP: 15 | RÉŽIA :  LUKAS MOODYSSON

LILJA 4-EVER (SWE/DEN) Dráma, 2002, 109 min.
Príbeh filmu sa odohráva v malom ruskom meste, kde po páde socializmu akoby prestala existovať budúcnosť. 16 ročná Lilja, ktorú opustí matka, sa začne živiť ako prostitútka. Keď stretne Andreja, ktorý jej sľúbi lepšiu budúcnosť vo Švédsku, svitne v nej nádej. Keď však dorazí do vysneného kapitalistického sveta, vytriezvenie sa dostaví okamžite a extrémne kruto. Tento tragický príbeh života, ktorý nikdy nedostal šancu je plný autenticity vďaka dokumentárnemu štýlu. Reflektuje najmä bezradnosť mladých ľudí ponechaných napospas krutému svetu.
http://www.csfd.cz/film/32236-lilja/
MESIAC OKTÓBER je venovaný škandinávskej tvorbe. Miesto, kde sa zrodili veľké filmové talenty (I. Bergman, F.T. Fridriksson, L. von Trier) sa v súčasnosti profiluje dvoma hlavnými špecifikami. Jedným z nich je atypické, miestami až odvážne žánrové prekrývanie. Stáva sa tak, že v rámci serióznej drámy sledujete naraz neo-western, film noir a komédiu s akčnými prvkami. Tento štýl, ktorým je výrazná aj východoazijská tvorba (tá však s odlišnou poetikou) je v rámci európskeho regiónu veľmi špecifický.
Tým druhým je atypické používanie humoru, ktorý je omylom často označovaný ako extrémne čierny. Čím je však severský filmový humor význačný, je jeho cynická pravdivosť a odstup, ktorý cez neho režisér spolu s divákom nadobúdajú.
NIGHTSCREEN* (viac o NIGHTSCREENE na http://www.kulturpark.sk)

13. OKTÓBER – LITERÁRNY CIRKUS – MOON RIDE | FESTIVAL/LITERATÚRA
ŠTART – 18:00 | JEDNORAZOVÉ VSTUPNÉ 3/2 € | PERMANENTKA: 13 €

Festivaly pôvodnej literárnej a umeleckej tvorby Literárny cirkus hosťuje v rôznych mestách na Slovensku i v zahraničí. V októbri zavíta v rámci festivalu Moonride aj do Košíc.

MOONRIDE – Festival súčasných umení
Festival MOONRIDE v októbri 2010 pokračuje piatym ročníkom. Za svoju krátku existenciu sa vyprofiloval do plnohodnotného festivalu s množstvom hosťujúcich produkcií a prídavných podujatí. Podnázov „festival súčasných umení“ zahŕňa multi žánrové pojatie dramaturgie a návštevníci tak majú možnosť vidieť to najzaujímavejšie zo súčasných divadelných, hudobných, tanečných, výtvarných a multimediálnych produkcií najmä z krajín V4 no i zo širšieho zahraničia. Festival okrem poskytne aj sériu workshopov z rôznych oblastí umenia, vernisáže, party s renomovanými DJmi a VJmi, prezentácie videoartistov či sympózium pracovníkov z európskych kultúrnych centier ART-EXPO. Využívajúc aj verejné a atypické priestory ako napríklad plaváreň alebo kostol, MOONRIDE rozhýbe košickú kultúrnu atmosféru najkvalitnejšími umeleckými projektami z Európy aj Ameriky.
Viac info o festivale na : http://tabacka.sk

