Producent Ed:it (UK) aj spevák Robert Manos (US) prinesú do Bratislavy novú hudbu


Novembrová noc Basshaze prinesie do Klubu Dole dvojnásobnú drum&bassovú radosť! Po prvýkrát sa na Slovensku predstaví jeden z najrýchlejšie rastúcich talentov upísaných značke Shogun Audio. Svoj set v piatok 4. novembra odohrá prvotriedny producent a skvelý DJ Ed:it (UK). To však nie je všetko! Ďalšiu z hlavných úloh večera zohrá nezameniteľný charizmatický spevák Robert Manos (US), ktorý sa predstaví v špeciálnom spoločnom sete s DJom Lixxom. Lineup nakopne aj šikovný domáci DJ a producent Freemind a priestor vôbec po prvýkrát na Basshaze dostane nováčik Deeps.

„Na Basshaze som počul skvelé ohlasy, veľmi sa teším, že zahrám na tejto noci a vôbec na Slovensku. Predchádzajúce line-upy vyzerali fantasticky. Mám v hlave niekoľko nápadov pre tento večer, ale ak mám byť úprimný, teším sa hlavne na to, že vám budem môcť zahrať veci, ktoré robím. Mám niekoľko zbrusu nových kúskov, ktoré rozhodne prinesiem so sebou,“ odkazuje britský producent a DJ Ed:it. Momentálne ho zamestnáva štúdio a nahrávky, ktoré dáva dokopy: „Niekoľko vecí je už pripravených a mám niekoľko projektov, pri ktorých sa teším, kedy ich vypustím von. Rozhodne nejaký nový materiál otestujem na Basshaze!“ Ed:it však nezabúda ani na svoje začiatky: „Keď som prenikal do sveta drum&bassu, všetko sa začalo mixovaním s kamošmi, počúvaním trackov a učením sa, ako zrovnať beaty. Keď som začal s produkciou, tak som trávil väčšinu času v štúdiu prácou na hudbe a na DJing už nebolo toľko času. Za posledných pár rokov však mám viac bookingov a odvtedy ma DJing znovu začal veľmi baviť, no zároveň to bola aj výzva. Myslím si však, že ma viac baví produkcia. Práve tým totiž trávim väčšinu svojho času. Je to moja láska aj hobby. Veľká vďaka za booking, už sa neviem dočkať. Vidíme sa 4. novembra!“

Okrem Ed:ita sa na bratislavské publikum vrhne ďalší headliner – americký spevák Robert Manos. „Rád sa delím o svoje emócie a rád ich dávam do live show alebo nahrávok. Je to pre mňa prirodzené a spôsob, ako vyjadriť niektoré veci zo svojho života a ako sa spojiť s publikom. Je to síce ťažké vysvetliť, ale vždy ma to ťahalo k hlbšej hudbe a textom,“ pridáva sa Robert Manos. Ten si na Basshaze strihne vystúpenie s rezidentom párty DJom Lixxom, s ktorým sa už poznajú: „Naše minulé hranie bolo veľmi cool. Lixx má dobrý feeling ako DJ a vie, ako vytvoriť ten správny pocit, ktorý potrebujeme, aby to znelo deep a soulful. Atmosféra nášho koncertu bola vtedy výborná, a tak sa teším na svoj návrat do Bratislavy.“ Robert Manos so zamatovým hlasom a tryštiacou charizmou má takýchto spoluprác s producentmi a DJmi mnoho. „Pre mňa je najdôležitejšou vecou dôvera v DJa. Je veľmi ľahké zahrať top 10 trackov, aby všetci skákali až po strop, ale spraviť veci hlbšie a unikátne si vyžaduje skúsenosti a sebapoznanie,“ pokračuje Manos, ktorého hudobné pozadie je v soule, RnB, reggae i dancehalle. „Začínal som ako tínedžer ako bassgitarista a vokalista v New Yorku. Pri jednej návšteve Švédska som stretol Sebu. Pustil mi niekoľko svojich drum&bass trackov a rovno počas toho stretnutia sme nahrali track ’16 stories‘ (Metalheadz). Celkom mi to šlo a z toho potom vzišla spolupráca so Seba & Paradox a potom to už všetko pekne plynulo,“ dodáva Manos, ktorý neustále na niečom pracuje a pre Bratislavu má tiež pripravených niekoľko nových kúskov.

