Patrícia Vittek podporí hudobné talenty z detských domovov


Patrícia Vittek sa ako speváčka, módna návrhárka a matka dvoch detí na nedostatok povinností sťažovať nemôže, no napriek tomu si vždy dokáže nájsť čas aj na podporu charitatívnych akcií. V júni zorganizovala dražbu dresov slovenských futbalových reprezentantov s tým, že výťažok putoval na pomoc obetiam povodní. Najnovšie podporí charitatívne podujatie organizované občianskym združením La Sophia, ktorého cieľom nie je iba podporovať hudobne nadané deti z detských domovov a sociálne znevýhodnených rodín, ale jednou z jeho priorít je i vybudovanie konzervatória European Music College, kde by vyučovali učitelia z celého sveta. V pražskom hoteli Ambassador príde ideu La Sophia podporiť aj bývalý český prezident Václav Havel s manželkou.
„Pre talentové deti je vždy dôležité, aby dostali príležitosť pracovať v prostredí, ktoré im ponúkne komfortné podmienky pri ich ďalšom, v tomto prípade, hudobnom raste. Preto veľmi rada podporím túto myšlienku a zakladateľom občianskeho združenia La Sophia držím palce, nech sa im darí napĺňať ich ušľachtilé ciele v maximálnej možnej miere,“ zdôraznila Patrícia Vittek.

Slovenská speváčka iba nedávno debutovala albumom Proof a práve skladbu s vianočnou tematikou Biela láska zaspieva aj v Prahe. Pieseň v sebe nesie symbolické posolstvo najkrajších sviatkov v roku, kedy by harmóniu rodinného kruhu nemal nikto a nič narúšať. Charizmatickú atmosféru balady znásobil detský spevácky zbor Margarétka a režisér klipu Martin Gróf, ktorý nechal v hlavnej úlohe účinkovať deti s ich úprimnou radosťou. „Skladbu Biela láska pre mňa napísali Tomi Popovič a Saša Okálová v čase, keď Robo pre svoje futbalové povinnosti nemohol byť s nami. V tej chvíli išlo o zhodu náhod, ale zároveň si uvedomujem, že nie každý dostal príležitosť žiť v šťastnom kruhu rodiny. Keďže sa nájdu aj ľudia, ktorí teplo rodiny nemohli pocítiť na vlastnej koži, snažím sa pripomenúť, aby sme si vážili jeden druhého a tešili sa zo vzácnych chvíľ, ktoré môžeme stráviť spolu,“ dodala Patrícia.

Na Slovensku sa Patrícia Vittek predstaví najbližšie počas sobotňajšieho All Stars zápasu najlepších hráčov basketbalovej extraligy Východ – Západ. Slovenskú špičku pod našimi vysokými košmi privíta premiérovo Športová hala v Leviciach a Patrícii pripadla česť zaspievať slovenskú hymnu. Len pripomenieme, že program sa začína o 17.00 hod. Okrem výbornej basketbalovej šou čakajú na športových fanjšmerkov aj súboje najlepších smečiarov, strelcov trojok a novinkou je súťaž pre rozohrávačov „Skills chalange“. „Priznám sa, spievať hymnu je pre mňa cťou a výzvou. Jej text a melódiu budú totiž poznať v hale, či pred televíznymi obrazovkami naozaj všetci. Okrem toho, príležitosť zaspievať hymnu nedostanete každý deň a aj z tohto dôvodu sa na celú akciu už teraz veľmi teším,“ vyznala sa Patrícia, ktorá zo svojho debutového albumu odspieva aj titulnú tanečnú vec Proof a už spomínanú Bielu lásku.

via GRANDSTUDIO s. r. o.