13. OKTÓBER – PECHA-KUCHA NIGHT ŠPECIÁL – MOON RIDE | FESTIVAL/PREZENTÁCIA
ŠTART – 20:20 | JEDNORAZOVÉ VSTUPNÉ 3/2 € | PERMANENTKA: 13 €
PechaKucha v japončine znamená „zvuk konverzácie“ a prvá PechaKucha night sa konala v japonskom Tokyu. Pecha Kucha je svojrázne fórum, kde ľudia – zväčša profesionáli – venujúci sa tvorivej práci, prezentujú svoje projekty na presne vymedzenom priestore. K dispozícií majú 20 obrázkov a niekoľko minút, počas ktorých môžu neformálne a jednoducho objasniť prítomným špecifiká a výnimočnosť svojej práce. V rámci festivalu MOONRIDE uvidíte špeciálnu Pecha Kuchu, kde budú mať možnosť odprezentovať svoje projekty pozvaní účastníci festivalu a návštevníci fóra ART-EXPO, ktoré sa uskutoční popri MOONRIDE. Výnimočná bude táto Pecha Kucha v tom, že bude mať medzinárodných účastníkov aj publikum.
http://www.pecha-kucha.org/night/kosice/

14. OKTÓBER – 15 STEPS (CZ) – ´´LOA – G ´´- MOON RIDE | FESTIVAL/SÚČASNÝ TANEC
ŠTART – 18:00 JEDNORAZOVÉ VSTUPNÉ 3/2 € | PERMANENTKA: 13 €
Autori využívajú svetlo, nové technológie a zvuk ako rovnocenného partnera tanečnice a objavujú nové súvislosti medzi pohybom, hudbou a svetelným designom. Tvorcovia projektu, ktorými sú okrem tanečnice a choreografky Věry Ondrašíkovej aj Dora Hoštová, Patrik Sedlák, Pavla Beranová a Michal Rydlo, zvolili ako leitmotiv predstavenia tému smerovania a navigácie.
MOONRIDE – Festival súčasných umení
Viac info o festivale na : http://tabacka.sk

14. OKTÓBER – CLUSTER ENSEMBLE (SK) | KONCERT
ŠTART – 20:00 | VSTUP 3/2 €
ŠTYRI ORGANY, DVA MARAKASY, DETSKÝ KLAVÍR, PALIČKY, KALKULAČKA, FĽAŠE. PERFORMANCE VYCHÁDZA ZO SKLADBY MARTINA BURLASA ZÁZNAM SIEDMEHO DŇA. RYTMUS PULZUJE CELÝM PREDSTAVENÍM. NÁJDETE HO V DETSKEJ HRE, TLIESKANÍ, ROZHOVORE A AJ V MEDITÁCII, KTOREJ SA MÔŽETE STAŤ SÚČASŤOU. KLAVÍRISTI SA ZÁROVEŇ STÁVAJÚ RECITÁTORMI, HERCAMI A PERKUSIONISTAMI. PRI HRE POUŽÍVAJÚ PREDMETY, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU VAŠEJ DOMÁCNOSTI.
CLUSTER ENSEMBLE (SK) Contemporary / Performance
Zuzana Biščáková, Fero Király, Eunjoo Noh a Dalibor Kocián pod umeleckým vedením Ivana Šillera interpretujú skladby Burlasa, Reicha a Cagea. Fotoreport – Lucia Csajková.
Program:
Martin Burlas: Záznam siedmeho dňa, Johna Cage: Toy piano suite, Steve Reich: Clapping music, Steve Reich: Music for pieces of wood, John Cage: Living room music, Steve Reich: Four organs
http://www.cluster-ensemble.com

16. OKTÓBER – IMPRESSION – JOANNA ZIEMCZYK & YANIV MINTZER /PL/ – MOON RIDE | FESTIVAL/SÚČASNÝ TANEC
ŠTART – 18:00 JEDNORAZOVÉ VSTUPNÉ 3/2 € | PERMANENTKA: 13 €
MOON RIDE je jediný festival svojho druhu v priestore Vyšegrádskej štvorky. Prezentuje aktuálnu tvorbu na poli súčasnej kultúry. Špecifikom je dramaturgia, ktorá cielene smeruje k prelínaniu rôznych druhov súčasného umenia do jedného kompaktného celku. Vo jeho programe sa vám predstaví aj dvojica Joanna Ziemczyk a Yaniv Mintzer s ich predstavením Impression. Viac info na: http://www.moonride.sk

