Pavol Petrik & Band pokrstia Skúšky z lásky pikantným žúrom


Kapela Pavol Petrik & Band si Deň študentstva pripomenie 17. novembra koncertom v košickom klube Zebra. Hoci si jej frontmen Pavol Petrik s ročníkom narodenia 1982 logicky udalosti spred 21 rokov pamätať nemôže, k študentským časom sa vracia konštantne, pretože stále ovplyvňujú nielen jeho život, ale vďaka sérií náhod vtlačili rukopis aj do životopisu skupiny. Legendárnym sa stal v tejto súvislosti príbeh gitaristu Jiřího Popeka, ktorý svoju manželku Magdalénu spoznal na študentskej chmeľovej brigáde a keď sa po pár rokoch vzali, presťahoval sa do Košíc, kde sa zoznámil s bubeníkom Robom Szemanom. Slovo dalo slovo a po pár skúškach sa stal pevnou súčasťou zostavy. P. Petrík mal však počas vlastných študentských čias iné priority. „Vo všeobecnosti patrí stredná škola medzi najkrajšie obdobia, na ktoré sa spomína len v dobrom. V princípe som bol dobrý žiak a nemal som problém s motiváciou chodiť na vyučovanie. V sedemnástich som začal viac sledovať nežnejšiu časť našej populáciu a vtedy sa zmenili aj moje priority. Napriek tomu som si prvú lásku našiel až na vysokej škole a vzhľadom na môj vek nám to vydržalo pomerne dlho. Z tohto obdobia sa určite nedá zabudnúť na príhody zo žúrov a akcií na internáte. Pre mňa to boli nádherné časy a myslím si, že každý si uvedomí, o čo vlastne prišiel, až po skončení školy, keď ho začne konfrontovať reálny život,“ napriek vážnej téme sa Pavol Petrik usmieval.

Okrem lásky a žúrov na vysokej škole stihol P. Petrik vyštudovať odbor „technika ochrany životného prostredia“. Aj keď sa environmentalistike pár rokov nevenoval, dnes je opäť v biznise, k čomu mu pomohla náhoda a kontakt z modeling ovej branže. „Budem úprimný, na začiatku ma škola veľmi nebavila, ale postupne som sa v štúdiu našiel a najmä som pochopil, že environmentalistika má predpoklady stať sa zaujímavým odborom. Po ukončení školy som sa vyštudovanej profesii nevenoval, ale pred rokom som sa vďaka môjmu šéfovi modelingovej agentúry, kde pôsobím, k tejto téme vrátil. Môj šéf mi v jednom z rozhovorov náhodou povedal, že zastrešuje celosvetovú firmu, ktorá produkuje biomasu a vyvíja činnosť s tým spojenú. Keďže sme si našli prienik našich záujmov, dohodli sme sa, že mu budem na Slovensku hľadať prostredie pre jeho investície. Hoci na začiatku našej spolupráce bola nečakaná náhoda, dnes sa tomu opäť venujem naplno a priznám sa, že táto práca mi prináša radosť,“ zdôraznil P. Petrik.

Ako bonus koncertu pri príležitosti Dňa študentstva pripravili Pavol Petrik & Band krst nového singlu Skúšky z lásky. Exkluzívnu príležitosť pokrstiť nosič so slávnym songom kapely Gravis získa každá zo žien, ktorá bude prítomná v klube a zároveň jej poznávacím znamením budú odvaha v spojení so spontánnosťou a vášňou. „Nech ma niekto pokojne opraví, ak sa mýlim, ale pokiaľ viem, všetky ženy bez rozdielu majú rady prekvapenia a preto sme im jedno pripravili. Nič viac však prezrádzať nebudem. Všetko podstatné sa naše ženy, dievčatá, študentky, dámy… dozvedia 17. novembra na koncerte v klube Zebra,“ bavil sa s tajnostkárskym výrazom v tvári P. Petrik.

via GRAND STUDIO, s.r.o.