Pohoda: prvý potvrdený interpret – Marie Fisker


Prvým potvrdeným interpretom letného festivalu Bažant Pohoda 2011 je dánska speváčka a gitaristka Marie Fisker. „Spoznali sme ju na festivale Reeperbahn v nemeckom Hamburgu. Jej koncert bol jednoznačne najlepším z toho, čo sme tam videli,“ vysvetľuje riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „V hudbe Marie Fisker je niečo magické, hypnotické a vťahujúce. Ak prepadnete jej kúzlu, prejate si, aby koncert trval nekonečne dlho.“

Marie Fisker pochádza z Kodane, jej lo-fi zmes rocku a bluesu má atmosféru filmov Davida Lyncha, kritici ju prirovnávajú aj k P. J. Harvey. V roku 2005 získala v Dánsku ocenenie pre najlepšieho nováčika, v týchto dňoch je na európskom turné so známym dánskym producentom a multiinštrumentalistom Andresom Trentemøllerom. Jej nedávno vydaný debutový album Ghost of Love bol kritikmi prijatý s nadšením.

Členovia Agentúry Pohoda počas leta navštívili viacero festivalov v zahraničí, či už Sziget v Budapešti, Paleo vo Švajčiarsku, Lowlands v Holandsku či Bestival na Isle of Wight vo Veľkej Británie, zúčastnili sa aj profesionálnych seminárov a konferencií, organizovaných v rámci mestských festivalov Reeperbahn v Hamburgu či MaMA v Paríži. Týždeň strávili v Londýne a Brightone na stretnutiach so zástupcami agentúr, ktoré zastrešujú to napodstatnejšie na súčasnej hudobnej scéne. „Teší nás reputácia nášho festivalu medzi agentami, dozvedeli sme sa, že na festivalové koncertovanie sa chystá množstvo úžasných umelcov, veríme, že náš lov na nich bude úspešný,“ hovorí produkčná Agentúry Pohoda Jana Polnischová.

V roku 2010 na festivale Bažant Pohoda odohrali účinkujúci z 28 krajín 199 produkcií, z toho 110 koncertov, podobný počet plánujú organizátori ponúknuť divákom aj na budúci rok. „Booking kapiel sa tento rok začal skutočne skoro, veríme, že v najbližšom čase budeme môcť oznámiť ďalšie potvrdené mená,“ odkazuje Michal Kaščák.

Festival Bažant Pohoda 2011 sa uskutoční 7. až 10. júla 2011 na trenčianskom letisku, predpredaj vstupeniek sa začal už 1. októbra 2010. Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na stránke http://www.pohodafestival.sk.

via pohodafestival.sk