18. OKTÓBER – KURZ NEGATÍVNEHO MYSLENIA (NOR) | FILM
ŠTART – 20:13 | VSTUP 2 € | MP: 15 | RÉŽIA: BÅRD BREIEN
KURZ NEGATÍVNEHO MYSLENIA (NOR) Komédia / Dráma, 2006, 79 min.
Skupinka hendikepovaných ľudí pod vedením ráznej psychologičky vyráža za svojim ďalším cieľom: presvedčiť 35 ročného Geira, ktorý po autonehode skončil na vozíku, aby sa pridal k ich skupine, na-učil sa pozitívne myslieť a zachránil tak seba aj svoj rozpadajúci sa vzťah. Psychologička ale nemá tušenia s kým má tú česť. Geir sa vzbúri proti nálade „pozitívne myslenia“ a sebadeštrukciou a mies-tami až brutálnou úprimnosťou, alkoholom a drogami ovládne celú situáciu. http://www.csfd.cz/film/232435-kurz-negativniho-mysleni/
NIGHTSCREEN* (viac o NIGHTSCREEN na http://www.kultupark.sk)

19. OKTÓBER – MESTSKÉ DIVADLO – DIVADLO Z PASÁŽE (SK), „Chránené územie“| SPOTs: DIVADLO / DISKUSIA
 ŠTART – 19:00 | VSTUP 2/1 €
PREDSTAVENIE „Chránené územie“ JE POKRAČOVANÍM SÉRIE DIVADELNÝCH PREDSTAVENÍ Z OBLASTI KOMUNITNÉHO A DOKUMENTÁRNEHO DIVADLA, KTORÉHO CIEĽOM JE PRIBLÍŽIŤ VEREJNOSTI PRÍNOS VYUŽÍVANIA DIVADELNÉHO UMENIA V PROSTREDÍ KOMUNITNEJ A SOCIÁLNEJ PRÁCE.

CHRÁNENÉ ÚZEMIE je neverbálna divadelná inscenácia, ktorá metaforickými obrazmi opisuje čo je chránené územie. Herci sa v prestavení zaoberajú bariérami, ktoré im boli postavené a vnútornou slobodou, ktorá im umožňuje ich prekročiť.
Chránené  územie je v poradí 16. divadelná inscenácia Divadla z Pasáže. Premiéra 22.05.2009 Cedar Rapids v Iowe na turné divadla po USA (Iowa, Texas, New York).
Divadlo z Pasáže je jediné profesionálne komunitné divadlo na Slovensku. Pracuje v Banskej Bystrici s ľuďmi s mentálnym postihnutím už od roku 1995. Najprv ako občianske združenie, od roku 2005 v rámci Divadelného ústavu a v súčasnosti ako mestské divadlo. Divadlo z Pasáže spája v sebe funkcie chráneného bývania a profesionálneho divadla pre 15 hercov, ktorí sa každý deň starajú o fungovanie divadla. Skúšajú nové inscenácie. Tie im vytvárajú príležitosti pre získavanie potrebných životných zručností.
http://www.divadlozpasaze.sk
http://www.youtube.com/watch?v=mGqN-qmxIVk
Uvedené predstavenie Vám prinášajú: Tím projektu SPOTs v spolupráci s Divadlom z Pasáže, v priestoroch Kasárňach/Kulturparku. Po predstavení budete mať možnosť diskutovať s hercami o ich celoročnej práci v profesionálnom Divadle z Pasáže a pozrieť si dokumentárny film.

20. OKTÓBER – KÁVA V KASÁRŇACH | VEREJNÁ DISKUSIA
ŠTART – 17:00 | VSTUP MINIMÁLNE 1 OTÁZKA
VEREJNÁ DISKUSIA S ČLENMI TÍMU KASÁRNÍ

Od októbra 2010 spúšťame pravidelné mesačné posedenia s členmi tímu Kasární/Kulturparku, v rámci ktorých sa nás budete môcť pýtať na čokoľvek, čo sa týka fungovania Kasární/Kulturparku. Pri káve, čaji sa môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí pre vás pripravujú program Kasární, môžete nám otvorene povedať, čo sa vám nepáči, čo chcete aby bolo inak a podobne….Otvorené diskusné fórum vám bude k dispozícii vždy jeden deň v mesiaci….Tešíme sa na vás.

