PRINCE sa sťahuje do Viedne, na koncert pôjde aj David Koller


Takmer na deň presne 17 rokov od svojho posledného vystúpenia v Rakúsku sa do krajiny pod Alpami vracia PRINCE. Jeho Európske turné bude mať len 3 zastávky, jedna bude práve 13. júla vo Viedni!
Koncert, ktorý sa mal pôvodne konať v rakúskom Linzi, sa sťahuje  bližšie k Bratislave. Viedenská Stadthalle tak už 13. júla privíta vyše 18-tisícový dav, v ňom aj stovky návštevníkov zo Slovenska. Na hudobnú udalosť roka sa do susednej Viedne chystajú aj mnohí domáci muzikanti, chýbať nebude ani česko-slovenská stálica David Koller. „Prince je pre mňa veľkou inšpiráciou. Podobne ako Prince, aj ja sa vždy snažím robiť hudbu inak, bez šablóny a posúvať hranice hudby ďalej. Veľmi sa na tento koncert teším,“ nechal sa počuť frontman bývalej skupiny Lucie.

Hudobník, skladateľ, spevák, aranžér, producent, herec a človek s desiatkami ďalších superlatívov – PRINCE. Na svojom konte má vyše 100 miliónov predaných albumov, 14 albumov sa dostalo do TOP TEN v predajnosti v USA, 7 krát získal Grammy, je držiteľom Oskara i Zlatého glóbusu, uviedli ho do Rock’n’Rollovej siene slávy, časopis TIME ho zaradil do stovky najvplyvnejších ľudí na svete… dá sa na tomto svete dosiahnuť viac?

The Artist Formerly Known As Prince, The Symbol, The Purple one, His Royal Badness, The Artist. Vlastným menom Prince Rogers Nelson sa narodil 7. júna 1958 v americkom Minneapolise. Jeho otec bol jazzový klavirista, matka sa venovala spevu. Počas kariéry niekoľko krát zmenil svoje umelecké meno, čo môže mať pôvod v umelcovej mladosti. Meno Prince mu dal otec vraj preto, aby si prostredníctvom svojho syna mohol plniť svoje neuskutočnené muzikantské sny. Isto sám Princeov otec ani netušil, že sa mu to podarí viac než dokonale.

Poznávacím rukopisom a znakom jedinečného umelca bola predovšetkým jeho vlastná kombinácia štýlov. Spája rock, funk, soul, pop, R&B, blues a Jazz ako nikto iný. Skladby „When Doves Cry“, „Purple Rain“, „Kiss“, „Thunder“, „Cream“, „U Got The Look“, „Raspberry Beret“, „Sign o the Times“, „Alphabet ST.“, „1999“, „Lets Go Crazy“, „U Got the Look“, „Sexy Motherf****r“, „Diamonds And Pearls“ a mnohé ďalšie zaradili Princea nezmazateľne do hudobnej histórie.

Faktom, ktorý ale všetky ostatné superlatívy hravo predčí, je však číslo o jeho 21 koncertoch v londýnskej O2 Arene v auguste a septembri 2007. Nielen že všetky koncerty vypredal, ale prvých 140.000 vstupeniek sa predalo len za 20 minúť, čo je absolútny svetový rekord, ktorý sa dodnes nepodarilo prekonať nikomu.

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/prince/75996/
http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=14889

Viac info:
http://www.skalarmusic.at
http://www.facebook.com/skalarmusic

via Skalar Entertainment GmbH