Popcorn Drama vstupujú do štúdia bez svetra


Medzinárodná zostava Popcorn Drama sa do nevyspytateľných letných dní poistila singlom Vo svetri, ktorým zahrievala návštevníkov festivalových akcií po celom bývalom Česko-slovensku. Pod singel sa textársky podpísal dvorný lyrik IMT Smile Vlado Krausz a producentsky ho zastrešil Albin Johansson známy spoluprácou s Roxette, či Arashom. Nad klipom, ktorý sa natáčal v pražskom Hard Rock Café, držal režisérsku taktovku Matej Liška. Vo svetri sa postupne udomácňuje v éteri rádií a letné festivalové žúrky potvrdili, že rýchlo sa uchytil aj v publiku. „Na koncertoch sme hrali Vo svetri v poradí ako druhú alebo tretiu skladbu. Hneď pri prvom popevku ľudia spozorneli a okamžite sa začali baviť spolu s nami. Text si pospevovali predovšetkým dievčatá, no vo všeobecnosti sme ostali reakciami publika milo prekvapení. Hoci text zvádza k rôznym pikantným fantáziám a flirtovaniu, nikdy sme ho v zákulisí nezneužívali, lebo hudbu kvôli tomu nerobíme. Maximálne sme si robili srandu v tom slova zmysle, že baby nám môžu zatancovať, ale len a len vo svetri,“ dodal s úsmevom gitarista a spevák Popcorn Drama Peter Aristone.

Počas posledných mesiacov sa Popcorn Drama na nedostatok koncertných príležitostí sťažovať nemohli. Po turné 2010: Odysea Dva s IMT Smile sa kapela rozbehla po festivaloch. Ako však P. Aristone priznal, ku koncu leta im už chýbali skúšobňa a štúdio, kde práve v týchto dňoch začínajú pracovať na nových skladbách pre debutový album. „Každý koncert sme si maximálne užívali, ale postupne sme sa začali tešiť aj na prácu na nových veciach. Myslím si, že očakávania smerom k nášmu CD budú veľké a preto nechceme nič odfláknuť. Našim prianím je pripraviť na česko-slovenské pomery nadštandardný album,“ zdôraznil P. Aristone.

Popcorn Drama lovia od začiatku v medzinárodných vodách. V kapele sú hudobníci s českými a slovenskými koreňmi. Singel Vo svetri produkoval Švéd A. Johansson a v súčasnosti manažment skupiny komunikuje so spolupracovníkmi Ricka Rubina, ktorý produkoval Madonnu alebo Michaela Jacksona. „Po vypočutí si našich skladieb nám ponúkli, že by nám chceli pomôcť. Nebudú s nami pracovať na aranžmánoch od začiatku, ale naše verzie dotiahnu do stopercentného levelu. Sami na seba máme vyššie nároky a preto chceme, aby naše ambície bolo počuť aj na albume,“ poznamenal P. Aristone.

Časový harmonogram pre nové skladby si Popcorn Drama, ktorí debutovali maxisinglom Dramatrax 2010, nastavili do novembra 2010 a termín pre vydanie albumu ponúkol P. Aristone na február 2010. Textársky chce opäť spolupracovať s Vladom Krauszom s tým, že finálny produkt bude závisieť od pohody a atmosféry v štúdiu. „Všetky skladby budú v slovenčine, čo chceme skombinovať so zahraničným producentom, ktorý bude mať nadhľad a skúsenosti mimo našu rockovú kultúru. Chceme vytvoriť tím ľudí, s ktorými sa nám príjemne spolupracuje, aby sme do novembra mohli bez stresov jamovať, skúšať a pripravovať nové skladby,“ uzavrel plány na najbližšie týždne P. Aristone.

via Imrich Makó, autorom fotografii je Martin Trenkler