20. OKTÓBER – 3 BLOCK : KATARÍNA KOČALKOVÁ (SK) | FILM
ŠTART – 19:00 | VSTUP 1 €
PREMIETANIA FILMOV KATARÍNY KOČÁLKOVEJ

S MUCHOU V HLAVE 2007, 27 min.)
 Svet celebrít nemusí byť v skutočnosti taký nablýskaný ako sa javí. Ako sa dokáže umelec predrať v krutom svete showbiznisu bez toho, aby sa zranil?  Dokáže umelec plaviť sa búrlivých vodách showbiznisu bez toho, aby sa zranil? Odpoveď na otázku, kto sú v skutočnosti ľudia, ktorých poznáme len spred kamier môže byť komplikovaná. Tento dokumentárny film hovorí o jednom vzostupe a páde populárneho, ale teraz už zabudnutého hosťa mnohých celebrity show a predstavuje manuál k tomu, ako odolávať svetu médií a svojej sláve.

MOJA TETA TIMRAVA (2007, 29 min.)
Film zobrazuje najznámejšiu slovenskú spisovateľku prostredníctvom spomienok jej 93-ročnej netere, ale aj ďalších žijúcich pamätníkov – dedinčanov i inteligencie. Timrava bola celý svoj život  uzavretá v priestore dvoch maličkých dedín, nikto jej naozaj nerozumel, no ona vedela veľmi rýchlo odhaliť akúkoľvek povahu…
Lyricko-epický dokument sa snaží dotknúť Timravinho vnútorného světa a ukázať ju predovšetkým ako človeka. V druhom pláne sa rysuje povaha slovenského národa, minulosť a súčasnosť má množstvo paralel…

BLÍŽIA SA VIANOCE (2005, 7 min.)
Krátky dokumentárny artfilm zachytáva dva rozličné spôsoby prežívania obdobia pred Vianocami. Na jednej strane je mestský, hektický kolobeh anonymných ľudí, na druhej pokojné prípravy mladej rodiny žijúcej na vidieku v súlade s prírodou. Bežné činnosti v kontraste získavajú nový zmysel…

Katarína Kočalková sa narodila vo Zvolene a v roku 2009 skončila štúdium na katedre dokumentárnej a filmovej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici.V roku 2005 reprezentovala Slovenskú republiku na filmovom workshope krajín EU Videus 2005 v Nemecku – natáčanie krátkych filmov a správ. Pracuje ako režisérka, scenáristka, kameramanka a strihačka, popri dokumente sa venuje aj krátkym filmom a reportážam.
NUSCREEN* (Viac o NUSCREENE na http://www.kulturpark.sk

21.OKTÓBER – WHAT THE HELL WOMEN´S ART IS? – GABRIELA KISOVÁ | PREDNÁŠKA/PREZENTÁCIA
ŠTART – 18:00 | VSTUP 1 € | BABY ZDARMA!

ČO DO PEKLA ŽENSKÉ UMENIE JE?
ŽENY A UMENIE PATRIA OD NEPAMÄTI K SEBE, NO ŽENA-UMELKYŇA A JEJ TVORBA JE V KONTEXTE DEJÍN  UMENIA POMERNE NOVÝ FENOMÉN. NÁSTUP ŽIEN NA UMELECKÚ SCÉNU BOL PRELOMOVÝ Z VIACERÝCH DÔVODOV: OKREM INÉHO POHĽADU NA SVET PRINIESLI NOVÉ TÉMY A NOVÉ TECHNIKY. ROZPRÁVAŤ O UMENÍ ŽIEN SA NEDÁ BEZ TOHO, ABY SME NEHOVORILI O UMENÍ MUŽOV A PRETO SA POMOCOU DIEL VYBRANÝCH AUTORIEK A AUTOROV POZRIEME NA TO, ČO ICH SPÁJA A ČO ROZDEĽUJE.

