Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky


Ústredie ľudovej umeleckej výroby pripravilo pre návštevníkov Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP 12 v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu sériu komentovaných prehliadok k aktuálnej výstave Liptov. Výstava je zameraná na ľudovoumeleckú výrobu a tradičné výrobky z regiónu Liptov. Návštevníci nájdu na výstave zbierkové predmety Múzea ľudovej umeleckej výroby. Nechýba modrotlač, kroje, pastiersky riad či kožené kapsy.

Od pondelka do piatka sa návštevníci galerijno-predajného priestoru môžu zúčastniť vždy o 16:00 hod. komentovanej prehliadky, v piatok spojenej aj s predvádzaním tradičného remesla. Prehliadka prebehne súbežne v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Z remesiel sa každý piatok postupne výroba pastierskeho riadu, píšťaliek, piestov, pradenie vlny, paličkovanie a vyšívanie či maľba na sklo.

Vstupné na komentovanú prehliadku je od pondelka do štvrtka je 0,50 EUR za osobu. Každý piatok sa uskutoční komentovaná prehliadka aktuálnej výstavy spojená s predvádzaním ľudovoumeleckého remesla. Vstupné na prehliadku spojenú s predvádzaním remesla je 1,- EUR. Držitelia Bratislava City Card (BCC) majú vstup na všetky prehliadky voľný.

Predná izba ÚĽUV
Námestie SNP 12
tel. 02/52 92 38 02

Otváracie hodiny:
Po – Pia: 10:30 – 18:00
So: 10:00 – 14:00