Príde k nám švajčiarsky objav Kadebostany


V Bratislave vystúpi začiatkom decembra jeden z najväčších objavov a najoceňovanejších nováčikov na nezávislej scéne. Tajomné švajčiarske zoskupenie Kadebostany disponuje speváčkou prirovnávanou k Adele či Amy Winehouse a dychovou sekciou, ktorá ich hudbe dodáva miernu príchuť funku a soulu. Švajčiarsky objav Kadebostany vystúpi 5. decembra v bratislavskom Nu Spirit Clube a najlecnejšie vstupenky v cene 10 eur sú už teraz k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk.

Koncert Kadebostany by si nemali ujsť priaznivci britských Belleruche či berlínskych Me And My Drummer. Podobne ako ich britskí súputníci kombinujú indie-pop s retro-zvukom a hudobnými postupmi typickými pre soul či funk. Me And My Drummer zas pripomenú až folkovo-melancholickými melódiami zasadenými do zvuku 80. rokov.

Kadebostany vás očaria okrem hudby aj dokonale prepracovanou svetelnou a pódiovou show. Len na nastavenie svojho svetelného parku potrebujú pred každým koncertom minimálne štyri hodiny. Päťčlenná kapela síce pochádza zo Ženevy, no podľa vlastnej podrobne prepracovanej mytológie zastupujú republiku Kadebostan a formou hudby sa pokúšajú propagovať jej ideológiu.

Po vypredaní prvých 100 kusov lístkov v cene 10 eur sa cena zvýši na 12 eur, na mieste bude vstupné 15 eur.

Agentúra Ore Pole priviezla do Bratislavy umelcov ako Ellie Goulding (2013), Parov Stelar Band (2011 a 2012), Tom Odell alebo Bonobo (2014).