Gabriela Kisová vyštudovala vedu o výtvarnom umení a médiách na Univerzite v Konstanz (SRN). Od roku 2008 vedie galériu súčasného umenia Krokus, pre ktorú ako kurátorka pripravila viacero výstav. Ako externá spolupracovníčka vyučuje predmet sociológia umenia na Fakulte umení TUKE.
http://kisova.blog.sme.sk/

21.OKTÓBER – SVETLANA FIALOVÁ (SK) – „HRIEŠNE OBRÁZKY S VYSOKOU KVALITOU“+ MY NAME IS ANN! (CZ) + NOURISH MY FAME (SK) | VERNISÁŽ/KONCERT
ŠTART – VERNISÁŽ 19:30 | VSTUP 0 € | KONCERT 21:00 | VSTUP 2/1 € Študenti | BABY ZDARMA!
Kurátor výstavy : Michal Stolárik
Výstava potrvá od 22.októbra do 19.novembra a bude otvorená Ut-Ne od 16:00 do 20:00.
O SVETLANE FIALOVEJ MOŽNO POVEDAŤ, ŽE VNÁŠA NA POLE SÚČASNÉHO ŽENSKÉHO UMENIA ĎALŠIU ISKIERKU VÝRAZNEJ OSOBNOSTI, TALENTU NO PREDOVŠETKÝM KVALITNÉ SÚČASNÉ UMENIE. VYSTÁVA „HRIEŠNE OBRÁZKY S VYSOKOU KVALITOU“ PATRÍ ROZHODNE MEDZI VÝSTAVY, KTORÉ SI DYCHTIVÝ NADŠENCI SÚČASNÉHO UMENIA NESMÚ NECHAŤ UJSŤ.
Svetlana Fialová sa naposledy košickému publiku predstavila nie len ako umelkyňa, ale aj ako kurátorka výstavy „Súčasná kresba“, ktorá prebehla v Kasárňach/Kulturparku pred necelým rokom. V októbri sa vracia do priestorov Kasárni už v rozbiehajúcej sa dráhe súčasnej umelkyne, ktorá dokáže šokovať, prekvapiť, no predovšetkým zaujať svojou vizuálnou výpoveďou o realite a všednosti dnešného sveta. Vo svojej tvorbe sa netají blízkemu vzťahu k hororu, ktorého štylistický jazyk vnáša aj do svojich obrazov. Na výstave v Košiciach sa predstaví obrazmi v kombinovanej technike a tiež sériou koláži. http://svetlanafialova.com
Michal Stolárik (SK) vyštudoval Filozofickú Fakultu v Bratislave – Dejiny umenia. Je promotérom a jedným zo zakladateľov Hochspannung! Párty v Bratislavskom Subclube. Zároveň je členom dua Chunk- Foo Fighters spoločne s Pištom Kráľovičom so skupiny The Uniques.
MY NAME IS ANN! (CZ) Electronica / Electro / Experimental
Je sólovým projektom Lenky Morávkovej/ KnofLenky (voice, sax, children piano, midi keyboard), ktorú už rok doprevádza na živých vystúpeniach speváčka a klávesistka Šárka Kobzová (children piano, synth, backvocals).
Projekt MNIANN! prestupuje zažité hranice v žánroch, prepája rôzne druhy umenia a hudobných štýlov a výsledkom toho je osobitý, ťažko zaraditeľný zvuk. Spája detské klávesy cassio s glitchovými beatmi, laptop a saxofón, silno vokálne melódie s hiphopovým podkladom, synth efekty s vlastnými zvukovými nahrávkami. Kľú
om k MNIANN! je cit, nie racionalita.
http://www.myspace.com/mniann
NOURISH MY FAME (SK) Alternative / Electronica / Pop
Producent Adam Dekan a speváčka Audrey Csanadi sa spoznali pred troma rokmi v industriálno-rockovom projekte Spin the Six. Kapelu však opustili a na jeseň 2009 založili vlastný projekt s názvom Nourish My Fame, v ktorého skladbách možno súčasne postrehnúť odkazy na rôzne hudobné žánre a obdobia. Vďaka svižným jazzovým samplom občas pripomínajú swingový big band, svojím ďalším beatom reflektujú súčasný elektronický underground a zároveň sa nad celou ich tvorbou „vznáša“ miestami mrazivo temná, inokedy popovo povznášajúca atmosféra trip-hopovej éry…
http://www.myspace.com/nourishmyfame

