Pavol Petrik obetoval pre Lenku osudovo zlomenú ruku


Príbeh Pavol Petrik & Band má viacero dramatických línií, v ktorých hrajú hlavnú úlohy náhody končiace, našťastie, happy endom. Kapela pôsobí na scéne od roku 2007 a jej najnovším členom je multiinštrumentalistka Lenka Hudáková. Na začiatku jej story v PPB bola zlomená ruka frontmena Pavla Petrika. Keďže kvôli svojej indispozícii nemohol na koncertoch obsluhovať klávesy, prišiel gitarista Jiří Popek s myšlienkou pozvať na skúšku práve Lenku. Talentovaná hudobníčka prijala pozvanie ako novú výzvu a napriek tomu, že sa so žiadnym z členov dovtedy osobne nepoznala, sadli si počas skúšok expresne rýchlo.

„Priznám sa, ani som netušila, že nejaká kapela Pavol Petrik & Band vôbec existuje. Na druhej strane, viackrát v živote sa mi stalo, že som na ulici stretla ľudí, ktorých som nepoznala, ale z nejakého dôvodu som si ich zapamätala. Po nejakom čase som ich opäť stretla a vtedy nás niekto zoznámil. Pár dní pred našou prvou spoločnou skúškou som netušiac o koho ide stretla na Kováčskej ul. pri Retre Paľa Petríka. Basgitaristu Tibora Greškoviča som registrovala z hudobnín, no nepoznali sme sa. Keď som si všetky naše stretnutia neskôr premietla v hlave, musela som sa nad tým iba pousmiať,“ spomínala Lenka Hudáková.

Mužská čas Bandu ponúkla Lenke spoluprácu počas letných festivalov. Po dohode obidvoch strán začali spoločne pracovať na koncertnom programe, kde sa však aktívne do harmonizácie aranžmánov zapájala aj mladá šikovná klaviristka. Ako sama priznala, na začiatku neverila, že by so skupinou potiahla všetky letné akcie, ale osud ju už z PPB nepustil a dnes má ako stabilná členka vlastný profil na webovej stránke kapely. „Ponuka od chlapcov, aby som s nimi hrala ďalej, ma príjemne prekvapila. Hudbu mám rada a hoci som už mala skúsenosti s festivalmi, až tour s PPB ma inšpirovala k našej súčasnej spolupráci. V porovnaní s klubmi mi na festivaloch vyhovuje predovšetkým „neobmedzený“ priestor na pódiu, kde sa cítim naozaj slobodne. Každý koncert som si užívala a práve tieto zážitky ma posunuli k tomu, aby som s kapelou pokračovala, aj keď sa dal Pali zdravotne dokopy,“ vysvetľovala Lenka.

S odstupom času sa Pavol Petrik nad príbehom so zlomenou rukou už iba usmieva. Ako dodal, v jednom z refrénov spieva: Či to za to stálo, raz sa dozvieme a v tomto prípade spevák, gitarista a klavirista tvrdí – koniec dobrý, všetko dobré. Príchod Lenky Hudákovej vníma ako jedno z troch strategických rozhodnutí kapely v roku 2010, na čo jediná dáma v zostave kontruje, že má česť hrať v skupine s džentlmenmi.

„Chlapci sú naozaj milí a celá naša spolupráca je poprepletaná zaujímavými náhodami, ktoré platia aj pre oslavy mojich menín, či narodenín. Meniny som mala na začiatku júna a s kapelou som sa spoznala až na jeho konci. Narodeniny mám zase 12. decembra a preto ešte k žiadnym prekvapeniam prísť nemohlo,“ odpovedala Lenka s úsmevom na otázku, či páni z Pavol Petrik & Band nezabudli na jej narodeniny alebo meniny.

via GRANDSTUDIO s. r. o. / foto: Imrich Makó