Paul Project prichádza s tanečnou novinkou She said


Značka Paul Project, ako spojenie spolupráce Pavla Petrika a Marka V, začala fungovať v roku 2010 singlom Love is gone, ktorý zaujal v rádiách, na tanečnej scéne v Prahe, či Anglicku a jeho úspech podčiarkol počet stiahnutí na youtube.com. Minimálne rovnaký potenciál má aj aktuálna horúca novinka z ich spoločnej autorskej dielne pod názvom She said. Paul Project opäť útočí priamym ťahom s tým, že univerzálnosť skladby definovali anglickým jazykom, hoci P. Petrik do budúcnosti nevylúčil ani tanečný produkt v slovenčine. „Naším zámerom bolo, aby slovenská tvorba mala svetové parametre, čo sa nám pri Love is gone podarilo. So She said nechceme osloviť iba tanečnú scénu, ale tiež sme pracovali s hudobnými štruktúrami charakteristickými pre hip hop. Keď sme s Markom dolaďovali veci v štúdiu, rozhodli sme sa nakoniec pre pomalšiu vec s tým, že výsledná verzia je vhodná na remixy,“ podotkol P. Petrik.

Pri komponovaní bola pre P. Petrika základným motívom fráza She said a práve na tomto pilieri postavil autor textu Roman Petrik celý príbeh. Jeho dej ukončí logické konštatovanie, že výsledkom nefungujúceho vzťahu je definitívny rozchod. „Priznám sa, nepýtal som sa brata, či sa nechal inšpirovať niekým konkrétnym. Predpokladám však, že všetci sme zažili situáciu, kedy nám prestal fungovať vzťah a jeden z partnerov oznámil rozchod. V texte sa nájdu určite viacerí, a teda aj ja,“ poznamenal s úsmevom P. Petrik.
Napriek jasne definovanému feelingu She said nechce P. Petrik uzavrieť životopis nového singla bez možnosti pokračovať v jeho interpretáciách. Preto prichádza s výzvou pre DJ-ov, aby ďalej pracovali so skladbou prostredníctvom remixov. „Cez sociálne siete oslovíme mladých remixerov, aby sa skúsili so skladbou pohrať. K dispozícii na stiahnutie budú všetky stopy a necháme im už voľnú ruku, aby sa každý prejavil, ako to cíti. Špeciálne by nás potešilo, keby sa do tohto projektu zapojili aj mladé baby so vzťahom k elektronickej hudbe. Text je viac-menej jasný a nás by zaujímalo práve ich hudobné cítenie vychádzajúce z kontextu príbehu,“ zdôraznil P. Petrik.
Viac informácií o Paul Project môžete nájsť na facebookovom profile – http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_178451712195201.

via GRAND STUDIO, s.r.o.