22. OKTÓBER – CESTA DO NEZNÁMA – PRÍBEH UTEČENCOV NA SLOVENSKU | SPOTs : PANELOVÁ DISKUSIA, ŽIVÁ KNIŽNICA, PREMIETANIE FILMOV
ŠTART – 11.00 | VSTUP 0 €

Projekt SPOTs je jedným z projektov Košice 2013. V rámci podprogramu Sociálne umenie, ktorého cieľom je podporovať aktivity zamerané na zvýšené vnímanie verejnosti, spoluprácu umelcov s obyvateľmi v znevýhodnených komunitách vám SPOTs prináša projekt „CESTA DO NEZNÁMA- príbeh utečencov na Slovensku“. Panelovou diskusiou sprostredkujeme verejnosti informácie o situácii utečencov, žiadateľov o azyl na Slovensku, ktorá je komplikovaná. Spoznáte prácu kľúčových mimovládnych organizácií, inštitúcií pracujúcich s utečencami na Slovensku a v zahraniční.
Živá knižnica vám prinesie životné príbehy ľudí, ktorí sú v súčasnosti žiadateľmi o azyl, v minulosti boli utečencami a ostali žiť v našej krajine. Po ukončení živej knižnice si môžete pozrieť projekciu filmov, ktorá sa týka problematiky utečencov.
http://www.spots.sk/2010/09/cesta-do-neznama

22. OKTOBER – VICTOR BREINER (SK) / VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ Z PROJEKTU “ CESTA DO NEZNÁMA“ + DANIELA KRAJČOVÁ (SK) / ANIMACIA „SLOVENČINA PRE ŽIADATEĽOV O AZYL“ | VERNISÁŽ VÝSTAVY
ŠTART – 18:30 | VSTUP 0 €
DVANÁSŤ ČIERNO BIELYCH FOTOGRAFIÍ VÁS ZAVEDIE DO SVETA UTEČENCOV, KTORÝ JE ČASTO VZDIALENÝ OD MEDIÁLNE ZNÁMEHO OBRAZU ŽIVOTA TÝCHTO ĽUDÍ.
Od júna 2010 projektový tím SPOTs v spolupráci s dipl. sociálnou pracovníčkou Annou Crippa z Janova, ktorá v Taliansku pracuje migrantmi a žiadateľmi o azyl a dokumentárnym fotografom Victorom Breinerom, uskutočnili návštevy rôznych zariadení pre žiadateľov o azyl na Slovensku a v Taliansku a v oboch krajinách sa stretli s organizáciami a inštitúciami, ktoré v tejto oblasti pôsobia. Victor Breiner, zachytil momenty života, životné príbehy utečencov v týchto zariadeniach.
Počas výstavy uvidíte aj animovaný film z projektu „Slovenčina pre žiadateľov o azyl. Animovaný film výtvarníčky Daniely Krajčovej je výsledkom výtvarného workshopu ktorého účastníkmi boli žiadatelia o azyl z pobytového tábora v Rohovciach. „Na základe rozhovorov s nimi a s prispením ich vlastných kresieb bola vytvorená video animácia vo forme lekcií slovenského jazyka. Lekcie sú určené pre ľudí, ktorí u nás žiadajú o azyl. Odzrkadľujú ich život a potreby. Výtvarný projekt Daniely Krajčovej je reálnym aj symbolickým prekročením bariér izolácie.“ (Lenka Kukurová, kurátorka). Posledné príspevky do animovaného filmu pribudli 13.10. v Košiciach počas podobného workshopu, ktorý sa organizoval vo Výmenníku Terasa spolu s účastníkmi z Rohoviec.
Daniela Krajčová (1983) vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, kde v súčasnosti pokračuje v doktorandskom štúdiu. Zároveň študuje na Vysokej škole múzických umení v ateliéri animovanej tvorby. Vo svojej tvorbe už v roku 2007 spolupracovala s imigrantmi počas študijného pobytu vo Francúzsku. http://vimeo.com/11503289
Victor Breiner (1982) je dokumentárny fotograf. Od roku 2006 v Indii pracoval medziiným na reportážach o chudobe a znevýhodnených skupinách. Doma sa neskôr venoval extrémne pravicovým hnutiam východnej Európy.
http://victorbreiner.com/

