Paul Kalkbrenner z filmu Berlin Calling sa predstaví v susednom Rakúsku na festivale FM4 Frequency


Najprv k samotnému filmu. Podľa hodnotenia som sa na tento film celkom tešil. Trocha drámy, humoru, elektronickej hudby, drog a Berlína. Chcel som povedať, že všetko čo mám rád ale to by mohlo vyznieť všelijako – tak všetko čo by mohlo byť základom pre dobrý film.

Dj Ickarus po páde opony začal svoj voľný čas tráviť v kluboch Berlína ako dj a producent. A vypracoval sa na výbornú úroveň, hráva po svete a produkuje svoj prelomový album (Titten, Techno & Trompeten). Manažérku mu robí priateľka. Všetko ako má byť. Lenže k tomuto paria aj drogy a po „veľmi špatnom tripe“ končí na psychiatrickej liečebni.

V podstate ide o klasický príbeh aké sú drogy zlé a až kam môže človek padnúť – príbeh o tom ako blízky ľudia dokážu človeka opäť zdvihnúť a postaviť na nohy aj keď to môže nejakú dobu trvať. Čo sa týka hereckého výkonu, tak hlavná mužská úloha = bravúrny výkon. Paul Kalkbrenner aka Dj Ickarus bol mimoriadne presvedčivý „problémový pacient“.

Berlin Calling je film zo súčasnosti, rieši problémy ktoré sú stále aktuálne aj keď boli sfilmované niekoľko krát predtým. Čo je obrovským plusom celého filmu je soundtrack. Je mimoriadne silný a na svedomí ho má opäť Dj Ickarus, teda Paul Kalkbrenner. Ak mám škatuľkovať tak ide o techno / minimal / elektro. Tým plusom je zapracovanie do filmu, keď vystupuje z pozadia priamo do deja a naopak. Takýchto okamihov je pomerne veľa a s prestrihmi kamery to robí výborný dojem.

­Neviem posúdiť ako to bude vyzerať v očiach človeka, čo o takejto hudbe nič nevie. No ak chcete vedieť ako Paul Kalkbrenner hrá tak ho môžete počuť už o 37 dní na festivale FM4 Frequency v susednom Rakúsku.

FM4 Frequency festival
19. – 21. august 2010

St.Polten – Green Park

Predpredaj:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/festival/fm4_frequency_2010_festivalpass/64936/

Oficiálny web:
http://www.frequency.at/

Facebook:
http://www.facebook.com/skalarmusic