Pretty Cool napumpovali do klipu Go Baby! maximum energie napumpovali do klipu Go Baby! maximum energie


Kapela Pretty Cool, a predovšetkým jej speváčka Manuela, má za sebou hektické, ale úspešné obdobie. Od októbra do apríla absolvovala martinská zostava turné k albumu EneRRRrrrgia a Manuela musela popri tom stihnúť povinnosti spojené s prípravou na štátnice, plus diplomovú prácu na tému Stratégie výučby pre prvý stupeň základnej školy. Ako sa hovorí, koniec dobrý, všetko dobré a dnes si už Manuela píše pred menom vysokoškolský titul. „Na nudu som sa určite sťažovať nemohla. Diplomovku som písala počas každej voľnej chvíle, ktorých nebolo veľa a rovnako to vyzeralo aj s učením. Hudba je pre mňa zábava a hobby. Keďže zatiaľ ma neživí, veľmi rada by som sa profesionálne realizovala práve v rámci môjho vyštudovaného odboru. Verím, že sa mi to všetko podarí zladiť do harmonického celku,“ poznamenala speváčka Pretty Cool Manuela.

Dynamické obdobie sa pre Manuelu neskončilo ani po júnových štátniciach, pretože okamžite sa s kapelou vrhla do natáčania videoklipu k tretiemu singlu z albumu EneRRRrrrgia. Voľba padla na skladbu Go Baby! a režisér Martin Gróf napumpoval do scenára príbeh, v ktorom nechýba hádka s priateľom, dopravná nehoda, krádež auta, naháňačka, bláznivé nákupy, únos, či žúrka. „Klip sme točili v Bratislave a niektoré scény budú možno pre ľudí viac ako bláznivé a uletené. V každom prípade príbeh v klipe plynie veľmi rýchlo a jeho natáčanie bolo pre nás zaujímavým zážitkom. Snažíme sa nerobiť veci prvoplánovo a aj v tomto prípade sa budú musieť diváci vrátiť k jednotlivým epizódam, aby si vyskladali každý detail,“ vysvetľovala Manuela.

Videoklip k skladbe Go Baby! sa práve v týchto dňoch dostáva do obehu a mal by byť bodkou za albumom EneRRRrrrgia. Okrem koncertovania a užívania si letnej festivalovej pohody začínajú Pretty Cool pracovať s novými hudobnými nápadmi pre tretie CD. „Zatiaľ máme rozpracované texty a snažíme sa k nim zladiť hudbu. Sami sa necháme prekvapiť k akému výsledku sa nakoniec prepracujeme. Môžem prezradiť len toľko, že chceme pokračovať v našom štýle, ktorý sme pomenovali heavy energy pop,“ dodala Manuela.

via Imrich Makó