22. OKTOBER – ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND (CZ) | KONCERT
ŠTART – 19:30 | VSTUP 2€/1 €
Skupinu AllStar Refjúdží Band ste mohli vidieť aj počas leta na festivale Pohoda. Toto medzi kultúrne hudobné teleso bolo vytvorené ako súčasť divadelného projektu „Tanec přes plot“ – Divadlo Archa v Prahe. Skupina je zložená z utečencov a cudzincov žijúcich v Čechách – hudobníci z Kurdistanu, Arménska, Číny, ale aj Slovenska, Švajčiarska, USA a Česka. Kombinujú hudobné skladby s originálnymi textami. Ich najslávnejším hitom je repríza českej národnej hymny. Hudba AllStar Refjúdží Band poukazuje na diverzitu jednotlivých hudobných kultúr a pomocou hudby ukazuje, ako sa cudzinci prispôsobujú českej kultúre a naopak, ako je česká kultúra ovplyvnená.
Pod vedením amerického hudobníka Michaela Romanyshyna, národnostná, hudobná i nástrojová zmeska vytvára jednu z najoriginálnejších kapiel world music súčasnosti.
http://www.asrb.cz
http://www.myspace.com/allstarrefjudziband

23.OKTÓBER – KIDLAB | WORKSHOP
ŠTART – 10:00 | KONIEC – 12:00 | VSTUP 1 € | POČET DETÍ NA JEDEN WORKSHOP : 15
KONTAKT : kidlab@kulturpark.sk | MOBIL : 0908 458 111
NA DRUHOM OKTÓBROVOM KIDLABE SI VEZMEME NA MUŠKU „ČAROVNÝ SVET LINA“. POVIEME SI ČO TO O GRAFIKE A AKO VIZUÁL NÁM POSLÚŽI VÝSTAVA SVETLANY FIALOVEJ. SPOLOČNE SI VYSKÚŠAME TECHNIKU LINORITU, KTORÁ NÁM NAPOMÔŽE PRI VYTVÁRANÍ VIZUÁLNEHO KOMENTÁRU K SVETLANINEJ VÝSTAVE . TAKŽE TLAČIARENSKÁ FARBA JE PRIPRAVENÁ, VALČEK HORÚCI, UŽ SA ČAKÁ LEN NA VÁS A VAŠE GRAFIKY.
KIDLAB* (Viac o KIDLABE na http://www.kulturpark.sk)

23.OKTÓBER – IREALITA IV | LITERATÚRA
ŠTART – 18:00 | VSTUP 1 €

HORRORVACUI (SK)
Enfant terrible slovenskej internetovej scény, v civile ukážkový exemplár kozmopolitného básnika, ktorý to v prípade nejasností vie aj právne doložiť. Strach z prázdnych priestorov je uňho len provokáciou dokázať pravý opak. Knižne debutoval úspešnou zbierkou básní Chodec. V súčasnosti je dramaturg pre literatúru na žilinskej Stanici-Záriečie. Celková karma: 0,0.
http://staricek.blog.sme.sk
DUNAJ (SK)
Od poézie k próze a späť. To je mechanika letu od Dunaja. Dunaj je v prvom rade internetový autor dlhého doletu. Stačí si počas nočných košických VKV naladiť modulované západné rádio a nechať rezonovať… Pod krídlami jedného z najväčších slovenských vydavateľov sa chtiac-nechtiac stará o knihy iných, na tú svoju si chce ešte počkať. Takisto čistý. Celková karma: 0,0.
http://belovic.blog.sme.sk
KOHLHAMMER (SK)
O tom, či je internet unisexovým priestorom nás chce nepresvedčiť autorka, ktorej multimediálny záber je zároveň prísľubom súčasnej a budúcej „vizuálnej“ poézie. Kohlhammer je nick dievčaťa s očami na stopkách a jemnou nie ľahko definovateľnou príchuťou slov na (slovenskom) jazyku. Ešte čistejšia. Celková karma: 0,0.
http://kohlhammerova.blog.sme.sk
IREALITA*  – literatúra/audiovizuál/web/komunikácia ( Viac o IREALITE na http://www.kulturpark.sk)

