Peťo Tázok a Karaoke Tundra (sk) + Alica Gurínova (sk) v Kasarňach/Kulturparku


12.Marec /Piatok/ – ALICA GURINOVÁ (SK) – MY OWN POINT OF VIEW + PEŤO TÁZOK / KARAOKE TUNDRA (SK) | VERNISÁŽ/KONCERT
KASÁRNE/KULTURPARK
(Kukučínova 2)
Štart 19:00 – Vernisáž /// 20:20 Koncert
Vstupné na koncert 3€ / 2€ študenti

Výstava bude trvať od 13.marca do 16.apríla a bude otvorená Utorok – Nedeľa od 14:00 do 18:00 a počas akcií.

Alica Gurinová „ My own point of view“
Alica je študentkou posledného ročníka Filmovej a televíznej fakulty na VŠMU v Bratislave. Verejnosti je známa predovšetkým ako dramaturgička a koordinátorka festivalu „Fest Anča“. Svoje animácie prezentovala na rôznych festivaloch ako Early meloons a AZYL. Animátorsky sa zapája aj na rôznych workshopoch naposledy v Štukovci na akcii „Naanimuj stanicu“. Mimo animácie sa jej tvorba orientuje na ilustráciu, street art, maľbu a dizajn tričiek.

Na výstave v Košiciach, sa predstaví predovšetkým výberom ilustrácii, animácii a v neposlednom rade realizáciou priamo na steny Kasárne/Kulturparku. V rámci vernisáže Alica predstaví úplne čerstvú animáciu ( ktorá je zároveň jej diplomovou prácou) ku skladbe Bells od hudobného producenta, ktorý je známy pod pseudonymom „Foolk“.
http://www.alicagurinova.sk

Peťo Tázok a Karaoke Tundra (SK)
„PEŤO TÁZOK aka Bene – spev, rap , KARAOKE TUNDRA – produkcia. Obrazotvorné a uveriteľné príbehy s trochou nostalgie, ironie, tragédie ale i humoru. I keď býva projekt označovaný ako hip-hopový, tak je nutné dodať, že túto kategóriu značne presahuje a ponúka úplne odlišný pohľad než kdokoľvek z doposiaľ známých českých alebo slovenských interpretov. Štylovo sa skladby PT & KT dajú zaradit do kategórie alternatívneho rapu či abstraktného hip-hopu, ale od vačšinovej česko-slovenskej hip-hopovej produkcie sa líšia práve spracovávaným tématom a inšpiráciou praskavou, glitchovou elektronikou, ktorá je Karaokeho hlavnou doménou.“
http://www.myspace.com/petotazok
http://www.myspace.com/karaoketundra

via Kasarne/Kulturpark