Ed:it (UK)
Na scénu vpadol niekedy v roku 2010 a odvtedy za sebou necháva stále výraznejšie stopy. Od hrubozrnného soulful soundu až po prešpekulované energické deep bangery. Od svojich prvých zárezov u labelov ako Critical Music, Demand Records či Flexout audio vymakal svoj zvuk o niekoľko levelov vyššie a spolupráce s ďalšími značkami na seba nenechali dlho čakať. Blu Mar Ten, Commercial Suicide, Hospital, Medschool, Dispatch, Subtitles, C.I.A.. Nestačí? Ed:it-ovi teraz ide karta a rovnako to vidí aj Friction. Aktuálne má na jeho značke Shogun Audio vonku novú, už druhú sólovú EP a spomaliť rozhodne neplánuje. V kuloároch sa povráva, že je fantastický DJ! Svoje skills predstaví a slovenskú premiéru si užije práve v novembri na Basshaze. Na to sme poriadne hrdí!

Robert Manos (US)
Nezameniteľný zamatový hlas a neskutočná charizma. Táto kombinácia je vždy zárukou, že Robert Manos posúva hudbu o kus ďalej. Producent, gitarista a spevák začal svoju kariéru v New Yorku ešte v 90. rokoch. Dnes sa často presúva z miesta na miesto a spolupracuje s množstvom hudobníkov. K drum&bassu sa však dostal vďaka dvojici, s ktorou to ťahajú dodnes. Seba a Paradox. Move On, Heaven Sent, Cold Spring, Lie To Me a veľa ďalších. Všetko neskutočne hypnotické tracky práve vďaka Robertovmu hlasu. Známe sú aj jeho úžasné spolupráce so Synkrom. Svoj hlas požičal aj menám ako Blu Mar Ten, Logistics, Makoto či najnovšie Dom&Roland. Na Basshaze chystá špeciálny set s DJom Lixxom, s ktorým má spoločné vystúpenie už úspešne otestované. Buďte pri tom.

Freemind (SK)
Jeho veľkou inšpiráciou je producent Break. Ako DJ hráva dynamické sety, ktoré sú vždy zážitkom, no Freemind je aj talentovaný producent, ktorý pomaly vo svojom zvukovom laboratóriu mieša svoj vlastný sound. Povráva sa, že sa máme na čo tešiť. Tentokrát na Basshaze rozhodne nesmie chýbať.

Deeps (SK)
Nový slovenský DJ a začínajúci producent, ktorý sa síce mixovaniu venuje len niekoľko mesiacov, no poriadne na sebe pracuje. Miluje rolujúce beaty a poriadny groove, zároveň však rozumie aj kvalitnému soulful drum&bassu či liquidfunku. V novembri to bude jeho Basshaze premiéra.

Lixx (SK)
Lixx? Drum&bass fanatik so 16-ročnými skúsenosťami a poriadnym množstvom projektov na konte. Teraz je však podstatné, že na Basshaze vystúpi v špeciálnom kombe so spevákom Robertom Manosom (US), s ktorým má už spoločnú premiéru úspešne za sebou! Aj teraz to bude minimálne rovnako dobré. Ak ste ich nestihli spolu pred viac ako rokom a pol, teraz je šanca na reparát.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

BASSHAZE w. Ed:it (UK) & Robert Manos (US) @ Dole
November 4, 2016 / Friday, Start 22:00
Klub Dole, Nám. SNP 30, Bratislava / Slovakia

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Lineup:

★ ED:IT (UK)
★ ROBERT MANOS (US) feat. LIXX (SK)
★ Freemind (SK)
★ Deeps (SK)

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Vstup:
22:00 – 24:00 6€
24:00 – 03:00 7€
03:00 – 06:00 5€

Event: http://www.fb.com/events/305107033201379