25. OKTÓBER – UKRUTNE ŠŤASTNÍ (DEN) | FILM
ŠTART – 20:13 | VSTUP 2 € | MP: 15 | RÉŽIA :  HENRIK RUBEN GENZ

UKRUTNE ŠŤASTNÍ (DEN) Dráma, 2008, 105 min
Groteskne ladený príbeh o mladom policajtovi prichádzajúcom z veľkomesta na opustený zapadákov pripomína svojou štylizáciou, temnou atmosférou a zmyslom pre čierny humor najlepšie snímky bratov Coenovcov. Policajt Robert je prevelený z Kodane do odľahlej dediny v Jutsku obklopenej močiarmi. Od prvej chvíle je jasné, že tu sa mnoho diať nebude. Na pohľad obyčajní ľudia z dediny majú však svoje tajomstvá, ktoré pred rukou zákona prísne strážia. Robert rýchlo pochopí, že na tomto mieste pri riešení problémov „podľa príručky“ ďaleko nezájde. Situácia sa tak razom začne vymykať spod kontroly…
http://www.csfd.cz/film/243416-ukrutne-stastni/
NIGHTSCREEN* (Viac o NIGHTSCREENE na http://www.kulturpark.sk)
29.OKTÓBER – REALISTIC CREW (HU) + WWW (CZ) | KONCERT
ŠTART – 21:00 | VSTUP 4/3 € Študenti
OKTÓBER PRAJE AJ HIP-HOPOVÝM FAJNŠMEKROM, PRE KTORÝCH PRINÁŠAME ČESKÚ LEGENDU WWW A VÝBORNÝCH REALISTIC CREW OD NAŠICH JUŽNÝCH SUSEDOV! NENECHAJTE SI ÚJSŤ TENTO SKVELÝ VEČER!
WWW (CZ) Experimental / Electronica / Rap
Príbeh českej hiphopovej legendy WWW (názov pochádza ešte z čias, keď v našich končinách o internete nikto nepočul) neponúka žiadne gangsterské pózy, na aké sme zvyknutí z klipov v televízii, napriek tomu je možno až neuveriteľný. WWW boli totiž jedni z prvých, ktorí začiatkom deväťdesiatych rokov priniesli do Prahy rap. WWW sa dajú ťažko definovať ako hiphopový projekt, keďže ich hudobné podmazy nie sú len obyčajne naslučkované bíty, ale majú svoju vlastnú štruktúru a gradáciu. Ťažká a znepokojivá elektronika je doplnená o hlas Ondřeja Anděru, ktorý skôr hesluje ako rapuje a jeho neurotické pokrikovanie je pre WWW absolútne kľúčové a charakteristické. V tom mu sekunduje aj jeho manželka Milesa, ktorá češtinu pretvára svojím balkánskym prízvukom a je tak ďalším dôležitým kúskom skvele fungujúcej mozaiky.
http://www.myspace.com/neurobeat

REALISTIC CREW (HU) Hip Hop / Experimental / Alternative
Naši južní susedia sa inšpirovali velikánmi ako Lamb, Boards Of Canada či Bonobo a začali experimentovať s fúziou hlbokých melodických grooves, ktoré na svojom najnovšom albume Overcome skombinovali s multižánrovými presahmi do hip hopu, elektroniky, cinematic soundu. Časom do kapely pribudli viola, rhodes, čelo a najmä ženský vokál Judie Jay, ktorý experimentu v duchu urban-gone-abstract vytvára to správne pozadie. Doma predskakovali Amon Tobinovi a recenzia ich albumu sa objavila aj na stránkach prestížneho britského hudobného magazínu NME. http://www.myspace.com/chabzkrizo

via Kasárne/Kulturpark