Premiéra dokumentárneho filmu Skica


Bude sa konať v utorok 22.6. 2010 o 18:00 na Adylodi (Divadlo v Podpalubí). Premietanie filmu sprevádza vyýstava prezentujúca mladých umelcov zachytených vo filme. Zároveň sa predstavia hudobné mladé talenty Pjoni&Ink Midget a Future Sound of Petržalka.

Skica je nezávislý dokument, ktorý zobrazuje mladú generáciu slovenského výtvarného umenia.Najmladším umelcom sa nikto nevenuje, rozhodli sme sa teda ponúknuť im priestor a zoznámiť verejnosť s tvorbou a svetom mladých vyýtvarníkov. Natáčali sme študentov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, so snahou ukázať ich tvorbu a názory. Nejde o hlbokú sondu, ale o ukážku formujúcej sa umeleckej scény a krásy, ktorú tvoria. Chceme sa podeliť o umenie, ktoré tu vzniká a zachytiť rodiacu sa budúcnosť našej kultúry. Skica ponúka pohľad na náš svet, plný mladých talentovaných ľudí a originálnych nápadov.

Nápad na film sa zrodil v hlavách Andrey, študentky grafiky na VŠVU a Michaely, študentky divadelného manažmentu na VŠMU. Skicu budúceho slovenského umenia sme vytvorili svojpomocne, bez grantov a dotácii. Vlastným pričinením chceme vytvárať obraz o sebe a mladej generácii. Nechceme sa len pozerať a lamentovať, ako vyzerá slovenská kultúra. Rozhodli sme sa aktívne vytvárať a podporovať umenie, ktoré nás bude baviť a hovoriť niečo o našom živote. Dokument Skica je prvým krokom, ktorý sme zatiaľ podnikli, ďalšie budete môcť sledovať na http://www.hlupanenabrane.com

Skica vám predstaví týchto umelcov: Alexandra Barth, Pavol Truben, Andrej Dúbravský, Rastislav Podhorský, Katarína Janečková, Juliana Chomová, Alžbeta Malovcová, Jiří Kabal, Katarína Hutníková, Miriam Schniererová, Paulína Rypaková, Oto Skalický.

Námet a realizácia: Andrea Kopecká, Michaela Kučová
Kamera: Andrea Kopecká, Ondrej Synak
Strih: Romana Číčová
Hudba: Longital, Noisecut, The Ills, Moustache, Tu v dome, Isobutane, Modré hory a Future Sound of Petržalka

via hlupanenabrane.com