Program A4 na január 2011


Január 2011
A4 – nultý priestor
Nám. SNP 12 / BA
http://www.a4.sk

14 Piatok
20.00 GEORGIJ BAGDASAROV (AR) / koncert
Georgij Bagdasarov je mladý hudobník pôvodom z Kazachstanu, no čo sa šírky, či rozsahu týka, prebrázdil priam audiovizuálnu diaľnicu. V hudbe si prešiel od punku a techna až k voľnej improvizácii s nájdenými predmetmi. Študoval kompozíciu na Moskovskej akadémii umenia a film v Petrohrade a v jeho audiovizuálnych projektoch kladie dôraz na materiálnu podstatu média a odkazuje na dejiny kinemtografie.

15 Sobota
20.00 KINO PODĽA ANDREJA KOLENČÍKA / kino inak / 2 € / študenti 1,5 €
Cyklus autorsky zostavených projekcií v réžii slovenských tvorcov a osobností nielen z oblasti filmu sa po kratšej odmlke opäť vracia. Člen svojského zoskupenia Pacientárium, programový „plnič“ medzinárodného festivalu animovaného filmu Fest Anča, a predovšetkým mladá krv slovenského animovaného filmu Andrej Kolenčík na vás zaručene narafičí nefalšovaný, necenzurovaný, ale hlavne nepredvídateľný výber videí.

18 Utorok
18.00 KINEČKO: WE DON´T CARE ABOUT MUSIC ANYWAY / kino inak / 2 € / študenti 1,5 €
V najnovšom čísle časopisu KINEČKO predstavil Slávo Krekovič čitateľom mladého francúzskeho režiséra Cédrica Dupireho a jeho film o tokijskej experimentálnej hudobnej scéne We don´t care about music anyway. Koho zaujala recenzia, má teraz jedinečnú šancu film uvidieť a rovnako naopak, pred alebo po premietaní si kúpiť KINEČKO a niečo si o ňom na doplnenie prečítať.
„Výrazným autorským vkladom je tu inscenačný prístup, teleportujúci skupinku improvizujúcich hudobníkov z rôznych backgroundov aj s ich filozofujúcimi výpoveďami do nových kontextov a dodávajúci tak dokumentu šarm audiovizuálnej eseje. “Inštalovaním” hrajúcich muzikantov do prázdnych budov, do podzemnej kobky či na obrie smetisko, kde stroje demolujú vyslúžilé automaty na kolu, vznikli metaforicky nosné scény. Tie sú často humorné, ale aj so silnou atmosférou a predovšetkým so skvelým soundtrackom.“ (KINEČKO č.2)

20 Štvrtok
20.00 NEMUSÍM VEĽA, STAČÍ DOBRE / divadlo / 4 € / študenti 3 €
Divadlo SkRAT, námet, scenár, réžia D. Vicen, autori textov, účinkujúci Ľ. Burgr, S. Daubnerová, D. Gudabová, L. Fričová, V. Bednárik, S. Vlčeková, V. Zboroň, hudba Ľ. Burgr
Cynicky poetické podobenstvo zo života jednej hotelovej izby, ale tiež poeticky cynické rozprávanie o tom, čo všetko sa malo a z rôznych príčin sa neudialo v priestore, v ktorom sa schádzajú ľudia mnohých tvárí, rôznych pohlaví a rozdielneho spoločenského a iného postavenia s jediným zámerom – urobiť si dobre. S podporou MK SR.

22 Sobota
20.00 KINO UŠAMI DANIELA BALÁŽA / kino inak / 2 € / študenti 1,5 €
Ak ste v programe A4ky v poslednej dobe márne hľadali večery venované filmovej hudbe, teraz máme pre vás dobrú správu. Po westernoch, sci-fi či rozprávkach strávime s Danielom Balážom večer v spoločnosti výhradne francúzskych velikánov filmovej hudby. Čakajú nás Veľký blondýn, Fantomas, Thomas Crown, Josselin Beaumont aj Rabín Jacob. Au revoir alebo skôr à l’audience!

25 Utorok
20.00 ZVYŠKY / divadlo / 4 € / študenti 3 €
Divadlo SkRAT, účinkujúci a autori V. Bednárik, Ľ. Burgr, D. Gudabová, I. Hrubaničová, M. Chalmovský, Z. Piussi, D. Vicen, V. Zboroň, hudba J. Pastirčák, réžia Ľ. Burgr
Úporná snaha o výpoveď, hľadanie novej zrozumiteľnosti, niečoho neočakávaného, nikdy nepočutého, ale aj o tom, koho miluje kamera a ako funguje taký dobrý živý vzťah sa možno dozviete v novom predstavení divadla SkRAT. Inscenácia vznikla s podporou MK SR.

