PodhájskaFest 2010 sa fest vydaril


Štvrtý ročník PodhájskaFestu, ktorý sa uplynulý víkend uskutočnil v malej obci Podhájska v novozámockom okrese, organizátorov presvedčil, že bude aj jubilejný.

Po prvý raz v histórii PodhájskaFestu sa tento sviatok hudby konal počas dvoch dní a po prvý raz v histórii lámal rekordy návštevnosti. Cez brány festivalového areálu prešlo 3500 ľudí! Určite ich prilákal skvelý tanečný mix hip-hopu a rapu, ktorý organizátori namiešali na piatok: Kali, Lubeck, H16, Grimaso, Čistychov, Mišo Biely, Dvojitý postup, Dramatikz, Amo, Opak, Decko a DJ Viktor Hazard. K týmto pánom niet čo dodať. Aj popoludňajšia búrka si to pri ich menách rozmyslela a na areál neudrela v najväčšej sile.

Sobota patrila na PodhájskaFeste 2010 rockovým kapelám – mladým, aj ostrieľaným. S.C.O, Neverback, Metropolis, Zoči Voči, Smola a hrušky, U.K.N.D., HEX, Maslow a vrchol večera v podobe koncertu kapely IMT Smile. Vystúpenie Prešovčanov plánovali organizátori PodhájskaFestu od jeho prvého ročníka. Tento rok sa utvrdili v tom, že sa oplatilo počkať a chuť domácich na IMT Smile správne dozrela. Polnočná hviezdna obloha a neuveriteľný Ivan Tásler – to bolo spojenie snov.

Organizátori si uvedomujú, že prekonať ostatný ročník PodhájskaFestu bude náročné, ale pozitívne ohlasy návštevníkov ich motivujú k tomu, aby sa o to pokúsili. A už premýšľajú nad headlinerom pre rok 2011. Keďže debutové CD kapely Paranoid, ktorá sa na PodhájskaFeste 2010 predstavila, krstili Dodo a Wayo z Inekafe, dá sa tušiť, v akých vodách lovia.

via PodhájskaFest crew