Pipi z The Locos: Se SKA-P jsme spojité nádoby


Dost možná nejdivočejší večírek letošní mrazivé zimy se uskuteční už v posledním únorovém týdnu. Pod hlavičkou Zimního Rock for People zavítají se svou třaskající show do České republiky temperamentní ska-punkeři THE LOCOS. Tito nezkrotní Španělé jsou úzce spjati s legendárními SKA-P, a tak se tuzemští příznivci ska mohou i tentokrát těšit na zběsilé tempo, provokativní texty i neodmyslitelné scénky a převleky frontmana Pipiho. Česko-moravskou minitour zahájí THE LOCOS už v úterý 24. února v brněnském Semilassu, 25. února zahrají na Šeříkovce v Plzni, v pátek 26. února rozdmýchají Incheba Arenu na pražském Výstavišti a vše završí koncert 27. února v KD Střelnice v sídelním městě festivalu Rock for People – Hradci Králové. Více na http://www.rockforpeople.cz nebo http://www.ticketsforpeople.cz.

Stejně jako se španělští ska-punkeři dlouhodobě těší velké přízni tuzemského publika, získala si úctyhodný fanoušků i jejich předkapela, česko-americká formace PIPES AND PINTS. Folk-punk-rocková parta si s Locos co do energie a nasazení rozhodně nezadá a právem bývá označována za nejvýraznější objev domácí punkové scény posledních let. Západočeští příznivci ska a reggae se navíc ještě mohou těšit na jednu z nejúspěšnějších slovenských kapel, populární Polemic, která doplní program koncertu na Šeříkovce.

Ještě před svým příjezdem zodpověděl Pipi, frontman The Locos, několik otázek. A při té příležitosti vzkázal českému publiku: Na pódiu se zase ani na vteřinu nezastavíme!

Založil jsi The Locos po tom, co si tvoje domovská skupina SKA-P dala oddychový čas. Loni se SKA-P zase vrátili – jak zvládáš dělit energii a čas mezi dvě takové kapely?
Tak není to úplná legrace. Ale SKA-P si teď dávají pauzu až do května, takže se věnuji naplno The Locos a můžeme jet víc koncertů.

Jaký je vůbec vztah mezi The Locos a SKA-P?
Když skládám hudbu pro The Locos, samozřejmě mě hodně ovlivňuje můj život ve SKA-P. Miluju muziku, kterou dělám, a užívám si v obou kapelách. Jsme takové spojité nádoby.

Vaše poslední deska se jmenuje Energia Inagotable, a to charakterizuje i kapelu. Kde neustále berete novou energii?
Myslím si, že energii nám dává hlavně publikum, které na nás chodí a společně s námi si užívá naší hudbu. To díky nim se při koncertu ani na vteřinu nezastavíme.

Pracujete teď na nějakých novinkách?
Teď se soustředíme především na turné a snažíme se udělat maximum pro to, aby naši fanoušci byli spokojení.

Nedávno jste byli na turné po jižní Americe, jak jste si to užili?
Vždycky je pro nás potěšením hrát v téhle části světa. Odehráli jsme několik koncertů v Buenos Aires a každý z nich jsme si opravdu vychutnali.

Hrajete po celém světě, vnímáte rozdíly v tom, jak na různých místech lidi přijímají vaši hudbu?
V každém městě prožíváme s lidmi zvláštní spojení. Je skvělé, když si s námi publikum s chutí zazpívá, zatancuje a vychutná si naší show. Kdybych měl říct, které publikum si dokáže koncert užít nejvíc, bylo by to asi to jihoamerické. Tam si lidi okamžitě přivlastní každý tvůj song a mně dělá radost se o ně podělit.

Kromě energických živých koncertů jsi známý taky originálními doprovodnými scénkami a kostýmy.
Hlavní je vědět, co těmi kostýmy a scénkami chcete říct. Jsou písně, ke kterým se nic takového vzhledem k citlivosti textu nehodí. Ale pak jsou takové, ve kterých je spousta prostoru pro vyjádření se i jinými způsoby než samotnou písní.

Na co se můžou čeští fanoušci v únoru těšit? Chystáte něco speciálního?
Nejdůležitější je, že se publikum setká se skupinou, která má chuť si to s nimi opravdu užít. Zábava a dobrá hudba jsou zaručeny!

Máš nějaký vzkaz pro české publikum?
Chtěl bych všem poděkovat za podporu, kterou nám projevujete při každé návštěvě The Locos v Česku.

Doporučené linky THE LOCOS:
http://www.the-locos.net/eng/home.asp
http://www.myspace.com/thelocosskapunx
http://www.youtube.com/watch?v=DUu7HxlTIMs
http://www.youtube.com/watch?v=C2ODXxZa_lk

Doporučené linky PIPES AND PINTS:
http://www.pipesandpints.cz
http://www.myspace.com/pipesandpints
http://www.facebook.com/pipesandpints
http://www.youtube.com/watch?v=FgB-Ev7_JPk
http://www.youtube.com/watch?v=-SCMchfGQvs

via rockforpeople.cz