Peťo Tázok and Karaoke Tundra – Neuveriteľne smutný album


22 skladieb, 59 minút

Nové správy z mesta VP84? Nič prekvapivé: beznádej, skepsa, démoni a všeobjímajúca temnota. Aj ďalšiu kapitolu svojej komiksovej knihy píšu Peťo Tázok a Karaoke Tundra výhradne na čierne stránky. Na značke Deadred / Starcastic práve vydávajú novú dosku s príznačným názvom – Neuveriteľne smutný album.

Na albume je dvadsaťdva trackov, z toho štyri novinky a osemnásť remixov. Skladby z minuloročnej úspešnej kolekcie, nazvanej sporadicky Album (BiggBoss, 2008) dostali nový kabát od projektov z československej elektronickej scény. I keď sú remixové verzie na hony vzdialené minimalistickým produkciám Karaoke Tundru, neuberá to trackom na pôsobivosti, práve naopak: atmosféra ponurých príbehov, ktoré Peťo Tázok rozpráva, je často ešte viac zdôraznená a dotiahnutá do dôsledkov. Inde dáva hudba slovám trochu iný, nečakaný kontext, ale všetko pohromade pôsobí nečakane kompaktne a dokonca prístupnejšie, než bežná produkcia PT&KT.

Medzi remixérmi nájdete pochopiteľne etablované mená (The Autumnist, Foolk, Sporto, Ghostmother, Dope Aviators, alebo Noisecut), ale i sviežich nováčikov ako sú Emah, Federsel, Fakin Hipi a ďalší. Originálny zvuk, nulový podiel klišé a zvukomalebné koláže, ktoré udržia vašu pozornosť po celú dobu čo doska hrá, to sú charakteristické znaky Neuveriteľne smutného albumu. Prešpikovaný Beneho apokalyptickými víziami tvorí geniálny soundtrack k nadchádzajúcej zime a ekonomickej kríze. Za zvýšený počet samovrážd nenesú zodpovednosť autori, ani vydavateľ.

PEŤO TÁZOK & KARAOKE TUNDRA
Peťo Tázok aka Bene – rap, Karaoke Tundra – produkcia tvorí obrazotvorné a uveriteľné príbehy s trochou nostalgie, irónie, tragédie ale i humoru. Aj keď ich projekt býva označovaný ako hip-hopový, treba dodať, že túto kategóriu značne presahuje a ponúka úplne iný pohľad, než ktokoľvek z dosiaľ známych českých alebo slovenských interpretov. Štýlovo sa skladby PT&KT dajú zaradiť do kategórie alternatívneho rapu či abstraktného hip-hopu, ale od väčšinovej česko-slovenskej hip-hopovej produkcie sa líšia práve spracovávanou témou a inšpiráciou praskavou, glitchovou elektronikou, ktorá je Karaokeho hlavnou doménou.

Výnimočný čiernozlatý dizajn obalu má na svedomí Adam Tureček a v každom CD nájdete tiež samolepku od výtvarníka Erika Šilleho s motívom ku skladbe Neuveriteľne smutný príbeh.

http://www.myspace.com/petotazok
http://www.myspace.com/karaoketundra

Deadred Records / Starcastic Records 2009
dátum vydania: 19. 12. 2009

Zoznam skladieb:
01. Antikvariát nesplnených snov (The Autumnist remix)
02. Fotka (Federsel remix)
03. Chodby
04. Patriarchát (Sporto remix)
05. Správa 2 (Machine funck remix)
06. V hlave čisto (Ear drum kru remix)
07. Odsúdený na život (Ježíš táhne na berlín remix)
08. Tony Dvacek a Jack Pot (Ghostmother remix)
09. Laco nikdy neklame (Dva remix)
10. Zdeno Ibalgin (prof. Neutrino remix)
11. Gerhard
12. Ortuť (Emah remix)
13. Ona je blázon (side9000 remix)
14. Neuveriteľne smutný príbeh
15. Ingrid Točákyová (Perly pokleslého výberu remix)
16. Dezider Dorant (Sonic cat remix)
17. Nahý boh (Fakin hipi remix)
18. Fašiangy (Foolk remix)
19. Nikolaj Netuším (Dope aviators remix)
20. Povedala mu, že nemá isť
21. Pohreb (Noisecut remix)
22. Zvyšok je história (Peko remix)