Premiéra rockovej opery Pietro e Lucia bude dostupnejšia


Nesmrteľný príbeh lásky Petra a Lucie v podobe rockovej opery Dušana Rapoša s talianskym názvom Pietro e Lucia bude dostupnejší pre všetkých. Organizátori sa rozhodli, že na slávnostnú premiéru 9. decembra v košickej Steel Arene uvoľnia do predaja limitovanú edíciu vstupeniek za zvýhodnenú cenu!

„Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety všetkým, ktorí milujú kvalitné umenie, ale pre finančnú náročnosť si to často nemôžu dovoliť. Preto ponúkame v predaji limitovanú edíciu 300 kusov stupeniek za 30,- €,“ vysvetľuje organizátorka podujatia Baja Maronová. Po vypredaní mimoriadnej ponuky budú stáť klasické vstupenky 50,- € a za VIP vstupenku zaplatí návštevník 100,- €. Majitelia VIP vstupeniek získavajú jedinečné sedenie medzi účinkujúcimi priamo v centre diania pri pódiu ako aj vstup na exkluzívny raut po predstavení. V ponuke pre VIP hostí nebude chýbať ani možnosť stretnutia s hlavnými predstaviteľmi a účinkujúcimi ako aj orginálny darček na pamiatku.

Pietro e Lucia je rocková opera o nenaplnenej láske a jej predčasnej smrti. Je to medzinárodný projekt vybudovaný umelcami z 8 krajín sveta. Príbeh na motívy románu Romaina Rollanda napísal Dušan Rapoš, texty pripravila Eva Vejmělková. Na monumentlálnej 360 stupňovej scéne, využívajúcej najmodernejšie 3D technológie, 3D animácie a grafiky, vystúpi viac ako 150 špičkových umelcov. Rocková opera bude uvedená v slovenskej premiére v originálnej taliančine so slovenskými titulkami.

Náročné tanečné kreácie má pod dohľadom uznávaný choreograf Jaroslav Moravčík. Dvorný dirigent Andrea Bocelliho, charizmatický Marcello Rota, preberie taktovku celého predstavenia. Pod jeho vedením sa predstavia operné hviezdy z Milána, Ríma, Florencie, Monte Carla, Barcelony, Prahy a Bratislavy a tiež špičkoví baletní sólisti z Moskvy. Spolu s Českým národným symfonickým orchestrom Praha a Českým filharmonickým zborom Brno, vedeným zbormajstrom Petrom Fialom, uvidíme naživo sólového gitaristu anglickej popovej hviezdy Lily Allen – Jamesa Nisbeta, vynikajúceho nemeckého basového gitaristu Larsa Lehmanna, a multiinštrumentalistu Ossyho Pfeiffera. V rockovej sekcii sa nám predstaví tiež Juraj Tatár a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postará akordeónový virtuóz Michal Červienka.

Oficiálny trailer:

Web:
http://www.pietroelucia.com/

Predpredaj:

http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?id=65107

via publique