Po letnej pauze prichádza Voices Live 16


Po prázdninách sa do Bratislavy vracia multižánrový večer plný zážitkov Voices Live s už šestnástym pokračovaním. Svoj debutový album na ňom predstaví exportná nádej slovenskej scény The Uniques. Druhým hudobným hosťom budú elektropopoví Moustache z Dunajskej Stredy, o ktorých Voices premiérovo premietne aj krátky film zo série Hudobné úlety. O netradičných ekologických výrobkoch porozpráva Jana Ružická z internetového obchodu kartónovýsvet.sk. Na zelenú tému organizátori nadviažu filmom o činnosti Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia a rozhovorom s Andrejom Kovaríkom. Filmový festival Inakosti priblíži jeho PR manažér Roman Samotný a návštevníci si budú môcť zaspomínať aj na Festival Pohoda 2010 prostredníctvom krátkeho filmu Voices.

Na šestnástu lajfku si Nezisková organizácia Voices pozvala dve hudobné skupiny, ktoré stoja na začiatku svojej kariéry. Pesničky s debutového albumu From The Dust odohrá talentované trio The Uniques, ktoré sa za svojím cieľom chystá v októbri presťahovať do Berlína.

Elektropopová kapela Moustache z Dunajskej Stredy debutový album ešte len chystá, ale príjemne znejúce skladby z prvého EP sa už stihli udomácniť v éteri Rádia_FM. Moustache majú za sebou hranie na tohtoročnej Pohode a pred sebou tvorbu a nahrávanie nových pesničiek v Budapešti. Na Voices Live 16 si diváci budú môcť pozrieť aj premiéru krátkeho filmu o Moustache zo série Hudobné úlety.

Internetový obchod kartónovýsvet.sk sa špecializuje na netradičné ekologické riešenia do kancelárií, škôl, na výstavy, podujatia a festivaly. O jeho činnosti poinformuje Jana Ružická, ktorá zároveň prinesie aj ukážky z výrobkov kartónovýsvet.sk „Voices prináša mladým veľa inšpirácií, nápadov a podnecuje ich k aktívnemu životu.  Tešíme sa, že budeme súčasťou Voices večera s jeho neopakovateľnou atmosférou a ľuďmi, ktorí ju vytvárajú,“ hovorí Jana Ružická.

Ekologickou tematikou v programe sa bude zaoberať aj ďalší film s názvom Praktická ochrana prírody o činnosti Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia na Veľkolélskom ostrove. Viac o aktivitách BROZ-u porozpráva Andrej Kovarík.

O blížiacom sa Filmovom festivale Inakosti prezradí podrobnosti Roman Samotný a na ostatný ročník festivalu Pohoda si budú môcť diváci zaspomínať prostredníctvom krátkeho filmu z produkcie Voices.

Po programe budú už tradične k dispozícii špeciality Chránenej kaviarne Medzi nami, ktorá vytvára pracovné príležitosti pre ľudí s duševnými poruchami a pekné handmade vecičky od dizajnérov, šperkárov a výtvarníkov združených na portáli http://www.sashe.sk.

Voices Live 16 sa uskutoční vo štvrtok 30. septembra 2010 od 19:00 do 21:00 h. v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave.

Partnermi Voices Live 16 sú spoločnosť Západoslovenská energetika, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Nadačný fond Slovak Telekom pri Nadácii Intenda, Ministerstvo kultúry SR a Heineken Tower Stage. Mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk, Slovenská televízia a Rádio_FM. Podujatie v priamom prenose aj zo záznamu vysiela multimediálna televízia Metoo.sk. Viac informácií a rezervácia vstupeniek je na http://www.voices.sk/Voices_Live_16.

via voices.sk