Prešovčatá znova na scéne


Uplynulo už 6 rokov odkedy detský spevácky súbor Prešovčatá ohlásil po 30-tich rokoch svojej existencie derniéru a dnes sa vracia na scénu so spomienkovým koncertom „Pieseň a čas“.

S myšlienkou takýto koncert zorganizovať prišli bývalé členky súboru, ktoré si spoločne v pôvodnej zostave opäť zaspievajú. „Staré Prešovčatá“ predvedú nestarnúce melódie ako Krúťme pesničkou svet, či Stanica Prešov znovu pod taktovkou Bernarda Hersteka: „Veľmi ma potešilo, že sa moje bývalé „deti“ ozvali s nápadom stretnúť sa a vyrozprávať tentokrát ten ich príbeh od pôsobenia v súbore doteraz. Ešte krajšie je, že ich iniciatíva nezostala len pri slovách. Koncert má reálnu podobu a ja som len pozvaný hosť.“
Koncert pripravovali takmer rok, teraz skúšajú cez víkendy. „Je to ako vrátiť sa do čias detstva, kedy práve Prešovčatá boli obrovským kusom našich svetov, nášho detstva. Stretli sme sa pri klavíri s ujom Bercim a hneď nám bolo jasné, že tento kúsok spomienok musíme ponúknuť všetkým,“ hovorí jedna z organizátoriek koncertu. „Som presvedčený, že to urobia naozaj dobre, pretože ich na to predurčujú ich súčasné profesie,“ hovorí na margo organizácie koncertu Bernard Herstek.

Koncert „Pieseň a čas“ v podaní vyrastených Prešovčiat sa uskutoční 17.10. 2010 o 17.00 hod v prešovskom PKO, kde prebieha aj predpredaj vstupeniek.

via Mgr. Marcela Petrášová Drozdová