Poézia Cassovia, medzinárodný festival poézie po prvý krát v Košiciach


Od 4. – 6. novembra sa Kasárne/Kulturpark stanú domovom medzinárodného festivalu poézie –  POÉZIA CASSOVIA. Tento festival nie je len o „bezduchom čítaní“ ale naopak,  spája súčasnú poéziu s ďalšími druhmi umenia ako je hudba či film.

Pôvodne bratislavský festival sa tento rok rozšíril aj do Košíc, kam prinesie 3 dni plné súčasnej poézie v podaní takých osobností ako Valerij Kupka (SK), Bartolomiej Majzel (PL), Orsolya Krafiáth (HU), Brian McCabe (UK), Ján Gavura (SK), Fred Griot (FR), Michal Habaj (SK), Krzysztof Siwczyk (PL) a ešte mnohých iných.

Program festivalu odštartuje vo štvrtok, 4. novembra premietanie filmu Malý zúrivý Robinson v Kasárňach/Kulturparku, ktoré sa stanú „základňou“ celého festivalu. Priestor tu dostanú aj filmové celovečerné, experimentálne i animované formy, koncerty nezávislých hudobných zoskupení a interprétov ako Hvozd (undergroundový šansón z bratislavských luhov hájov), Márnivé bubliny (Oskar Rózsa, Lucia Rózsa Hurajová, Marek Majeský), DJ Tobiáš Jirous.

Súčasťou programu sú aj sprievodné podujatia ako prednášky, diskusie či workshopy pod vedením Jána Šimka, Mily Hugovej, Mariána Andričíka, Valerija Kupka , venované tvorivému písaniu, divadlu a pod. v priestoroch Kasární/Kulturpark ako aj Filozofickej fakulty UPJŠ na Petzvalovej ulici v Košiciach.

Návštevníkov festivalu čakajú teda tri večery plné poézie, koncertov, filmov a worshopov. Vstup je na všetky podujatia v rámci festivalu voľný.

via  http://www.arspoetica.sk