26 Streda
20.00 OLDA / kino inak / 2 € / študenti 1,5 €
Réžia V. Čákanyová, ČR 2010, 80 min.
Slovenská režisérka Viera Čákanyová uviedla pred rokom v kine inak v a4 hraný film v dokumentárnom štýle Alda, ktorý vyvolal občas urazené divácke reakcie na tému pravda v dokumente. Alda bola natočená podľa autentických denníkov a s použitím hlasu skutočnej Oldřišky. Po roku Viera použila pracovné zábery, ktoré Oldřiška natáčala na ručnú kameru vo svojom byte. Nekonečné jednozáberovky kamery, na ktorú Oldřiška občas zabudla, zachytávajú život dôchodkyne bez ilúzií, bez peňazí, bez zdravia a možno práve preto s ironicky úprimnou charizmou. Projekciu osobne uvedie režisérka.

28 Piatok
20.00 ÚŽASNÉ TITULKOVÉ SEKVENCIE – AKO SI ZÍSKAŤ DIVÁKA? / kino inak / 2 € / študenti 1,5 €
Filmové titulky sú súčasťou kinematografie prakticky od jej úplných počiatkov a to nielen v rovine informatívnej, ale aj umeleckej. Neprinášajú len strohé fakty, ale aj významové, emotívne a charakteristické vlastnosti. Počas filmového večera sa šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný pozrie na filmové titulky od ich počiatkov, cez ich postupné zvyšovanie dôležitosti, až po vytváranie predfilmových titulkových scén určených výhradne im samotným. Pozornosť venuje medzititulkom charakterizujúcim nemý film, logotypom filmových spoločností, titulkom vstupujúcim do expozičnej časti filmu a ich vizuálnemu a grafickému prevedeniu.

29 Sobota
20.00 DIVADLO KONTRA: ŽENA V ČIERNOM / divadlo / 7 € / študenti 5 €
Réžia K. Rozhin, hrajú P. Čižmár a M. Macala, adaptácia S. Mallatratt, preklad J. Šebesta, podľa románu Susan Hill
Bratislavská premiéra hry, ktorá sa na londýnskom West Ende hrá nepretržite už 21 rokov. Gotický horor Žena v čiernom je mrazivým a nervy drásajúcim príbehom mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého domu na močariskách, aby usporiadal pozostalosť po nebohej pani Drablowej. Krok za krokom sa pred vami odhalia desivé tajomstvá ponurého sídla. V jednej z najstrašnejších a najúspešnejších hier všetkých čias pochopíte, že zlo je schopné sa prenášať ďalej ako smrteľný vírus. Budete sa báť vlastnej predstavivosti. Podpora: British Council, MK SR, Poľský inštitút Bratislava

***********************************
Organizátor: A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru
Miesto: Nám. SNP 12, Bratislava, http://www.a4.sk
Projekt A4 – nultý priestor je realizovaný v spolupráci s NOC
Podpora: MKCR SR, International Visegrad Fund, Poľský inštitút, BSK, České centrum, Nadačný fond Slovak Telekom pri Nadácii Intenda, Program Kultúra EU
Sponzor: Nycomed

Partneri: Rádio_FM, SME.sk, 3/4, Orman, X-line, Tlis.sk, hudba.sk, hudba-music.sk, Metropolis, Life&Style, Kinema.sk, 24hod.sk, music4u.sk, exitmusic.org, Artyčok.tv, azyl.sk, Changenet, Kulturne, Twin City Journal, Zionmag, Rádio_Devín, I-lemon.sk, Festivaly.sk, Citylife

A4 je členom: Trans Europe Halles, Anténa – sieť pre nezávislú kultúru

Info: http://www.a4.sk, info@a4.sk
Predaj lístkov: 30 min. pred predstavením
Rezervácie lístkov: info@a4.sk (uveďte svoje meno a počet lístkov; rezervácie je nutné vyzdvihnúť najneskôr 15 min. pred začiatkom predstavenia). Študentská zľava pri predložení preukazu. Pri návšteve divadelných predstavení možnosť skupinovej zľavy pre školy, informujte sa na info@a4.sk.

A4 NÁJDETE AJ NA:
https://twitter.com/A4nultypriestor
http://www.facebook.com/pages/a4-nulty-priestor/46047258125
http://www.flickr.com/search/?q=nulty+priestor

HĽADÁME ĽUDÍ!!!
Láka vás práca v nezávislom kultúrnom centre? Hľadáme dobrovoľníkov a brigádnikov na predávanie lístkov, distribúciu letákov, výlep plagátov a kadečo iné! No a za to môžete mať voľný vstup na naše akcie a ďalšie bonusy. Píšte na ceruzka@a4.sk.

VOLANIE PO PROJEKTOCH
Máte nápad? Sem s ním! A4 je otvorený priestor na realizáciu vašich kultúrnych a umeleckých projektov. Dajte o sebe vedieť na produkcia@a4.sk

via a4.sk